Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Glen Matlock ponownie w Polsce
Wysłano dnia 17-03-2011 o godz. 20:17:46
Temat: Koncerty
Koncerty Glen Matlock (27.08.1956) , gitarzysta basowy pierwszego, oryginalnego składu The Sex Pistols (a także po jego reaktywacji w 1996 roku), oraz autor większości klasycznych kompozycji tego zespołu jak: "God Save The Queen", "Anarchy in the U.K.", czy "Pretty Vacant", na koncertach w łódzkim klubie Wytwórnia (15 kwietnia), Centrum Kultury w Błoniu (16 kwietnia), oraz klubie Sfinks 700 w Sopocie (17 kwietnia).

Matlock wystąpi wraz ze swoim zespołem The Philistines w składzie: James Stevenson (ex – The Alarm, Gene Loves Jezebel, Generation X) – gitara, Javier Andres Wayler (Stereophonics) – perkusja, James Lowe (The Simple Touch) – bas.

Urodzony 27 sierpnia 1956 roku w Paddington Glen Matlock to muzyk-instytucja, który ma na koncie artystyczną współpracę z wieloma, nie tylko punkrockowymi artystami.

Po rozstaniu z The Sex Pistols, jako basista i wokalista grał i nagrywał m.in. z: The Rich Kids (współtworzył tę grupę z późniejszym wokalistą Ultravox – Midge’m Ure’m), oraz Sidem Viciousem, White Kids, Joan Jett i Iggy Popem.

Lata osiemdziesiąte to m.in. współpraca z: The Spectres, The London Cowboys i Johnny Thunders.

Lata dziewięćdziesiąte oprócz głośnego komercyjnego comebacku z okazji dwudziestolecia The Sex Pistols przyniosły pierwszy solowy album basisty "Who Does He Think He Is When He's at Home", udział w grupie Role Models wraz z byłymi członkami PIL i w końcu powrót do oryginalnych fascynacji korzennym rockiem wraz ze swoją własną kapelą The Philistines.

Glen dał się również poznać, jako niebanalny pisarz. Opublikował wspomienia "I Was A Teenage Sex Pistol", które w Wielkiej Brytanii okazały się prawdziwym bestsellerem wydawniczym.

W 2008 roku artysta wraz z The Sex Pistols wystąpił w Polsce podczas Heineken Open Air.

Matlock uznawany jest za artystę, który miał w The Sex Pistols największą wrażliwość muzyczną i trudny do przecenienia wkład w powstawanie unikalnego stylu grupy i jej sztandarowych kompozycji.

W ubiegłym roku wraz Mickiem Hucknallem (Simply Red) został zaproszony do reaktywowanej przez Ronniego Wooda (The Rolling Stones) i Iana McLagana supergrupy The Faces.

Glen Matlock & The Philistines to nie tylko i wyłącznie punkrock i standardy The Sex Pistols. To również, a może przede wszystkim świeży, dynamiczny i jakże energetyczny rock’n’roll.

Ta kwintesencja tego, co w wywodzącej się z klasycznego rock'n'rolla, rocka i bluesa muzyce nieśmiertelne. To muzyka osadzona w tradycji, ale nadal zadziwiająco świeża i żywiołowa, a przede wszystkim świetnie sprawdzająca się na koncertach. Glen Matlock & The Philistines podbiją serca zarówno fanów The Faces, jak i Green Day.

Zespół ma w swojej dyskografii trzy studyjne albumy: "Open Mind" (2000), "On Something" (2004) i "Born Running"(2010).

GLEN MATLOCK & THE PHILISTINES 15. O4. 2011 ŁÓDZ, KLUB WYTWÓRNIA, UL. ŁĄKOWA 29, mail: biuro@wytwornia.pl, tel. 426395501

16.04.2011 BŁONIE k. W-wy, CENTRUM KULTURY, UL. JANA PAWŁA II 1B, mail: sekretariat@centrumkultury.com.pl, tel.227526300

17.04.2011 SOPOT, KLUB SFINKS 700, UL. MAMUSZKI 1, mail: ziemowitzielinski@gmail.com, tel. 501856153

BILETY NA POSZCZEGÓLNE KONCERTY GLENA MATLOCKA & THE PHILISTINES DO KUPIENIA W:

ŁÓDZ "WYTWÓRNIA": BILETY W CENACH - SIEDZĄCE 79ZŁ, STOJACE 59ZŁ DO NABYCIA W: www.ticketpro.pl, salonach EMPiK, sklepach sieci Media Markt, oraz kasach klubu Wytwórnia

BŁONIE CENTRUM KULTURY: BILETY W CENIE - STOJĄCE 59ZŁ DO KUPIENIA W KASACH DOMU KULTURY W BŁONIU, UL. JANA PAWŁA II 1B, REZERWACJA MAILOWA: sekretariat@centrumkultury.com.pl

SOPOT "SFINKS 700": BILETY W CENIE - STOJĄCE 50ZŁ, REZERWACJA MAILOWA: sfinks700@gmail.com

(cgm.pl)


 
Pokrewne linki
· Live
· Więcej o Koncerty
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Koncerty:
Międzynarodowy Festiwal Romów w Ciechocinku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.13
Głosów: 36


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*