Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka  

Johnny Winter w łódzkiej Wytwórni
Wysłano dnia 19-12-2011 o godz. 23:59:03
Temat: Koncerty
Koncerty Pochodzący z Teksasu Johnny Winter (23.02.1944 Beaumont, Teksas), to legenda białego blues rocka. Wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami, zaliczony do pierwszej setki gitarzystów wszech czasów, mając status gwiazdy nie zapominał nigdy o swoich korzeniach. Muzyk wystąpi 3.03.2012r. godz. 20:00 w łódzkiej Wytwórni

Winter to dziś postać rodem z bluesrockowych mitów. Jak mówi barwna legenda, brał udział w nagraniu słynnego wspólnego bootlega Jimiego Hendriksa i Jima Morrisona (istnieje taka płyta, choć trudno o niej mówić w kategoriach artystycznych - to raczej towarzyska ciekawostka). Artysta konsekwentnie zaprzecza, ale już sam fakt powstania takiej plotki potwierdza, że mamy do czynienia z artystą niepospolitym.

Prawdą jest natomiast, że wystąpił na festiwalu Woodstock w 1969 roku. Jednym z wydarzeń ostatnich miesięcy było opublikowanie nagrań Wintera z tego najsłynniejszego z rockowych festiwali w historii.

Stałe miejsce w historii bluesa dała mu zarówno współpraca z Muddy Watersem, jak i własne płyty w rodzaju „Second Winter” czy „Guitar Slinger”. Swoje pierwsze krążki nagrywał na przełomie 1968 i 1969 roku. Dziś ma w dyskografii kilkadziesiąt albumów, na jego twórczości wzorowały się pokolenia adeptów bluesa, boogie, rocka.

Siłą muzyki 65-letniego dziś artysty jest jego charakterystyczna technika gry na gitarze i unikalne, łatwo rozpoznawalne brzmienie instrumentu - a także równie charakterystyczna chrypka, gdy wykonuje partie wokalne. Zawsze chętnie łączył stylowe, emocjonalne, bluesowe dźwięki z rockową szorstkością i zadziornością. Niektóre z jego płyt ciążyły w stronę mocniejszych brzmień, choćby krążki nagrane wspólnie z bratem Edgarem, na których sporo było grania rockandrollowego. Johnny Winter jest jednak przede wszystkim jednym z wielkich apostołów elektrycznego bluesa i boogie. W Poznaniu towarzyszyć mu mają: Paul Nelson - gitara, Scott Spray - bas oraz Vito Liuzzi - perkusja.

Bilety:
Miejsca stojące: 110zł z kartą klubu Wytwórnia, 120zł bez karty klubu Wytwórnia
Miejsca siedzące: 130zł z kartą klubu Wytwórnia, 140zł bez karty klubu Wytwórnia

Będzie to drugi pobyt w Polsce tego muzyka. Pierwszy raz wystąpił 16.11.2009 w Poznaniu. Zabiegi wokół sprowadzenia go do naszego kraju trwały ponoć blisko pięć lat.

(cgm.pl)


 
Pokrewne linki
· Live
· Więcej o Koncerty
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Koncerty:
Międzynarodowy Festiwal Romów w Ciechocinku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.83
Głosów: 18


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*