Menu
· Strona g³ówna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· P³ytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


















































  

The Blaze, Charlie Cunningham i Kacperczyk na Malta Festival 2026
Wys³ano dnia 12-03-2026 o godz. 22:00:59
Temat: Info
Info Francuski duet The Blaze do³±cza do wcze¶niej ujawnionych headlinerów: Benjamina Clementine’a, Beirut oraz Two Door Cinema Club. Program muzyczny festiwalu uzupe³niaj± równie¿ Kacperczyk i Charlie Cunningham, którzy wyst±pi± w dniach 25-28 czerwca w ramach czterodniowego cyklu koncertów.

Muzyka od lat jest jednym z wa¿nych elementów programu Malta Festival. Na scenach festiwalu wystêpowali m.in. Róisín Murphy, Damon Albarn, Charlotte Gainsbourg czy ANOHNI. Program koncertów ³±czy artystów z ró¿nych nurtów - od alternatywy i elektroniki po projekty wykraczaj±ce poza jeden gatunek.

(The Blaze / fot. Sarah Makharine)

W pi±tek 26 czerwca na festiwalu wyst±pi elektroniczny duet The Blaze (DJ-set), tworzony przez kuzynów Guillaume’a i Jonathana Alriców. Arty¶ci od lat porywaj± publiczno¶æ najwiêkszych festiwali na ¶wiecie, a ich koncerty to po³±czenie ogromnej energii i intensywnego, audiowizualnego do¶wiadczenia. Duet zdoby³ miêdzynarodow± rozpoznawalno¶æ dziêki nagradzanym teledyskom do utworów „Virile” i „Territory”, które przyci±gnê³y miliony widzów i sta³y siê jednymi z najbardziej charakterystycznych muzycznych obrazów ostatnich lat. Twórczo¶æ The Blaze od pocz±tku rozwija siê w ¶cis³ym zwi±zku z obrazem – arty¶ci sami re¿yseruj± swoje wideoklipy, traktuj±c je jako integraln± czê¶æ muzyki. Ich charakterystyczne brzmienie, oparte na hipnotycznych syntezatorach, g³êbokich wokalach i powoli budowanym napiêciu, uczyni³o z nich jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów wspó³czesnej sceny elektronicznej.

(Charlie Cunningham / fot. Maximilian Koenig)

W sobotê 27 czerwca, zanim scenê przejmie Beirut, dzieñ otworzy brytyjski wokalista i gitarzysta Charlie Cunningham, wprowadzaj±c publiczno¶æ w ³agodny, nastrojowy klimat. Charlie Cunningham to oryginalny artysta z w³asn± form± muzyczn±, wyró¿niaj±cy siê na tle wspó³czesnych songwriterów, dlatego idealnie uzupe³nia line-up Malta Festival. Jego wystêp daje publiczno¶ci mo¿liwo¶æ odkrycia czego¶ wyj±tkowego, co doskonale wpisuje siê w filozofiê festiwalu, stawiaj±cego na oryginalnych i unikatowych artystów. Potwierdzaj± to pó³ miliarda odtworzeñ jego utworów w serwisach streamingowych oraz regularne koncerty w najwa¿niejszych europejskich salach koncertowych. Koncert na Malta Festival bêdzie pierwsz± okazj±, by us³yszeæ go na ¿ywo w Polsce.

(Kacperczyk / fot. Marcin Kempski)

W ostatni dzieñ festiwalu, 28 czerwca, zanim scenê przejmie zamykaj±cy muzyczn± czê¶æ Malta Festival zespó³Two Door Cinema Club, wyst±pi duet Kacperczyk - jedyny polski akcent w miêdzynarodowym line-upie czterech koncertowych dni festiwalu. Bracia Maciek i Pawe³ Kacperczyk nale¿± dzi¶ do najciekawszych g³osów m³odej polskiej alternatywy. Od debiutu albumem Sztuki piêkne w 2020 roku konsekwentnie rozwijaj± w³asny styl, ³±cz±cy wra¿liwo¶æ indie z popow± energi± i pokoleniow± ironi±. Kolejne wydawnictwa duetu zdobywa³y status z³otych i platynowych p³yt. W 2025 roku arty¶ci wydali czwarty album „WSZYSCY JESTE¦MY KACPERCZYK”, promowany najwiêksz± w ich dotychczasowej karierze halow± tras± koncertow±.

Og³oszeni arty¶ci do³±czaj± do wcze¶niej zapowiedzianych koncertów Benjamina Clementine’a, Beirut oraz Two Door Cinema Club, uzupe³niaj±c dotychczas og³oszon± czê¶æ programu sceny muzycznej Malta Festival. Zostanie ona zaprezentowana obok og³oszonego ju¿ programu teatralnego, w którym znalaz³y siê m.in.: opera stworzona przez duet CocoRosie ze specjalnym udzia³em Justyny Wasilewskiej, spektakl „Dystans” w re¿yserii Tiago Rodriguesa oraz „The resting, patience” Ewy Dziarnowskiej.

Wiêcej og³oszeñ - tak¿e muzycznych - Malta bêdzie ujawniaæ stopniowo w najbli¿szych tygodniach.

W ca³ym mie¶cie festiwal potrwa od 21 do 28 czerwca, a koncerty w dniach 25–28 czerwca wype³ni± przestrzeñ Miêdzynarodowych Targów Poznañskich.

SCENA MUZYCZNA MALTA FESTIVAL 2026

25 czerwca / Benjamin Clementine
26 czerwca / The Blaze (DJ-set)
27 czerwca / Beirut, Charlie Cunningham
28 czerwca / Two Door Cinema Club, Kacperczyk

BILETY

Na scenê muzyczn± ostêpne s± bilety dzienne, bilety dwudniowe (na wybrane dwa dni koncertowe) oraz karnety czterodniowe.
Bilety na koncerty dostêpne s± na platformach eBilet.pl oraz ToBilet.pl

(Weronika Oszkiewicz - Loco Motion Agency / FKP Scorpio Poland Sp. z o.o.)




 
Pokrewne linki
· Wiêcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczê¶ciej czytany artyku³ o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artyku³u
Wynik g³osowania: 0
G³osów: 0

Po¶wiêæ chwilê i oceñ ten artyku³:

Wy¶mienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Z³y



Opcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wy¶lij ten artyku³ do znajomych  Wy¶lij ten artyku³ do znajomych


  
Komentarze s± w³asno¶ci± ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialno¶ci za ich tre¶æ.
W³a¶ciel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrze¿one
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, P³ytoteka Zbyszka, info z kraju i ze ¶wiata
*