Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

'What Happened To The Heart?' - czwarty album AURORY już dostępny
Wysłano dnia 07-06-2024 o godz. 23:58:16
Temat: Info
Info Alt-popowa supergwiazda z Norwegii AURORA (Aurora Aksnes)(15.06.1996 Stavanger, Rogaland, Norwegia) prezentuje swój czwarty album „What Happened To The Heart?”. Wydawnictwo ukazało się nakładem Decca Records/Glassnote/Petroleum.

Z racji na duże zainteresowanie trasą koncertową AURORY, o czym świadczy m.in. wyprzedanie występu w londyńskiej Royal Albert Hall, artystka dodała do rozpiski tournée kilka dodatkowych koncertów.

We wrześniu artystka przyjedzie na dwa koncerty do Polski. AURORA wystąpi w Krakowie (Tauron Arena, 23 września) oraz Warszawie (COS Torwar, 24 września).

(Aurora)

Wraz z premierą albumu artystka wydała również nowy singel „Starvation”. Reżyserem teledysku towarzyszącego piosence jest Kaveh Nabatian, producentem natomiast Alexe Laroche.

W kwietniu 2022 r. AURORA przeczytała list „Jesteśmy Ziemią”, który zmienił jej życie. Jego autorami była grupa aktywistów, nawołująca do rewolucji, mającej na celu uzdrowienie planety. Przesłanie lektury mówi o „połączeniu z ziemią poprzez serce, które pulsuje w każdym z nas”. Poruszona listem AURORA pod jego wpływem zaczęła studiować książki o anatomii, by jak najlepiej poznać serce i zrozumieć, dlaczego kultura zachodnia straciła kontakt z głębszym celem funkcjonowania najważniejszego organu.

„What Happened To The Heart?” to podróż od słabości do siły, od autodestrukcji do samoleczenia. AURORA zabiera słuchacza w przejmującą i introspektywną muzyczną podróż, badając utratę duchowej więzi we współczesnym społeczeństwie, uzdrawiającą moc wrażliwości i wezwanie do zapoczątkowania zmian poprzez ponowne połączenie serca z polityką i rozwojem osobistym. Temat pojawia się we wspomnianym „Some Type of Skin”. Artystka podkreśla w tej piosence, że wrażliwość prowadzi do krwawienia, ale istnieje potrzeba walki, aby zbudować jakąś formę ochrony skóry.

(AURORA)

AURORA rzuciła się w wir chaosu, pisząc nowy album podczas trasy promującej poprzedni krążek „The Gods We Can Touch”. Artystka miała tylko jedną zasadę – pisać tylko w niekomfortowych warunkach, budując tym samym swój pancerz. Podróżowanie po świecie pozwoliło wokalistce spotkać kobiety, które sama określa mianem współczesnych filozofek. To właśnie one stały się dla artystki źródłem inspiracji, umożliwiającym odkrycie w sobie kobiecej siły. AURORA była pod szczególnym wrażeniem przywódczyń plemion w Kolumbii, Brazylii i Argentynie. – W ich rdzennych wartościach jest dużo mądrości. Te kobiety żyją we współczesnym świecie, zupełnie tak jak my. Jednocześnie one nadal potrafią zachować w życiu życzliwość – komentuje artystka.

Artystka nazywa swój nowy krążek najbardziej osobistym i oczyszczającym albumem w karierze. – Choć jego dokładna funkcja i anatomia nie zostały jeszcze dokładnie zrozumiane, uważano, że serce znajduje się w centrum duszy. Intuicji. Emocji i intencji. Na pewnym etapie zdecydowaliśmy jednak, że to cechy kwalifikacje umysłu. Emocje zostały zdominowane przez logikę. Z racji na to, że świat jest zepsuty przez pieniądze władzę i egoizm, nie można nie zadać sobie pytania – co się stało z sercem? – mówi AURORA.

