Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Być jak… Adele
Wysłano dnia 18-06-2012 o godz. 19:41:45
Temat: Książki
Książki Kim jest Adele? (5.05.1988 Tottenham, Londyn) Dwudziestokilkuletnią londyńską dziewczyną, która szturmem podbiła świat muzyki. Królową międzynarodowych list przebojów. Ulubienicą krytyków. Idolką publiczności. Właścicielką kolekcji najbardziej prestiżowych nagród, w tym między innymi sześciu statuetek Grammy Awards 2012Chociaż przyznaje się do wielu różnorodnych inspiracji - od Spice Girls do Etta James - Adele tworzy własną, niepowtarzalną markę muzyczną. Sama pisze piosenki, "rozdzierający serce soul", wkładając w nie głębokie emocje i osobiste przeżycia.

Na tle innych gwiazd estrady błyszczy rozbrajającą szczerością, prostotą, naturalnością, determinacją, aby zawsze być sobą. Flirtuje z modą, ale nie jest nią zniewolona. Jej piosenki brzmią podczas kameralnych koncertów, a nie w spotach reklamowych. Grzeje się bliskością rodziny i przyjaciół.

Zabawna, urocza i bezpretensjonalna - zwyczajna "dziewczyna z sąsiedztwa" z nadzwyczajnym głosem na miarę wielkiej diwy.

Osiągnęła już zawrotny sukces i ciągle chce więcej.

Książka opowiada historię dzieciństwa Adele, wychowywanej przez samotną matkę w północnym Londynie i okres nauki w BRIT School for Performing Arts & Technology , gdzie jej koleżanką była między innymi Leona Lewis .

Dzięki " Być jak... Adele " poznamy między innymi: kulisy podpisania przez piosenkarkę kontraktu z wytwórnią XL Recordings , a także niezapomnianego, przełomowego występu Adele w amerykańskim programie telewizyjnym "Saturday Night Fever".

W książce znalazły się także informacje dotyczące twórczych inspiracji Adele oraz kulisy jej walki z lękiem przed występami scenicznymi oraz zapaleniem gardła, które o mało nie zakończyło jej kariery.

Tytuł: Być jak… Adele (Someone like… Adele)
Autor: Caroline Sanderson
Tłumaczenie: Joanna Józefowicz-Pacuła
ISBN: 978-83-934595-0-6
Wydawnictwo: Dream Books
Rok wydania: 2012 (Polska)
Format: 170x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 240
Waga: około 600 g
Cena: + - 49 zł

polskieradio.pl

Serdecznie Dziękuję Pani Justynie Domaniak
Taka płyta jak "21" Adele zdarza się raz na kilkanaście lat. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz ktoś trafił równocześnie do dwunasto- i siedemdziesięciodwulatków, i oczywiście do wszystkich pomiędzy. Być może nigdy wcześniej. Jej piosenka Someone Like You po prawie szesnastu latach zastąpiła Angels Robbiego Williamsa w roli standardu najczęściej wybieranego przez Brytyjczyków zarówno na śluby, jak i pogrzeby - kto wie, czy to nie ważniejsze od wszystkich statuetek i nagród. Wszyscy kochają Adele. Ja też. Poznajcie ją lepiej - w tej książce jest wszystko.
Piotr Metz, Trójka Polskie Radio

Nie reklamuje soków ani ubezpieczeń. Z kolegami ze szkoły nadal chodzi do pubu na gin z sokiem porzeczkowym, tyle, że teraz przeszkadza im ochroniarz. Kupiła dom w Londynie dla matki, a kuzynom pozakładała fundusze emerytalne. Marzy, żeby urodzić dzieci odpowiedniemu facetowi.

Czy przejmuje się nadwagą?

- Od zawsze noszę rozmiar 14-16 i to mi nie przeszkadza. Wolałabym ważyć pięć ton i nagrać rewelacyjny album, niż wyglądać jak Nicole Richie i mieć głos do dupy.

Jaką bieliznę nosi?

- Uwielbiam majtki za funta z tymi wszystkimi bajerami i zabawnymi nadrukami. I kokardy. Można je włożyć tylko raz, bo zaraz potem zwyczajnie się rozpadają.

Tytuł: Adele. Dziewczyna, która rozkochała w sobie świat (Adele. The Biography)
Autor: Chas Newkey-Burden
Tłumaczenie: Piotr Metz, Arkadiusz Belczyk
ISBN: 978-83-7642-029-5
Wydawnictwo: Pascal
Rok wydania: 2012 (Polska)
Format: 150x210 mm
Oprawa: twarda
Stron: 224
Waga: około 480 g
Cena: + - 39 zł
Seria: Literatura

Serdecznie Dziękuję Pani Justynie Kubiesa


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.15
Głosów: 1190


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*