Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Mae Stephens gwiazdą półfinałowego odcinka „The Voice of Poland”
Wysłano dnia 16-11-2023 o godz. 20:28:30
Temat: Info
Info W najbliższą sobotę zobaczymy półfinał bieżącej edycji „The Voice of Poland”. Uczestnicy będą mogli liczyć na doborowe towarzystwo na scenie – odcinek swoim występem uświetni Mae Stephens (Anna Mae Kelly)(28.11.2003 Northampton, Anglia), autorka wielkiego hitu „If We Ever Broke Up”!

Mae Stephens szturmem przejęła TikToka. Zaraźliwy fragment alt-popowego „If We Ever Broke Up” słyszał chyba każdy użytkownik aplikacji. 19-letnia Mae Stephens z Kettering została zasypana prośbami o wydanie piosenki i nie mogła ich zignorować.

Od czasu ujawnienia fragmentu „If We Ever Broke Up” na TikToku, Mae Stephens stała się międzynarodową gwiazdą. Singel zgromadził łącznie ponad 350 milionów streamów i 3,3 miliona wyświetleń na YouTube. Sukces piosenki nie ogranicza się tylko do Zachodu. Singel zdobył szczyty list przebojów w Chinach (27 milionów streamów tygodniowo), Japonii i Korei Południowej. Kawałek spodobał się zwłaszcza ikonom K-popu, takim jak ITZY czy ENHYPEN.

(Mae Stephens)

Mae zagrała m.in. na The Great Escape Festival i Glastonbury. Supportowała P!NK oraz wystąpiła przed K-popowymi gwiazdami BLACKPINK. Między innymi dzięki temu artystka cieszy się 10 milionami stałych słuchaczy na Spotify.

Zanim Mae obudziła się w Nowy Rok i odkryła, że jej piosenka stała się światowym hitem, pracowała w lokalnym supermarkecie Asda. Od 12. roku życia pisała piosenki na starym pianinie babci, próbując poradzić sobie z trudami dorastania.

– Jako dziecko miałam w sobie sporo złości, zwłaszcza gdy wracałam ze szkoły – wspomina Mae. – Nieustannie poszukiwałam czegoś, co pomogłoby mi to wszystko uwolnić: judo, jazda na nartach, jazda na rowerze… Próbowałam tak wielu rzeczy! W końcu zaczęłam pisać piosenki. Poza moim bratem, tylko siedzenie w samotności naprawdę pomogło mi przetrwać szkołę. Miałam własną przestrzeń do myślenia i wyrażania swoich emocji w kreatywny sposób.

Mae nie wspomina dobrze szkoły. Latami była dręczona i wytykana palcami jako „głośne, dziwaczne dziecko”. Kiedy rówieśnicy znaleźli jej kanał na YouTubie, na którym umieszczała oryginalne piosenki i covery, sytuacja tylko się pogorszyła. Oparcie znalazła w swoim bracie i muzyce – była zdeterminowana, by iść naprzód i udowodnić ludziom, że się mylą

Dziś Mae Stephens jest nową idolką pokolenia Z. Młoda artystka chce wykorzystać swój głos, by pomagać innym. Pragnie zapewnić fanom ten sam azyl, który znalazła w swojej twórczości.

– Prawdopodobnie wiele dzieciaków przechodzi teraz przez o wiele gorsze rzeczy, niż to, przez co przechodziłam ja. Nie poświęcamy temu wystarczającej uwagi – mówi. – Ciężko się patrzy, jak dzieci nie mają nikogo, na kim mogą się wzorować. Mam nadzieję, że mogę im w tym jakoś pomóc. Chcę być liderką wyrzutków.

Półfinał „The Voice of Poland” w sobotę, 18 listopada, o 20:00 na antenie TVP2.

► https://en.wikipedia.org/wiki/Mae_Stephens
► https://www.facebook.com/maestephensofficial
► https://www.instagram.com/maestephens_/
► https://twitter.com/mae_stephens_
► https://www.tiktok.com/@maestephens_
► https://www.youtube.com/channel/UCsGRpusAl1qjy9hMkSRWYkg
► https://tidal.com/browse/artist/29264032
► https://open.spotify.com/artist/311uEW9rt5g2NmzjGEKS2E
► https://www.deezer.com/us/artist/151240812
► https://music.apple.com/us/artist/mae-stephens/1499906342
► https://music.youtube.com/search?q=mae+stephens
► https://www.last.fm/pl/music/Mae+Stephens
► https://soundcloud.com/maestephens

(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*