Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Glass Animals prezentują „A Tear In Space (Airlock)”
Wysłano dnia 08-06-2024 o godz. 20:52:39
Temat: Info
Info Nominowany do Grammy i BRIT, multiplatynowy zespół Glass Animals, opublikował nowy singel „A Tear In Space (Airlock)”. Piosenka promuje zbliżający się wielkimi krokami czwarty album grupy zatytułowany „I Love You So F***ing Much”.Glass Animal eksplorują na nowej płycie wszystkie kształty i formy miłości. „A Tear In Space (Airlock)” to opowieść o uczuciu, które pochłania wszystko, sprawiając, że zakochana osoba tak głęboko wnika w obiekt swojego uczucia, że z czasem gubi tożsamość i staje się wręcz niewidoczna. Tekst odnosi się do kontroli i dominacji, a także przyjemności bądź bólu wynikających z całkowitego poddawania się czyjejś woli i pragnieniom drugiej osoby.

„A Tear In Space (Airlock)” trafiło do sieci wraz z klipem. Jego reżyserzy – Taylor Fauntleroy i Drew Kirsch komentują: – Wszystko zaczęło się od pomysłu Dave’a, który chciał znaleźć się w tunelu aerodynamicznym, a my mieliśmy rzucać w niego różnymi przedmiotami. Brzmiało to świetnie, dopóki nie zdaliśmy sobie sprawy, że możemy go zabić i/lub zostać pozwani. Znaleźliśmy więc inny sposób na zwizualizowanie emocjonalnego doświadczenia zawartego w tytule piosenki. Przedstawiliśmy historię, która opowiada o próbie zbliżenia się do kogoś, kto cię odpycha, a jednocześnie ciągnie, co prowadzi do utraty tożsamości. Koniec końców udało nam się rzucić w Dave’a kilkoma przedmiotami, co było główną atrakcją.

(Glass Animals)

Glass Animals
„A Tear In Space (Airlock)” (3:23)
A Polydor Records Release ℗ 2024 Universal Music Operations Limited
Premiera: 7 czerwca 2024

Dave dodaje: – Róże, stół, świece i garnitur symbolizują miłość oraz troskę. Zestawiliśmy to z wielką, zimną maszyną wykonaną z ostrzy, której zadaniem jest niszczenie wszystkiego. Im bliżej maszyny się znajdujesz, tym te ostrza stają się szybsze. Zdzierają z ciebie kolejne warstwy, aż nie zostaje nic, następnie rozciągają i rozrywają, niszcząc cię na kawałki. Ironia polega na tym, że nawet jeśli uda ci się przedostać przez wiatr i dostać do rdzenia bestii, ona i tak posieka cię na kawałki.

Dave dodaje: „Róże, stół, świece i garnitur to symbole miłości i troski. Wszystko zestawione z wielką, zimną, naukową maszyną wykonaną z ostrzy, które mogą tylko rozwalać i niszczyć. Ostrza stają się szybsze, gdy jesteś bliżej. Zdzierają z ciebie kolejne warstwy, aż nie zostaje żadna, a następnie rozciągają cię i rozrywają, aż zostaniesz zniszczony. Ironia polega na tym, że nawet jeśli uda ci się przedrzeć przez wiatr i dotrzeć do rdzenia bestii, ona i tak posieka cię na kawałki!".

Promocji nowego krążka będzie towarzyszyła trasa, która obejmie 44 występy w Stanach Zjednoczonych, Europie i Wielkiej Brytanii. Tournée rozpocznie się 7 sierpnia koncertem Charlotte w Północnej Karolinie, a zakończy 7 listopada występem w mieszczącej 20 tys. widzów londyńskiej hali The O2 Arena. Artyści zawitają także do Polski, by 19 października dać koncert w EXPO XXI w Warszawie.

