Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Swedish House Mafia łączą siły z Niki & The Dove
Wysłano dnia 08-06-2024 o godz. 21:16:26
Temat: Info
Info Nominowana do Grammy, multiplatynowa elektroniczna supergrupa Swedish House Mafia (czyli Steve Angello, Axwell i Sebastian Ingrosso) udostępniła nowy singel „Lioness” z gościnnym udziałem Niki & The Dove. Piosenka ujrzała światło dzienne nakładem Republic Records.

Fani wyczekiwali „Lioness” od czasu ubiegłorocznej koncertowej premiery. Artyści ostatni raz wykonali ten utwór pod koniec kwietnia podczas występu w Brooklyn Mirage. Piosenka łączy w sobie charakterystyczne dla Swedish House Mafii energetyczne bity i euforyczną melodię. Utwór ma wszystko to, co za co fani kochają grupę.

Swedish House Mafii
"Lioness" (2:52)
℗ 2024 SSA Recording, LLP, under exclusive license to Republic Records, a division of UMG Recordings, Inc.
Premiera: 7 czerwca 2024

„Lioness” to pierwszy singel zespołu od czasu wydania „Ray Of Solar” w sierpniu ubiegłego roku. Za sprawą nowej piosenki artyści kontynuują swoją trwającą już prawie 15 lat misję przesuwania granic i redefiniowania muzyki elektronicznej.

(Swedish House Mafia)

Tego lata Swedish House Mafia zagra na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w tym Garorock Festivalu, Panama Open Air Festivalu, Lucca Summer Festivalu, Untold Festivalu i Findings Festivalu. Fani doczekają się także wyczekiwanej rezydencji w Ushuaïa na Ibizie. Historyczna sześciotygodniowa rezydentura rozpocznie się 21 lipca i potrwa do 25 sierpnia. W tym okresie grupa będzie występowała w każdą niedzielę.

W 2008 r. trio artystów, DJ-ów i producentów zjednoczyło się, by złamać wszelkie zasady elektroniki. Steve Angello, Sebastian Ingrosso i Axwell nasycili muzykę house hip-hopowym beat-craftem, rock’n’rollowym nastawieniem i siłą godną wielkiego ekranu. Ich występy na żywo przyciągają niewiarygodne tłumy.

To właśnie za ich sprawą muzyka dance wyrwała się z klubów i podbiła areny oraz stadiony na całym świecie. W 2011 r. Swedish House Mafia stała się pierwszą grupą elektroniczną, która dała wyprzedany koncert w Madison Square Garden, w kolejnym roku była pierwszą, która wystąpiła na głównej scenie Coachelli. Trio otrzymało dwie nominacje do nagrody Grammy w kategorii Najlepsze nagranie taneczne, za single „Save the World” (2012 r.) i „Don’t You Worry Child” (2013 r.).

Magazyn „Rolling Stone” opisywał ich wpływ jako „przedefiniowanie kultury rave”. Bijąca rekordy trasa „One Last Tour” była ostatnim rozdziałem przed pięcioletnią przerwą. W 2018 roku grupa powróciła jako główna gwiazda Ultra Music Festivalu. Po trasie „Save The World Reunion” artyści skupili się na jedynej rzeczy, której jeszcze nie zrobili – przygotowaniu debiutanckiego albumu „Paradise Again”, który miał swoją premierę w 2022 r.

Wielki powrót Swedish House Mafii został ogłoszony na łamach „Billboardu” i natychmiast wzbudził zainteresowanie mediów. Album uplasował się w pierwszej dziesiątce siedmiu światowych list przebojów, w tym na 1. miejscu listy Billboard Top Dance/Electronic Albums (19 tygodni w Top 20) i brytyjskiej listy Dance Albums. Trio zebrało pochwały m.in. od Pitchforka i NME.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Swedish_House_Mafia
►https://swedishhousemafia.com/
►https://www.facebook.com/swedishhousemafia
►https://www.instagram.com/swedishhousemafia/
►https://twitter.com/swedishousemfia
►https://www.tiktok.com/@swedishhousemafia?
►https://www.youtube.com/channel/UC5HEq5U--O5nn134mizyCcw
►https://tidal.com/browse/artist/3704006
►https://open.spotify.com/artist/1h6Cn3P4NGzXbaXidqURXs
►https://www.deezer.com/pl/artist/407188
►https://music.apple.com/us/artist/swedish-house-mafia/375569761
►https://music.youtube.com/search?q=swedish+house+mafia
►https://www.beatport.com/artist/swedish-house-mafia/117003
►https://www.last.fm/pl/music/Swedish+House+Mafia
►https://soundcloud.com/officialswedishhousemafia

(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*