Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Julia Rocka z nowym singlem „Welur” i debiutancką płytą na CD!
Wysłano dnia 15-09-2023 o godz. 21:43:57
Temat: Info
Info Debiutancki album Julii Rocka (24.09.1999 Warszawa) - „Blaza”, który dotychczas był dostępny jedynie w wersji cyfrowej, po wielu prośbach słuchaczy oraz obserwatorów w mediach społecznościowych, został wydany na nośniku fizycznym!

„Blaza” to pierwszy album w historii OLiS (oficjalnej listy sprzedaży albumów muzycznych w Polsce), który dotarł do TOP 50 ukazując się wyłącznie w streamingu, generując już ponad 45 milionów odtworzeń! To z niego pochodzą takie utwory jak „Oficjalna wersja zdarzeń”, która uzyskała status Złotego Singla, czy „Blow-Up” nagrany wspólnie z Kukonem, nominowany do Fryderyka 2023.

Wydawnictwo CD promuje nowy singel „Welur”, który choć zwieńcza cały projekt „Blaza”, to przekornie rozpoczyna listę utworów tego albumu. Dziesiątemu (!) singlowi z albumu towarzyszy czarno-biały, pełen sensualności teledysk. Julia wciela się w nim w ofiarę toksycznej relacji, o której śpiewa “jestem jak rzeźba w twej prywatnej kolekcji”. Piosenkarkę faktycznie w teledysku oglądamy przebraną za antyczną rzeźbę, co także nawiązuje do okładki jej płyty.

Płyta zawiera czternaście utworów i stanowi podsumowanie często gorzkich refleksji i obserwacji Julii związanych z samotnością, wchodzeniem w dorosłość, sensem życia czy relacjami damsko-męskimi, które nierzadko bywają rozczarowujące i zwodnicze.

Julia Rocka
"Blaza"
℗ 2023 Sony Music Entertainment Poland Sp. z o.o.
Lista utworów: (czas: 48:28)
Premiera: 3 lutego 2023
Premiera CD: 15 września 2023

1. Welus (3:07)
2. Jednoosobowy wyścig (4:18)
3. Ciche disco (3:24)
4. Balans (3:02)
5. Oficjalna wersja zdarzeń (3:06)
6. Blow-Up feat. Kukon (3:20)
7. Akcja! (3:48)
8. Jestem za... (3:16)
9. Twój smak (2:53)
10. Obiecałeś (3:03)
11. Blaza (3:43)
12. Niebieski sweter (3:46)
13. Się poznali (3:13)
14. Jeep (4:22)

Ten album jest moim intymnym wyznaniem, w którym zwierzam się słuchaczom jak dobrym przyjaciołom - bez idealizacji czy ukrywania swoich słabości i wątpliwości. Tytułowa „Blaza” ma dla mnie wiele znaczeń, ale przede wszystkim rozumiem ją jako synonim znieczulenia, które jest wymuszane na nas przez brutalny i sformalizowany świat dorosłości, pozbawiony spontanicznych uczuć i szczerych intencji. W tytułowej piosence pytam czy coś warto czuć – mimo wielu rozczarowań, wciąż wierzę, że warto. - opowiada o swoim projekcie Julia.

Słowo powstało bardzo naturalnie podczas pierwszych sesji nagraniowych Julii i producenta Michała Głomskiego. Michał, aby uzyskać charakterystyczny już dla artystki sposób śpiewania – nieco znudzony i mamroczący – prosił ją, aby śpiewała z „blazą”.

Ta fraza chwilę później zostało podchwycona jako coś intrygującego, co nie tylko opisuje wokal Julii, ale także jej wizerunek oraz teksty pisane z dużym dystansem do zewnętrznego świata oraz jej miłosnych i egzystencjalnych refleksji.

Julia Rocka – jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym i największych popkulturowych objawień ostatnich lat. Podręcznikowy przykład „self-made woman” generacji Z. O jej fenomenie pisał między innymi Vogue oraz Glamour. Na TikToku obserwuje ją ponad 500 tysięcy użytkowników. Zadebiutowała w produkcjach aktorskich u boku Adama Woronowicza czy Cezarego Pazury. Obecnie wyprzedaje swoje pierwsze klubowe koncerty w ramach trasy promującej debiutancki album - „Blaza Tour”.

Od dziecka marzyła o byciu aktorką. Dorastała na warszawskim Powiślu, chodząc do gimnazjum i liceum Batorego, jednej z najlepszych szkół średnich w Polsce, wygrywając kolejne konkursy i olimpiady. Po liceum, dostała się symultanicznie na łódzką filmówkę na Wydział Aktorski oraz na projektowanie mody na London College Of Fashion. Wybrała aktorstwo.

W realizowaniu swojego marzenia na chwilę powstrzymała ją pandemia. Wtedy, w wyniku nudy i nadmiaru wolnego czasu, za namową przyjaciela z liceum – Michała Głomskiego – chwyciła za mikrofon i nagrała z nim utwór „Jeep”, który miał być jednorazowym eksperymentem i zabawą. Kilka miesięcy później stał się ogromnym viralem i obrócił życie Julii Rockiej o 180 stopni.

(Julia Rocka / fot. Estella Dandyk)


Oprócz drogi muzycznej, Julia równolegle rozwija swoją karierę aktorską.
W 2022 roku ukazały się dwa seriale audio, w których artystka użyczyła swojego głosu pierwszoplanowym postaciom. Audiobooki „Z pierwszej piłki” na podstawie książki Remigiusza Mroza oraz „Opowiem o Tobie gwiazdom” Edyty Prusinowskiej zapewniły Julii nowe zawodowe doświadczenia oraz możliwość współpracy z Adamem Woronowiczem czy braćmi Kacperczyk.

►https://pl-pl.facebook.com/julia.rocka1
►https://www.instagram.com/juliarocka/?hl=pl
►https://www.tiktok.com/@julia_rocka?
►https://www.youtube.com/channel/UCVSKnLkv-2AhPrPnfSu27YA
►https://listen.tidal.com/artist/20584611
►https://open.spotify.com/artist/3KK1cO0sCWl01U14rS7wwN
►https://www.deezer.com/pl/artist/101931222
►https://music.apple.com/us/artist/julia-rocka/1524938920
►https://music.youtube.com/search?q=julia+rocka
►https://www.last.fm/pl/music/Julia+Rocka
►https://soundcloud.com/juliarocka

(Barbara Popiołek - Sony Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*