Ultra High Flamenco na otwarcie Festiwalu GITARA 2012
Data: 10-10-2012 o godz. 12:36:26
Temat: Koncerty


Dzisiaj rozpoczyna się 15. Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA 2012, podczas inauguracyjnego koncertu w Filharmonii Wrocławskiej wystąpi hiszpański zespół Ultra High Flamenco .. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wbrew swojej nazwie Ultra High Flamenco nie jest zespołem grającym tradycyjną muzykę Andaluzji. Flamenco w ich wykonaniu to przede wszystkim nowoczesne aranżacje połączone z jazzową improwizacją.

Formalnie grupa powstała w 2007 roku, wtedy też ukazała się debiutancka płyta „UHF”. Krążek zyskał tak wielką popularność, że w 2010 roku doczekał się swojej reedycji i został nominowany do nagrody Phonographic Independent Union w kategorii „najlepsza płyta flamenco”. W marcu 2011 roku zespół wydał swój drugi album zatytułowany „Bipolar”, który w hiszpańskim środowisku muzycznym wywołał spore poruszenie i zachwyt krytyki. O niezwykłej popularności Ultra High Flamenco świadczy też fakt, iż nieprzerwanie od początku swojej muzycznej kariery zespół zapraszany jest na prestiżowe festiwale poświęcone flamenco i muzyce jazzowej, odbywające się w Europie i Ameryce Południowej między innymi: Bienal de Sevilla, Festival Encuentros w Cuenca czy Festival Jazz Plus Sofía.

Sukcesy kwartetu wynikają w dużej mierze z artystycznej przeszłości muzyków. Każdy z nich bowiem współpracował z czołowymi przedstawicielami kultury flamenco, gitarzystami, śpiewakami i tancerzami, między innymi z Gerardo Nuñezem, Vicente Amigo, Tomatito, Duquende czy Miguelem Povedą. Podczas koncertu w Filharmonii zespół wystąpi w składzie:

Paquito González (perkusja),
Alexis Lefevre (skrzypce),
Pablo Martín-Caminero (kontrabas),
José Quevedo ( gitara flomenco).

Ultra High Flamenco (Hiszpania)
Hiszpańskie improwizacje
10.10.2012, godz. 19:00
Filharmonia Wrocławska, ul. Piłsudskiego 19
40/60/70/90 zł

Bilety ulgowe dla emerytów, w cenie 20 zł, można kupić w siedzibie Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego lub w kasie przed koncertem. Rezerwacja telefoniczna: 71 718 30 17 lub mailowa: bilety@gitara.wroclaw.pl

(Aleksandra Furtak - Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10017