Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka  

Robin Gibb obudził się ze śpiączki
Wysłano dnia 22-04-2012 o godz. 23:35:28
Temat: Info
Info Robin Gibb (22.12.1949 po tygodniu obudził się ze śpiączki - poinformowały w niedzielę brytyjskie media. Muzyk zapadł na śpiączkę po tym, jak zachorował na zapalenie płuc.

W sobotę muzyk, który od zeszłego tygodnia przebywa w prywatnym szpitalu w Londynie, był w stanie komunikować się z rodziną. Mógł też kiwać głową - powiedział rzecznik Gibba, Doug Wright.

"To trudny czas dla Robina i jego rodziny. Artysta dziękuje za wszystkim za życzenia zdrowia i przesła wyrazy miłości" - poinformował media przyjaciel Gibba, który w walce z chorobą "wykazuje dużo chartu ducha, siły i godności".

W 2010 roku Gibb przeszedł operację usunięcia części jelita w Blegii podczas europejskiej trasy.

Dwina Murphy-Gibb, od 26 lat żona muzyka, poszukuje dla niego alternatywnych metod leczenia i wspiera męża w terapii. Matka Robina, Barbara i jego brat Barry przylecieli z Miami do Wielkiej Brytanii, by być u jego boku.

12 stycznia 2003 w Miami zmarł brat bliźniak Robina Maurice. Przyczyna - zawał niedokrwienny jelit, który nastąpił podczas operacji jelit. !! to daje do myślenia.


Założony w 1958 roku przez trzech braci Gibb (bliźniacy Robin i Maurice oraz starszy o trzy lata Barry) zespół Bee Gees ma na swoim koncie ponad 220 milionów sprzedanych płyt. Grupa zakończyła działalność w 2003 roku, kiedy zmarł Maurice. Jednak we wrześniu 2009 roku pojawiła się zapowiedź dwóch braci, że Bee Gees znów będzie występować. Najsłynniejszy z wokalistów Bee Gees,

W 1997 roku Bee Gees zostali umieszczeni w Rockandrollowym Salonie Sławy.

Apogeum ich popularności, graniczącej z histerią, przypadło na połowę lat 70. za sprawą soundtracku do "Gorączki sobotniej nocy" z udziałem Johna Travolty, który sprzedał się w nakładzie 40 milionów sztuk i zapoczątkował szaloną erę disco.

Bee Gees to jedyna grupa, która umieściła równocześnie na amerykańskim Top10 pięć utworów oraz sześć kolejnych singli na pozycji pierwszej. Za swoją muzykę otrzymali masę muzycznych nagród, w tym 7 Grammy, American Music "za międzynarodowe osiągnięcia" czy World Music "za osiągnięcie życia". Robin Gibb nagrywał także solo, ale jego własne dokonania nie odniosły choćby porównywalnego sukcesu co działalność z Bee Gees

Robin Gibb, wystąpił w Polsce 29 maja 2011 w Sali Kongresowej w Warszawie

(TVP Info/PAP)


 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.61
Głosów: 59


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*