Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Queen. Nieznana historia
Wysłano dnia 15-02-2012 o godz. 02:47:10
Temat: Książki
Książki Queen. Nieznana historia to rock’n’rollowa opowieść z czasów świetności muzycznego szaleństwa, snuta ze sceny, zza kulis i ze studyjnego zacisza.Ten niepowtarzalny zapis autorstwa Petera Hince’a, który spędził z zespołem wiele lat jako członek ekipy technicznej, rzuca zupełnie nowe światło na Freddiego Mercury’ego, Briana Maya i ich kolegów z jednej z grup wszech czasów. To spojrzenie świeże i nowe, bo osobiste, wykraczające dalece poza monotonię zwyczajnej biografii.

Książka odkrywa szereg nierzadko zaskakujących faktów z życia Queen i ich lidera, ale Hince ani na chwilę nie zniża się do poziomu kolorowego tabloidu. To nie historia rodem z brukowej prasy, ale przepustka access all areas do muzycznej przygody życia. Queen. Nieznana historia to esencja tego, co składa się na żywot rock’n’rollowca.

Dodatkiem do publikacji są unikatowe zdjęcia z archiwum autora, które stały się elementem wystawy poświęconej zespołowi – Queen: The Unseen Archive

"Nie będę gwiazdą - będę legendą" - Freddie Mercury

"Jedna z najciekawszych pozycji poświęconych Queen w ostatnim dwudziestoleciu" - Polski Fanklub Queen

Redaktorem polskiego wydania i autorem wstępu jest Roman Rogowiecki (26.08.1955 w Elblągu) , dziennikarz i manager, współautor pierwszej polskiej encyklopedii rocka, znawca i wielki fan Queen.

Peter Hince – Brytyjczyk, który w latach 70 i 80-tych, był członkiem i szefem ekipy technicznej zespołu Queen. W tym czasie towarzyszył zespołowi podczas tras koncertowych oraz pracy w studio. Hince jest także fotografem i autorem wielu unikatowych zdjęć Freddiego Mercury oraz członków Queen. Obecnie zajmuje się pisaniem i pracuje jako fotograf. Jest również autorem wystawy: Queen, The Unseen Archive.

Tytuł: Queen. Nieznana historia (Queen Unseen)
Autor: Peter Hince
Tłumaczenie: Aleksandra Machura & Ewa Magiera
ISBN: 978-83-63248-04-8
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: luty 2012 (Polska)
Format: 170x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 288 + 24 stron ze zdjęciami (53 fotki na kredowym papierze)
Waga: około 700 g
Cena: + - 49 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Pawłowi Szczepanikowi
Znani na całym świecie ze swoich elektryzujących koncertów i uwielbiani za niezwykłą muzykę, Queen to zachwycające i trwałe dziedzictwo światowej muzyki rockowej. W pierwszej książce, która tak dokładnie oddaje wielkość i opisuje dzieła tego wielkiego zespołu znajdziecie:

- ponad 500 zdjęć i fotografii pamiątek związanych z zespołem zebranych z kolekcji całego świata – w tym mnóstwo wspaniałych zdjęć koncertowych i zza kulis (wiele z nich dotąd nieopublikowanych), biletów, plakatów, koszulek, identyfikatorów, okładek płyt oraz singli

- specjalnie przygotowaną historię zespołu i obszerną dyskografię – autorstwa wieloletniego dziennikarza muzycznego, Phila Sutcliffe’a . ( patrz AC/DC )

- komentarze innych autorów i zdjęcia fotografów takich jak: Jon Bream, Jim Derogatis, Harry Doherty, Greg Kot, Daniel Nester, Denis O’Regan, Michael Putland, Mick Rock czy Sylvie Simmons

- nieznane fakty, wspomnienia, i rzadkie zdjęcia z archiwum Petera Hince’a, wieloletniego szefa ekipy technicznej Queen oraz producenta i przyjaciela zespołu, Reinholda Macka.

