Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja
Wysłano dnia 01-08-2012 o godz. 00:55:37
Temat: Książki
Książki "Kalifornizacja" to kompletna biografia zespołu Red Hot Chili Peppers . Obejmuje 30 lat burzliwej kariery zespołu - od "skarpetkowych" początków po najnowszy album I'm With You . Fakty, ciekawostki, analiza zawartości płyt...Książka powstała w rezultacie bezpośrednich rozmów z muzykami, obserwowania ich koncertów i przekopania ton archiwów.

Pierwsze wydanie "Kalifornizacji" ukazało się w 2002 roku i zostało w całości wyprzedane. Zajęty pracą nad leksykonami "33 popkultowe rzeczy PRL" i "Lata 90", nie miałem czasu na uaktualnienie historii Red Hot Chili Peppers. Zwłaszcza, że rozwijała się spokojnie i przewidywalnie. Pozostawało wypatrywać muzycznej emerytury w stylu Stonesów... Błąd. Kolejny raz wydarzyło się coś zaskakującego. Odszedł długoletni gitarzysta, John Frusciante, co zamknęło istotny rozdział i wywołało ekscytację związaną z nadejściem nowego. Najlepszy moment, by znów zabrać się do pisania.
Bartek Koziczyński

14 kwietnia 2012 w Cleveland, zespół Red Hot Chili Peppers został przyjęty do Rock And Roll Hall Of Fame. To prawdziwe ukoronowanie kariery i zaszczyt dla grupy, zważywszy na listę wielkich poprzedników. Najdłuższą mowę dziękczynną wygłosił Anthony Kiedis. Jego słowa: Granie muzyki bardzo nas teraz ekscytujące, tak samo, jak w 1983 roku... świadczą o tym, że mimo trzydziestu lat działalności rozrabiakom z Los Angeles jeszcze daleko do emerytury.
str. 332

Bartek Koziczyński jest dziennikarzem, który pisze na łamach miesięcznika "Teraz Rock" i prowadzi audycje w Polskim Radiu, ale przede wszystkim zagorzałym fanem Red Hot Chili Peppers. "Kalifornizacja" powstała w wyniku tej pasji. Poza tym autor ma na koncie książkową biografię grupy Tool ("Parabola") oraz bestsellerowe leksykony "333 popkultowe rzeczy... PRL" i "333 popkultowe rzeczy... lata 90.".

Tytuł: Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja
Autor: Bartek Koziczyński
ISBN: 978-83-60157-71-8
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: 2012 (Polska)
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 420 + wkładka 8 stron ze zdjęciami
Waga: około 500 g
Cena: + - 39 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Piotrowi Sternalowi
"Blizna" jest dogłębnie szczerym wspomnieniem z życia na pełnych obrotach. W wieku jedenastu lat Kiedis przeniósł się z Midwest, w którym się wychowywał, do Los Angeles, by tam zamieszkać ze swoim ojcem Blackie´em - dostawcą pigułek i narkotyków dla hollywoodzkiej elity. Jeszcze przed ukończeniem trzynastego roku życia Anthony, za zgodą taty, zażywał narkotyków, uprawiał seks z jego osiemnastoletnią dziewczyną i imprezował w towarzystwie takich sław jak Keith Moon , Jimmy Page czy Alice Cooper . Zachwycony swym życiem, Kiedis mimo wszystko nadal poszukiwał dużych dawek emocji, zażywając speeda, kokainę, heroinę, kradnąc jedzenie czy szalejąc w nocnych klubach. Wreszcie znalazł upust dla posiadanych zasobów energii... Była to muzyka.

Życiowe ścieżki Kiedisa skrzyżowały się z wieloma sławnymi osobami, takimi jak Sonny i Cher , Sylwester Stalone , Madonna , Kurt Cobain i Courtney Love , które w "Bliźnie" są bardziej prawdziwe niż kiedykolwiek mógłby się spodziewać.

Historie o jego kobietach-muzach prześcigają, opowieść o spotkaniu z Dalai Lamą fascynuje, a narkotykowe szaleństwo przeraża. To wszystko jest w tej książce...

Sex, drugs and rock & roll - bezwstydnie szczera biografia lidera zespołu Red Hot Chili Peppers

W 1983 roku wypłynęli na powierzchnię neopunkowej sceny Los Angeles ze swoją szaloną, nieokiełzaną formułą funka. Prawie dwadzieścia lat później jako Red Hot Chili Peppers , wbrew przewidywaniom pesymistów, stali się jednym z najbardziej znanych, odnoszących sukcesów zespołów. Choć grupa przeszła w tym czasie wiele zmian, Anthony Kiedis , dynamiczny lider i wokalista, wytrwał na czele zespołu.

Anthony Kiedis – urodził się w 1962 roku w Grand Rapids w stanie Michigan w niezbyt zamożnej rodzinie klasy średniej. Po rozstaniu rodziców początkowo zamieszkał z matką, ale w 1973 roku zawędrował do słonecznej Kalifornii pod opiekę ojca. Upojony wolnością młody chłopak jeszcze przed ukończeniem trzynastego roku życia zatopił się w świecie narkotyków, seksu i hollywoodzkiej elity. Imprezował w towarzystwie takich sław jak Keith Moon (z The Who), Jimmy Page (z Led Zeppelin) czy Alice Cooper . Poszukiwał dużych dawek emocji, zażywając speeda, kokainę, heroinę, kradnąc i szalejąc w nocnych klubach. Wreszcie znalazł ujście dla drzemiących w nim ogromnych pokładów energii… Była to muzyka

7.03.2003 - Wokalista amerykańskiej grupy Red Hot Chili Peppers, Anthony Kiedis, podpisał umowę z wydawnictwem Hyperion Books na napisanie autobiografii, roboczo zatytułowanej "Scar Tissue".

Tytuł: Blizna (Scar Tissue)
Autor: Anthony Kiedis i Larry Sloman
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
ISBN: 978-83-7508-412-2
Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: wrzesień 2011 (Polska)
Format: 140x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 454
Waga: około 600 g
Cena: + - 37 zł


Oto inna okładka książki z 2005 roku
Serdecznie Dziękuję Pani Agnieszce Jedlińskiej 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.99
Głosów: 1150


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*