Nad nagrywanym między Norwegią, Niemcami, Londynem i Los Angeles albumem artystka pracowała wspólnie z twórcami, z którymi miała już okazję nagrywać, ale także z tymi, z którymi jej droga przecięła się po raz pierwszy. W powstanie krążka zaangażowani byli m.in. Ane Brun, Matias Tellez (girl in red, Maisie Peters), Tom Rowlands z The Chemical Brothers, Chris Greatti (Yungblud, blink-182, Pussy Riot), Dave Hamelin (Beyonce, King Princess, Zara Larsson) czy Magnus Skylstad, który jest obecny przy nagrywaniu każdej z płyt AURORY. Począwszy od folkowych melodii, aż po bity techno – każdy ze współpracowników wniósł na płytę swój własny styl, dodając całości głębi i wymiaru introspektywnej podróży.

W 2022 r. AURORA wydała album „The Gods We Can Touch”. Krążek trafił do Top 10 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii i pozwolił artystce zagrać wyprzedaną trasę po Wyspach. Artystka ma na koncie ponad milion sprzedanych płyt i ponad 2,6 mld streamów. „The Gods We Can Touch” to nie tylko tytuł albumu, ale także debiutanckiej książki AURORY. Pierwszy nakład pozycji rozszedł się na pniu w przedsprzedaży i jeszcze przed premierą wydawca musiał domawiać dodruk. W lutym singel „Cure For Me” trafił do gry „Fortnite” i od tego momentu lawinowo skoczyła liczba jego odtworzeni.

Zanim AURORA ruszy we wspomnianą jesienną trasę, odwiedzi kilka festiwali, pojawiając się m.in. na Glastonbury. Artystka będzie koncertować w Europie, Wielkiej Brytanii i obu Amerykach.

„What Happened To The Heart?” jest dostępne w digitalu, na CD, a także jako limitowany laminowany fanpack oraz 2LP w trzech różnych wersjach kolorystycznych.

AURORA
What Happened To The Heart?
A Decca Records Release ℗ 2024 Universal Music Operations Limited
Lista utworów: (czas: 61:53)
Premiera: 7 czerwca 2024

1. Echo Of My Shadow (4:04)
2. To Be Alright (4:05)
3. Your Blood (4:07)
4. The Conflict Of The Mind (4:14)
5. Some Type Of Skin (3:11)
6. The Essence (3:09)
7. Earthly Delights (3:21)
8. When The Dark Dresses Lightly (3:34)
9. A Soul With No King (4:24)
10. Dreams (4:24)
11. My Name (3:19)
12. Do You Feel? (3:01)
13. Starvation (3:27)
14. The Blade (4:33)
15. My Body Is Not Mine (4:01)
16. Invisible Wounds (4:59)

(AURORA)


Norweska piosenkarka, autorka tekstów i producentka AURORA cieszy się ponad 20 milionami stałych słuchaczy. Jej piosenki zdobyły już niewiarygodne 3,3 miliarda streamów. Wydany w zeszłym roku czwarty album „The Gods We Can Touch” zdobył szerokie uznanie krytyków. Nastrojowa muzyka, charakterystyczny głos i przesłanie jej chwytających za serce tekstów przyciągają stale rosnącą oraz oddaną rzeszę fanów na całym świecie.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Aurora_(piosenkarka)
►https://www.facebook.com/iamAURORA/
►https://www.instagram.com/auroramusic/
►https://twitter.com/AURORAmusic
►https://www.tiktok.com/@iamauroramusic
►https://www.youtube.com/channel/UCNjHgaLpdy1IMNK57pYiKiQ
►https://tidal.com/browse/artist/55225
►https://open.spotify.com/artist/1WgXqy2Dd70QQOU7Ay074N
►https://www.deezer.com/en/artist/7699874
►https://music.apple.com/gb/artist/aurora/947171999
►https://music.youtube.com/search?q=aurora
►ttps://www.last.fm/pl/music/Aurora
►https://soundcloud.com/auroraaksnes

(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*