- oraz specjalnie zebrane komentarze i wspomnienia współpracowników Queen ( Billy Squier ) i muzyków będących fanami twórczości zespołu jak Slash, Tommy Lee z Mötley Crüe, Chris Squire z Yes , Rob Halford z Judas Priest, Geddy Lee z Rush, Neil Diamond, Tom Morello z Rage Against The Machine, Kid Rock i wielu innych!

Tytuł: Queen . Ilustrowana historia królowej rocka (Queen: The Ultimate Illustrated History of the Crown Kings of Rock)
Autor: Phil Sutcliffe
Tłumaczenie: Michał Kapuściarz (podziękowania dla Macieja Kosińskiego i Piotra Brzychcego)
ISBN: 978-83-87598-36-5
Wydawnictwo: Kagra
Rok wydania: 2009 (Polska)
Format: 240x280 mm
Oprawa: twarda
Stron: 288
Waga: około 1.65 kg
Cena: + - 124 zł
Queen - Dzieła zebrane to znakomity przewodnik po karierze zespołu Queen. Książka zarówno dla kolekcjonerów jak i dla początkujących fanów.

Zawartość:

– dokładnie opisane wszystkie albumy zespołu i płyty solowe poszczególnych jego członków.

– szczegółowo opisane setki piosenek z kariery zespołu oraz z płyt solowych muzyków grupy.

– opis występów na żywo, zarówno samego zespołu jak i wykonań solowych jego członków. Począwszy od The Bubblingover Boys i The Hectics do triumfalnego powrotu na scenę z wokalistą Paulem Rodgersem w 2005 roku.

– dokładna dyskografia (wydawnictwa wideo, DVD, płyty winylowe i CD, wydawnictwa interaktywne).

– Całość okraszona komentarzami członków zespołu.

"Moje utwory są jak jednorazowe żyletki. Przeznaczone do zabawy, do natychmiastowej konsumpcji. Słuchasz ich, podobają się, potem odrzucasz je i sięgasz po następne. Taki pop jednorazowego użytku". - Freddie Mercury

Tytuł: Queen . Dzieła zebrane (Queen - Complete Works)
Autor: Georg Purvis
Tłumaczenie: Magdalena Mejs / Bogusław Lubański
ISBN: 978-83-87598-37-2
Wydawnictwo: Kagra
Rok wydania: grudzień 2009 (Polska)
Format: 175x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 448
Waga: około 900 g
Cena: + - 59 zł
Pierwsza książka biograficzna wydana w Polsce o zespole Queen . Znajduje się tu wykaz koncertów, dyskografia, wideografia, wykaz bootlegów oraz zbiór ciekawych zdjęć czarnobiałych i kolorowych. W 1996 roku ukazało się II wydanie książki, uzupełnione o lata 1992 - 1995, w tym rozdział o "Made In Heaven" oraz wizycie Briana Maya i Rogera Taylora 19 marca 1996 roku w Teatrze Polskim w Warszawie po odbiór Fryderyka.

Kiedy w czerwcu 1991 roku zakupiłem prawa do wydania w Polsce angielskiej biografii zespołu Queen nie sądziłem, że tak bardzo nieodległa przyszłość dopisze tragiczny epilog do pełnej blasku historii grupy. Śmierć Freddiego Mercury´ego wstrząsnęła całym rockowym środowiskiem artystycznym. Poruszyła serca niezliczonych rzesz młodych ludzi na całym świecie. (...) Nagle 24 listopada 1991 roku zdaliśmy sobie wszyscy sprawę, że to co towarzyszyło nam pd 20 lat, co było tuż obok, co cieszyło się naszą szczególną sympatią, skończyło się. W listopadową noc odszedł na zawsze nasz Przyjaciel. (...) - Piotr Kosiński

Tytuł: Queen . Przedstawienie musi trwać… (Queen - The New Visual Documentary)
Autor: Ken Dean
Tłumaczenie: Katarzyna Malita (uzupełnili Piotr Kosiński i Jan Skaradziński)
ISBN: 83-85335-33-1
Wydawnictwo: Rock Serwis
Rok wydania: 1996 (Polska)
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 144
Waga: około 200 g
Cena: + - ? zł
 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.03
Głosów: 1177


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*