Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Już jest nowa płyta KSU !!!
Wysłano dnia 26-01-2005 o godz. 00:10:00
Temat: Info
InfoDługo oczekiwany album „Nasze słowa”, pokazał się już w sklepach. Nowa płyta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, materiał jest dopracowany do ostatniego szczegółu, mistrzowskie brzmienie, punk rock w najczystszym wydaniu.
Prezo o „Naszych słowach”: „Pewnych rzeczy nie zrobiliśmy, po prostu nie zdążyliśmy. Forma muzyczna i tekstowa jest dla nas zadowalająca, jest to dobra płyta. Odważę się powiedzieć że jest to najlepsza płyta w historii KSU, cieszymy się jakbyśmy pierwszy raz wydawali płytę.”
21-go stycznia w Londyńskim klubie „Garage” odbył się premierowy koncert z nowym materiałem.
Kolejne koncerty :

 • 27 styczeń 2005 Gliwice klub 77 ul Dworcowa 50-50a, start godz. 19:00, bilety 13/15zł
 • 28 styczeń 2005 Jelenia Góra FINAŁ LIGI ROCKA Klub "Gencjana" ul.Wolnoœci 258, start godz.19:00
 • 24 luty 2005 Rzeszów klub studencki "Plus" ul. Podkarpacka 1, start godz.19:00, bilety 15/20 zł
 • 25 luty 2005 Kraków klub "Żaczek" ul. Al. 3-go Maja, start godz.20:00, bilety 10 zł
 • 26 luty 2005 Zabrze C.K. Wiatrak ul. Wolnoœci 395, start godz.19:00, bilety 12/15 zł
 • 27 luty 2005 Tychy klub "Scrubs" ul. Borowa 138, start godz.19:00,bilety 13/15
 • 1 marzec 2005 Częstochowa klub "Utopia" ul. Jasnogórska 13, start godz. 20:00
 • 2 marzec 2005 Radom klub "Katakumby" ul. Pl. Stare Miasto 11a, start godz. 19:00, bilety 13 zł
 • 3 marzec 2005 Otwock klub "Smok" ul. Warszawska 11/13, start godz. 19:00, bilety 15/20
 • 4 marzec 2005 Brodnica Dom kultury ul.Przykop 43, start godz. 19:00, bilety 12 zł
 • 5 marzec 2005 Malbork MDK Plac Stowiński 18, start godz. 19:00, bilety 12 zł
 • 10 marzec 2005 Toruń szczegóły już wkrótce
 • 12 marzec 2005 Białystok klub "Fabryka" ul.Jurowiecka 31, start godz. 19:00
 • 1 kwiecień 2005 Bielsko Biała szczegóły już wkrótce


  Ustrzyki Dolne ( Bieszczady) 1977 rok Bohun ( śpiew, saksofon) Siczka ( gitara) Ptyś ( klawisz) Plaster ( bass) Burek ( perkusja) zakładają kapelę, która początkowo gra covery grup: Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin itp. Tak zaczyna się oficjalna historia zepołu KSU, co sie zmieniło?? Przez zespół przewineło się wielu muzyków, z pierwszego składu pozostał Siczka (przyp. red. ) aktualanie grają Prezo (Paweł Tylko) na basie, Jasiu (Jarosław Kidawa) Gitara i Sebek (Sebastian Mnich) instrumenty perkusyjne. Oprócz składu zespół gra tak samo ostro jak na początku swojego istnienia ale mimo to bardziej dojrzale, ich krzyk sprzeciwu brzmi bardzo wyraźnie, odważniej.

