Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Święty Bass prezentuje mixtape i nową EP'kę
Wysłano dnia 10-02-2024 o godz. 21:53:36
Temat: Info
Info ŚWIĘTY BASS przebojem wdarł się na polską scenę klubową. Na ich imprezy z czołowymi przedstawicielami brytyjskiej sceny przychodzą tłumy głodne świeżych brzmień kontrastujących ze wszechobecnymi trapami i techno: uk garage, bassline’u, grime’u, dubstepu czy jungle.

To projekt Miłego ATZ, wszechstronnego rapera, który od samego początku swojej kariery dał się poznać jako zapalony fan szkoły rapu z UK oraz Phunk’illa, obecnie najlepszego DJ-a hiphopowego w Polsce zdaniem gremium Polish Hip Hop Festival. Jego pasja do brzmień z Sheffield czy Birmingham została udokumentowana dobre kilkanaście lat temu. Muzycznie projekt wspiera @atutowy, wielokrotnie nagradzany artysta i jeden z najważniejszych polskich producentów, który współpracował m.in. z Taco Hemingwayem, Kukonem czy Okim. To dziś de facto trzeci członek zespołu.

Występując w klasycznej brytyjskiej formule DJ i MC, Święty Bass przeszczepiają na polski grunt idee obecne w hardcore continuum, czyli wiecznie zmiennego świata gatunków, jakie pojawiły się na klubowej scenie po implozji kultury rave. W poszanowaniu do bogatej kultury soundsystemowej, ATZ i Phunk’ill wykorzystują muzykę do opowiadania historii o swojej społeczności i pasji do muzyki tanecznej, wypełniając lukę w historii polskiej kultury. Mutacje gatunków, które słyszymy na Backlogu odbywały się dokładnie wtedy, gdy pierwsi pracownicy z unijnymi paszportami wracali do domów na święta. Przywieźli ze sobą nie tylko funty, ale też iPody Nano pierwszej generacji wypełnione numerami Ruff Squadu i DBX.

(ŚWIĘTY BASS)

ŚWIĘTY BASS
"Backlog EP"
℗ 2024 SWIETY BASS. Dystrybucja Sony Music Entertainment Poland Sp. z o.o.
Lista utworów: (czas. 22:38)
Premiera: 9 lutego 2024

1. GRIMESTEP feat. Snowy, Emz (4:03)
2. STANDIN' (3:09)
3. TENZBABA (pull it up) (3:36)
4. BACKLOG (3:02)
5. IN YOUR ARMS (2:41)
6. REPLAY feat. Rosalie., MoreNight (2:54)
7. OOPS (3:11)

Siedmioutworowa EP-ka 'Backlog' to przelot przez wszystkie fascynacje zespołu. “Grimestep” z gościnnym udziałem Snowe’go i Emza zderza ze sobą przeszywający chłód grime’owej nawijki i ostrego rzężenia, jakie zdominowało dubstep w okolicach 2008 roku, podmieniając miękki bas na agresywne średnie pasmo. Charakterystyczny, synkopowany rytm brytyjskiej muzyki przewija się tu zarówno w pełnym niepokoju i napięcia “Standing”, gdzie ustępuje klasycznemu breakowi czy w bassline’owym letniaczku “Tenzbaba”. Tytułowy numer zapowiada się na followup do klasyków z Bomfunk MCs, ale zasuwając w tempie 172 bpm chłopaki rozdzierają dramatyczną linię klawiszy eksplozją muzycznego ferrofluidu. House’owa pętelka na garażowym beacie w “In Your Arms” to preludium do gwiazdorskiego występu Rosalie w 2-stepowym “Replayu”, którego nie powstydziłaby się żadna brytyjska lista przebojów przełomu tysiącleci. Bo jak podaje Miły ATZ w finałowym “Oops” to back to the roots.

► https://www.facebook.com/swietybass/
► https://www.instagram.com/sw.bass/
► https://www.youtube.com/channel/UCizpkTosDdrQ9B0yk5Xg0lA
► https://tidal.com/browse/artist/22760914
► https://open.spotify.com/artist/2sklN95nQCwgpfPikUHPjP
► https://www.deezer.com/pl/artist/117702452
► https://music.apple.com/us/artist/święty-bass/1546132048
► https://music.youtube.com/search?q=swiety+bass
► https://www.last.fm/pl/music/ŚWIĘTY+BASS
► https://soundcloud.com/swietybass

Numery z EP'ki można sobie oczywiście pododawać do playlist na streamingach, ale Święty Bass błyszczy najmocniej, gdy artyści stoją za konsoletą. Muzyka bassowa to muzyka żywa. Jej podstawą jest interakcja z publicznością. To muzyka klubowa, która opowiada historię i wchodzi w dialog z resztą sceny. Święte Bassy Mixtape Vol. 2 to możliwość poczucia namiastki wydarzenia, jakim jest impreza organizowana przez Święty Bass. To z jednej strony zręczny DJ-ski miks Phunk’illa, gdzie zderzane są ze sobą gatunki, często sprzeczne w bpmach, ale spójne w swojej miejskiej atmosferze. Przez jego palce przelatują m.in. The Prodigy czy Alicia Keys ale też mniej znani Soul Mass Transit System, Charlotte Plank w remiksie Main Phase, Overmono w remiksie Efana czy przyprawiająca o zawrót głowy mieszanka karaibskiej soki z jersey clubem. Z drugiej, to rozmaite anegdoty na temat życia klubowego w kraju, które co jakiś czas zapodaje ATZ między swoimi freestyle’owymi partiami, które towarzyszom autorskim remiksom ŚB (chociażby imprezowy edit PRO8L3MU) czy popisom brytyjskich MCs.

Zarówno 'Backlog' jak i Święte Bassy Mixtape Vol. 2 można zamówić w sklepie House of Banks Clothing. Nakład płyt kompaktowych jest limitowany. Premierze towarzyszy trasa po największych polskich miastach. 16 lutego ŚB wystąpi w Krakowie, 1 marca w Poznaniu, 8 marca w Katowicach, 15 marca we Wrocławiu, 20 kwietnia w Warszawie i 11 maja w Gdańsku.

(Łukasz Warna-Wiesławski - Medicore.Agency) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*