Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Za 3 dni premiera ''Epitafium na śmierć rock’n’rolla''
Wysłano dnia 12-09-2012 o godz. 10:28:11
Temat: Info
Info 15 września br. do księgarń całego kraju trafi książka "Epitafium na śmierć rock’n’rolla", Franciszka Walickiego (20 .07.1921 w Łodzi), nie bez powodu nazywanego ojcem polskiego rock’n’rolla.

To fascynująca, bogato ilustrowana i nie pozbawiona refleksji, autobiograficzna opowieść dziennikarza i animatora kultury, patrona pierwszych polskich festiwali jazzowych, inicjatora sopockiego Non-Stopu i pierwszej polskiej dyskoteki, który wprowadził do naszego kraju rock’n’rolla i wymyślił dlań swojsko brzmiącą nazwę „mocne uderzenie”.

To historia twórcy zespołów: Rhythm’n’Blues, Czerwono- i Niebiesko-Czarni, Breakout, SBB i odkrywcy talentów: Czesława Niemena , Michaja Burano, Krzysztofa Klenczona , Ady Rusowicz, Wojciecha Kordy i wielu innych. To nie pozbawione sentymentu wspomnienie o latach młodości spędzonych w Wilnie i Rydzynie, o studiach w Państwowej Szkole Morskiej w Gdyni czy o karaibskim rejsie pod żaglami „Daru Pomorza”. To opowiadanie z pierwszej ręki o ważnych dla polskiej kultury wydarzeniach, których autor był świadkiem, a często i pomysłodawcą.

"Epitafium na śmierć rock’n’rolla" jest żarliwą, być może kontrowersyjną, apoteozą czasów, w których rock’n’roll powstawał i rozwijał się aż po dni, których symbolem stały się festiwale w Jarocinie. To książka, która zainteresuje zarówno słuchaczy Radia Luxemburg i programów Willisa Connovera , jak i tych wychowanych na Programie III Polskiego Radia.

W okresie poprzedzającym wydanie książki „Epitafium na śmierć rock’n’rolla”, w internecie pojawiły się nieautoryzowane informacje na jej temat oraz nieprawdziwe reprodukcje jej okładek, za co Fundacja Sopockie Korzeniem serdecznie przeprasza autora i osoby, które zostały tym sposobem wprowadzone w błąd.

WYDAWCA:
Fundacja "Sopockie Korzenie", ul. Wybickiego 48, 81-842 Sopot

www.sopockiekorzenie.org.pl

(Marcin Jakobson - Fundacja Sopockie Korzenie)


 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.29
Głosów: 55


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*