Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

XVII Festiwal Piosenki Studenckiej ''Łykend''
Wysłano dnia 07-04-2007 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty
Koncerty We wtorek 10 kwietnia, startuje XVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej „Łykend”, jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu polskiej piosenki łagodnej, a więc muzyki z otchłani balladowych i poetyckich.

Łykend to spotkanie z wykonawcami ze środowiska piosenki autorskiej. Kilkudniowa formuła festiwalu kusi głównie koncertami, od lat także jednym z ważniejszych jego elementów jest konkurs, który wciąż przyciąga młode talenty piosenki studenckiej. Organizatorzy jak zawsze czekają na młodych ambitnych twórców, dla których udział w Łykendzie może być jeśli nie trampoliną do dalszej kariery, to przynajmniej pierwszym kontaktem z profesjonalnym jury i publicznością. Zgłoszenia na Łykend napływały od kilku miesięcy, najlepsi finaliści staną w ostateczne szranki w sobotę 14 kwietnia.

XVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej "Łykend" rozpocznie się w najbliższy wtorek. W porównaniu z wieloma poprzednimi edycjami tegoroczna zamknęła się w dość kameralnych ramach. Na większość koncertów organizatorzy zapraszają do klubu festiwalowego Łykend, dwa koncerty rozegrają się w Alibi. Po raz pierwszy także od dawna na imprezie nie pojawi się zespół Raz Dwa Trzy, który tradycyjnie uświetniał co roku każdą edycję. Zapewne dlatego, że we ostatnich tygodniach grupa pod wodzą Adama Nowaka koncertowała we Wrocławiu już dwukrotnie.

Kogo zatem na festiwalu zobaczymy? Wtorkowy, pierwszy festiwalowy wieczór to spotkanie w klubie Łykend z Wrocławskim Salonem Jacka Kaczmarskiego. To inicjatywa zespołu Karczma oraz osób związanych z twórczością mistrza, polegająca na połączeniu koncertu z warsztatem wokalno-instrumentalnym. Można tu nauczyć się grania piosenek Jacka Kaczmarskiego, a także podyskutować o jego twórczości albo tylko posłuchać różnych wykonań jego utworów. We wtorek swoje interpretacje zaproponuje m.in. Trio Łódzko-Chojnowskie, a także Szymon Podwin i Ola Żurowska.

W środę impreza przeniesie się do Alibi, gdzie zagrają wrocławskie zespoły Mikromusic i Husky, by w czwartek znów powrócić na łono klubu festiwalowego. Czwartek upłynie tam pod szyldem Krainy Łagodności, na scenie pojawią się m.in. Małżeństwo z Rozsądku, zespół 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach, a także laureat zeszłorocznego konkursu - KMT Turek.

W następny weekend na festiwalu czeka nas jeszcze konkurs oraz występy Olka Grotowskiego, Małgosi Zwierzchowskiej, Andrzeja Koryckiego, Dominiki Żukowskiej, a także zespołów Ryczące Dwudziestki, EKT Gdynia i Voo Voo. O tych wydarzeniach szerzej napiszemy za tydzień.

10 kwietnia, Wrocław, klub Łykend

(Wrocław-gazeta-wyborcza)


 
Pokrewne linki
· Live
· Więcej o Koncerty
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Koncerty:
Międzynarodowy Festiwal Romów w Ciechocinku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.46
Głosów: 41


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*