  21.01 ukazała się ich nowa płyta "Nasze słowa" nakładem wydawnictwa SONIC.
  Teksty to już nie ten młodzieńczy bunt obywateli Wolnej Republiki Beszczadzkiej "W moich Górach wolności już nie ma, wolno płyną tylko chmury na niebie". To nie tylko ich zdanie na temat polityki, życia, społeczeństwa lub zmian, to równiez odzwierciedlenie tego co myślą młodzi, może właśnie ci gniewni. Tak jak dwadzieścia pięć lat temu, tak i teraz KSU odzwierciedla nasze nastroje. Nastroje nie tylko tego nowego pokolenia które nie może się pogodzić z realiami dzisiejszej Polski, Europy i Świata, ale równiez tego, które dojrzewało przy muzyce KSU tak nie lubianej przez władze PRLu.
  Słowa ostre jak brzytwa trafiają często bezpośrednio w to co nas boli. Ci którzy mieli juz okazję wysłuchac całej płyty przyznają rację, że zespół nie zgadza się tak jak większość z nas z przekręcaniem naszych myśli, zmianą sensu naszych słów: "Nasze słowa, znaczą to co znaczą, krzyk to krzyk a jeden to jeden, Metafory zostawiamy tłumaczom co z jednego słowa zrobią siedem". KSU chce na swój sposób walczyć o tę Polske jaką każdy chciałby przeżywać na codzień po przebudzeniu. Przekazują w ostrych słowach dezaprobatę tego co się dzieje, że Polska to już nie ten sam kraj, że metamorfoza którą przechodzimy sprawia że nikt nie stawia się do walki o ten kraj który jest nam najbliższy. "Nikt cię nie broni Polsko gdy wokół głodne psy, Upokorzony naród cierpienie nędza łzy". To co spotyka wielu z nas nie jest im obce, upokorzenie, brak nadziei na kolejny dzień, wizja utraty pracy, mieszkania, brak warunków egzystencji człowieka, ale nie poddają się, nie można im zabrac godności, można wierzyć że każdy kolejny dzień będzie lepszy, dlatego że nie złamie nas nikt.
  Muzycy wierzą w zmianę, dlatego walczą. Walcza na swój sposób z chorym systemem, chorą plityką. Niestety nasi politycy, ludzie u władzy nie chca słyszeć tak wyraźnego buntu, i podobnie tak jak na poczatku lat osięmdziesiątych, tak i teraz będa rzucali zesołowi kłody pod nogi. Prawdopodnie żadna komercyjna stacja radiowa nie puści utworów KSU, mimo że ich słowa nie są obraźliwe, wulgarne czy niecenzuralne, bo takie nie są. Nie puszcza ich bo ich słowa są prawdziwe. Żadna telewizyjna nie puści wideoklipu do utworu "Kto cię obroni Polsko..." bo pokazuje realną sytucaję w naszym kraju, gdzie życie przeciętnego Polaka to nie życiem tylko wegetacją. Ciągły strach, bunt, zniechęcenie i ból o nazwie Polska, gdzie przecietni ludzie boją się wyjśc na ulice, bo nikt nas już nie chroni. Ludzie nie idą głosowac bo kolejne wybory to farsa, gdyż osoby którą chcą sprawować władze w tym kraju, robią to tylko z powody wypychania własnego portfelu. Ludzie bo euforycznym przyjęciu Unii zaczynają sie zastanawaiac nad jej sensownością.
  Bo kolejny dzięń naszego życia może być jeszcze gorszy?
  W dobie afer politycznych, niepewności dnia następnego, może warto zwrócić uwagę na to czym karmią nas media. Może jednak warto odejśc od schematu, powiedziec jasno i wyraźnie "nie ze mną". Płyta KSU tak na prawde wyraża nasz sprzeciw ich dobitnymi słowami. Warto zajrzeć i posłuchac tej płyty, i zacząć walczyć o normalne jutro.

 •  
  Pokrewne linki
  · Więcej o Info
  · Napisane przez zbiko


  Najczęściej czytany artykuł o Info:
  Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


  Oceny artykułu
  Wynik głosowania: 4.13
  Głosów: 43


  Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

  Wyśmienity
  Bardzo dobry
  Dobry
  Przyzwoity
  Zły  Opcje

   Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

   Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


    
  Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
  Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
  kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
  www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
  *