Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Już za chwilę Jean Michel Jarre w Polsce
Wysłano dnia 09-11-2010 o godz. 00:02:37
Temat: Koncerty
Koncerty Ze względu na duże zainteresowanie listopadowymi koncertami Jean Michel Jarre'a (24.08.1948 Perrache, Lyon, Francja) w Polsce, zostanie zorganizowany jeszcze jeden występ.

Dodatkowy koncert odbędzie się w Dniu Niepodległości, 11 listopada w Gdańsku, w Hali Gdańsk - Sopot. Będzie to powrót po pięciu latach Jean Michel Jarre'a do Gdańska - stolicy Solidarności. Będzie to także pierwszy koncert w nowo otwartej Hali Gdańsk - Sopot.

"Jeżeli ktoś sądził, że najbardziej spektakularne show tego roku ma już za sobą, to już powinien rezerwować sobie czas na listopadowe koncerty Jean Michel Jarre'a" - podkreślają organizatorzy, nawiązując do marcowego występu Francuza w katowickim Spodku. Oto szczegóły polskiej trasy Jean Michael Jarre'a:

11.11. - Gdańsk, Hala Gdańsk - Sopot
13.11. - Płock, Orlen Arena
14.11. - Wrocław, Hala Ludowa
15.11. - Rzeszów, Hala Podpromie. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 20:00. Otwarcie bram nastąpi o godz. 18:30.

(interia.pl)

Jean Michel Jarre to obecnie jedna z najbardziej znamienitych postaci współczesnej kultury, artysta, który jest pionierem muzyki elektronicznej i zarazem jej największym popularyzatorem. Pierwszym albumem, który przyniósł kompozytorowi oszałamiający sukces, był "Oxygène" z 1976 r., płyta ta znalazła ponad 18 mln nabywców. Takie albumy jak "Oxygène", "Equinoxe", "Magnetic Fileds", "Zoolook", "Rendez- Vous" czy “Waiting For Cousteau" okazały się ogromnym sukcesem i sprzedano ponad 80 milionów tych płyt na całym świecie.

JKoncerty Jarre'a cieszą się niesamowitą wręcz popularnością i artysta ten kilkukrotnie ustanawiał rekordy Guinnessa pod względem liczby zgromadzonych fanów. W 1997 r. moskiewski występ Jarre'a zgromadził 3,5 mln ludzi, w 2005 r. artysta dał niezapomniany koncert "Przestrzeń wolności" na terenie Stoczni Gdańskiej, dla upamiętnienia 25-ej rocznicy powstania Solidarności. Koncerty Jarre’a odbywały się w wyjątkowych miejscach, w niesamowitych kontekstach: w post – maowskich Czerwonych Chinach, w Teksasie we współpracy z NASA po tragedii Challengera, we francuskim Lyonie na powitanie Jana Pawła II, pod egipskimi piramidami, przy obchodach wejścia w nowe tysiąclecie. Jarre ze swoimi widowiskami zwiedził już cały świat i bez względu na to, na jakiej szerokości geograficznej prezentował swoje show, wszędzie występy te gromadziły tłumy zachwyconych fanów.

JJuż w listopadzie Jean Michel Jarre czterokrotnie zaprosi polską publiczność w podróż do swojego niezwykłego świata. Na marcowym koncercie w katowickim Spodku, widzowie mogli już doświadczyć niesamowitych wrażeń i energii, która wytwarza się podczas koncertów plenerowych, jak i emocji, które są obecne podczas występów halowych. W listopadzie artysta pojawi się w Polsce w ramach nowego tournee i jeżeli ktoś sądził, że najbardziej spektakularne show tego roku ma już za sobą, to już powinien rezerwować sobie czas na listopadowe koncerty Jean Michel Jarre'a.

Niesamowicie ekspresyjne widowiska tego charyzmatycznego artysty, tworzy niezwykły mariaż syntezatorów analogowych, ogromnych ekranów projekcyjnych HD, ekscytującej scenografii laserów i świateł, a wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej. Jarre zrewolucjonizował pojęcie koncertu, kreując właśnie takie spektakularne, dźwiękowo - muzyczne pejzaże. Jak sam artysta tłumaczy - "Chcę, aby ludzie zobaczyli moją muzykę. Nie przekazuję w słowach żadnej opowieści, pragnę tylko, aby ludzie zatopili się w zmysłowym doświadczeniu i aby pozwolili zabrać się swojej wyobraźni, dokądkolwiek ich ona powiedzie". Na koncertach Jarre'a będzie można doświadczyć na żywo elektronicznej magii mistrza, artysta zagra utwory z swoich najważniejszych albumów, a wykona je przy użyciu oryginalnych analogowych syntezatorów oraz legendarnej laserowej harfy. Będzie to niezapomniane przeżycie, którego doświadczyć będzie można niemal wszystkimi zmysłami. Jeszcze lepsze, bardziej ekscytujące i spektakularne widowisko.


 
Pokrewne linki
· Live
· Więcej o Koncerty
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Koncerty:
Międzynarodowy Festiwal Romów w Ciechocinku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.46
Głosów: 30


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*