Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


















































  

XO prezentują singel i teledysk „Hotline”
Wysłano dnia 01-05-2026 o godz. 23:42:14
Temat: Info
Info Uznawany za jeden z najbardziej obiecujących brytyjskich girlsbandów zespół XO ogłosił szczegóły mini-albumu „Need To Know”, który ukaże się 16 października – tuż przed rozpoczęciem ich pierwszej headlinerskiej trasy po Wielkiej Brytanii.

Wydawnictwo zapowiada piosenka „Hotline”.

Rozpoczynając nowy etap kariery z przytupem, „Hotline” przedstawia koncepcję swoistego centrum porad dla osób próbujących zapomnieć o byłych partnerach – oczywiście w stylu XO. Utwór łączy niezwykle chwytliwe melodie z ciężkimi, inspirowanymi brzmieniem Timbalanda beatami oraz charakterystycznym brytyjskim humorem („all our operators are busy being iconic!”, czyli „wszyscy nasi konsultanci są teraz zajęci byciem ikonicznymi!”).

XO
"Hotline" (2:44)
A Polydor Records release ℗ 2026 Universal Music Operations Limited
Premiera: 24 kwietnia 2026

„Hotline” rozwija motywy przyjaźni i siostrzeństwa, które stały się znakiem rozpoznawczym zespołu, jednocześnie pokazując nowy poziom kreatywności, pewności siebie oraz wyrazistej choreografii widocznej w teledysku.

(XO)


XO to pięcioosobowy skład: Emmy, Reanna, Shali, Summer i Zoe. Artystki pochodzą z różnych miejsc – od Essex i Liverpoolu po Hongkong – i łączą indywidualne talenty z silnym poczuciem wspólnoty, które szybko stało się fundamentem ich tożsamości. Ich brzmienie i energia nawiązują do klasycznej tradycji brytyjskich girlsbandów, wzbogaconej o nowoczesne, wyraziste podejście – od energii Spice Girls po inspiracje współczesnymi gwiazdami popu, takimi jak Tate McRae czy globalne projekty pokroju KATSEYE. XO prezentują jednak własną, bezkompromisową i autentyczną wizję Girl Power, osadzoną w estetyce pokolenia Gen Z

Zespół rozwija się na oczach fanów – zarówno w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się kulisami działalności, jak i podczas koncertów w całym kraju. Ten proces uchwycony został już na debiutanckiej EP'ce „Fashionably Late”, wydanej pod koniec ubiegłego roku. Wydawnictwo, inspirowane chaotyczną dynamiką nocnego wyjścia w miasto, zawierało m.in. single „Lovesick”, współtworzony z Charli xcx „Real Friends” oraz ulubiony przez fanów „Ponytail”. XO szybko zdobyły wsparcie stacji takich jak Radio 1 i BBC Introducing, zadebiutowały w telewizji i wyprzedały pierwszą trasę koncertową w Wielkiej Brytanii.

„Hotline” zapowiada kolejny ważny krok w karierze zespołu – mini-album „Need To Know”. To wyrazisty manifest osobowości i stylu XO, inspirowany m.in. koncepcją list z poradami dla osób, które szukają sensu w swoich latach dwudziestych („20 Things You Need to Know In Your Twenties”). Wokalistka Zoe przełożyła ten pomysł na język piosenek. Efektem jest materiał odważniejszy, głośniejszy i jeszcze bardziej autentyczny – taki, który tworzy społeczność, do której chce się należeć.

XO konsekwentnie budują swoją pozycję na brytyjskiej i międzynarodowej scenie – a rok 2026 wyraźnie zaznacza ich miejsce na mapie współczesnego popu.

► https://en.wikipedia.org/wiki/XO_(group)
► https://www.xoofficial.co.uk
► https://www.instagram.com/xo.co.uk
► https://x.com/xo_co_uk
► https://www.tiktok.com/@xo.co.uk
► https://www.youtube.com/@XO-Official-Music
► https://tidal.com/album/516665373/track/516665374
► https://open.spotify.com/artist/3uRDnagY9HyAPIo7Y34V4r
► https://www.deezer.com/hu/artist/202933587
► https://music.apple.com/us/album/hotline/1894905185
► https://music.youtube.com/channel/UCNQV6BgfdOukfWxzI5196zg
► https://music.amazon.com/artists/B0FRSM5LXJ/xo
► https://www.last.fm/music/XO
► https://soundcloud.com/xoofficial/hotline-snippet-out-24-04 >

(Maja Piskadło - Universal Music PL)



 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły



Opcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*