Nadchodzące koncerty będą pierwszą okazją do usłyszenia nowy piosenek na żywo. Oprócz „A Tear In Space (Airlock)” fani usłyszą na nich m.in. wydany w kwietniu singel „Creatures in Heaven”.

Glass Animals
„I Love You So F***cking Much”
A Polydor Records Release ℗ 2024 Universal Music Operations Limited
Lista utworów:
Premiera: 19 lipca 2024

1. Show Pony
2. whatthehellishappening
3. Creatures in Heaven
4. Wonderful Nothing
5. A Tear in Space (Airlock)
6. ICMYFILA
7. How I Learned To Love Bomb
8. White Roses
9. On the Run
10. Lost in the Ocean

Krążek „I Love You So F***ing Much” ukaże się 19 lipca nakładem Polydor Records. Wydawnictwo będzie następcą świetnie przyjętego przez krytykę i fanów „Dreamland” z 2020 r., który sprzedał się na całym świecie w nakładzie 12 mln egzemplarzy. To właśnie z tego krążka pochodzi gigantyczny przebój „Heat Waves”, który stał się największym hitem brytyjskiego zespołu od prawie 30 lat. Piosenka była pierwszym numerem 1 od czasu „Happy” Pharrella, który został napisany i wyprodukowany przez jedną osobę. Sukces „Heat Waves” sprawił, że światowe gwiazdy pop, w tym Florence Welch, zapragnęły pracować z frontmanem Glass Animals Dave’em Bayleyem.

Narodzinom „I Love You So F***ing Much” towarzyszył kryzys egzystencjalny Dave’a. Artysta obserwował to, jak momentalnie stał się światową gwiazdą, przebywając w zamknięciu spowodowanym lockdownami. – Życie potrafi zmieniać się dynamicznie i w dramatycznych okolicznościach. Czasami nie jesteś w stanie dotrzymać kroku tym zmianom na poziomie osobistym, przez co z czasem zaczynasz czuć się jak widz. Potem jesteś gdzieś zapraszany i oczekuje się od ciebie, że będziesz określonym typem osoby. Pogubiłem się w tym. Zdezorientowało mnie to do tego stopnia, że nie wiedziałem, kim jestem i czy to, co mnie otacza, jest prawdziwe – wyjaśnia lider Glass Animals.

(Glass Animals)

Chcąc jak najszybciej wprowadzić fanów do inspirowanego science fiction świata „I Love You So F***ing Much”, Glass Animals uruchomili stronę internetową „Panic. Answer the Question please”, co jest ukłonem w stronę kultowego „Autostopem przez galaktykę” Douglasa Adamsa. W pierwszych dniach jej istnienia fani zadali zespołowi ponad 15 tys. pytań, nieraz bardzo egzystencjalnych, innym razem nie do końca poważnych. Co się dzieje? Czy Glass Animals wystąpią w kosmosie? Czy podróżujemy autostopem przez wszechświat? Jaki jest sens życia? Dla Dave’a nowa strona jest koncepcją opensource’owej witryny, którą zespół uruchomił podczas pandemii. Fani mogli pobierać z niej pliki JPG i MP3 udostępniane przez zespół i na ich podstawie tworzyć własne grafiki oraz utwory.

► https://pl.wikipedia.org/wiki/Glass_Animals
►https://opensource.glassanimals.com
►https://www.facebook.com/glassanimals
►https://www.instagram.com/glassanimals/
►https://twitter.com/GlassAnimals
►https://www.tiktok.com/@glassanimalsofficial
►https://www.youtube.com/channel/UCJTs-KheOMNstaGrDL4K55Q
►https://tidal.com/browse/artist/4611746
►https://open.spotify.com/artist/4yvcSjfu4PC0CYQyLy4wSq
►https://www.deezer.com/pl/artist/2489131
►https://music.apple.com/us/artist/glass-animals/528928008
►https://www.last.fm/music/Glass+Animals
►https://soundcloud.com/glassanimals

(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*