Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

















































  

Kizo koronuje się na króla Polski. Nowy singel rapera
Wysłano dnia 27-06-2023 o godz. 22:08:21
Temat: Info
Info Kizo (Patryk Woziński)(26.06.1994 Gdańsk) w agresywnym, bardziej ulicznym wydaniu, to esencja stylu gdańskiego rapera, który od lat skutecznie przeplata utwory o luźniejszej tematyce, z tymi, za które pokochał go rapowy fanbase.

“Patryk i Waza”, czyli utwór, w którym nie ma czasu na kontemplację. Artysta wypuszcza wersy niczym salwę z armat. Całość podkreśla głośny, chóralny refren, który nadaje singlowi charakter hymnu. Mimo iż niedawno Kizo otrzymał - jako pierwszy w historii polskiego rapu - potrójny diament za singel “Disney”, to nie zapomina o swoich korzeniach - czego przykładem jest jego najnowszy track.

Kizo
"Patryk i Waza" (2:50)
℗ 2023 spacerange
Premiera: 26 czerwca 2023

Music: ENZU
Miks/mastering: ENZU

Raper zbliża się wielkimi krokami do pre-orderu swojej następnej płyty, której tytuł i data premiery jest jeszcze trzymana w tajemnicy. Dyskografię rapera zamyka album “Ostatni taniec” wydany 16 czerwca 2022, który uzyskał status platynowej.

(Kizo / fot. Bartek Wiski)



PIERWSZY POTRÓJNY DIAMENT W POLSCE DLA KIZO

Pierwsze tak duże wyróżnienie na nowych zasadach ZPAV w historii Polskiej muzyki przyznane. Oficjalny komunikat pojawił się właśnie na stronach OLiS.

“Disney”, czyli najpopularniejszy singel w karierze muzycznej Kizo właśnie pokrył się potrójnym diamentem. Raper na przejście z 2 na 3 z diamentowych progów potrzebował zaledwie 7 miesięcy. Imponujący jest fakt, że wyróżnienie zostało przyznane na nowych zasadach ZPAV, co w praktyce oznacza, że singel musiał wygenerować przychód na poziomie 500 tysięcy za każdy pojedynczy diament, a “Disney” ma ich już 3. Stare zasady ZPAV zakładały progi ponad dwa i pół raza niższe, bowiem przed sierpniem 2021 dla diamentowego wyróżnienia wymagano przychodu na poziomie jedynie 200 tysięcy.

W samym serwisie YouTube teledysk obejrzano aż 149 608 835 razy, a licznik wciąż bije. Spotify przychodzi z równie mocnymi liczbami - topowy “letniaczek” od Kizo przekroczył już barierę ponad 66 milionów odsłuchań.

“Sukces Kizo to także sukces spacerange. To niepodważalny dowód na to, że jako agencja umiejętnie współpracujemy z artystami. Żywo reagujemy na ich potrzeby, dzięki czemu stajemy się partnerem w drodze do celów, których kierunek wyznaczamy wspólnie.” - komentuje Oliwia Borycka, Head Of Music Department w spacerange.

Potrójny diament dla “Disney” to najwyższe, ale i nie jedyne wyróżnienie w dorobku Kizo. Poczwórną platyną pokrył się singel “Lucky Punch”, z gościnnym udziałem Wac Toja. Lista pozostałych nagród przyznanych za twórczość rapera jest naprawdę długa, ale na szczególny akcent zasługują jeszcze: “Czempion” (feat. Malik Montana), “Fitness” (feat.Trill Pem), “Nasze Lato” (feat. Wac Toja) oraz “Król balu” - każdy z wymienionych pokrył się bowiem potrójną platyną.

(Kizo / fot. Bartek Wiski)

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Kizo
►https://www.mytosukces.pl
►https://pl-pl.facebook.com/KizoMyToSukces
►https://www.instagram.com/kizo_wnik_058/
►https://www.youtube.com/channel/UChH_GbiCBhJFYou4XVK4Gow
►https://tidal.com/browse/artist/9354421
►https://open.spotify.com/artist/2IHoZ3RrDJIikMRsYgHjhy
►https://www.deezer.com/pl/artist/6576677
►https://music.apple.com/pl/artist/kizo/377636582?l=pl
►https://music.youtube.com/search?q=kizo
►https://soundcloud.com/tags/kizo

(Spacerange)



 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły



Opcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*