Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Charlie Cunningham z premierą nowego utworu ''Starlings''
Wysłano dnia 17-03-2023 o godz. 23:58:40
Temat: Info
Info "Starlings” to kolejny, niesamowity singel Charliego Cunninghama (1984, Londyn). Nowy utwór to ostatnia odsłona nadchodzącego albumu „Frame” – premiera już 31 marca.

Charlie mówi: „Każdy człowiek ma w sobie wiele sprzeczności. O tym opowiadają piosenki na moim nowym albumie. Śpiewam o różnych odcieniach naszej osobowości, bo nikt z nas nie jest jednolity. Natura człowieka jest wielowarstwowa i przewrotna. Zaakceptowanie tego w nas samych to moc, która budzi samoświadomość, ale - nie chcę brzmieć zbyt górnolotnie - to również forma przetrwania’’.

Charlie Cunningham
"Starlings” (3:55)
℗ 2023 BMG Rights Management (UK) Limited
Premiera: 17 marca 2023

Historia sukcesu Charlie Cunninghama jest z pewnością nie do przecenienia. Po tym, jak wystąpił na kultowej londyńskiej scenie Queen Elizabeth Hall i stał się stałym bywalcem najbardziej prestiżowych sal koncertowych w Europie. wyrazisty głos Charliego, melodyjne melodie i dar do tworzenia ponadczasowych piosenek, przyniosło mu natychmiast rzeszę fanów na całym świecie i ponad pół miliarda streamów!

Tak jak poprzednie single “Bird’s Eye View”, „So It Seems”, „Downpour”, także "Shame I Know” również daje przedsmak tego, czego możemy się spodziewać po albumie „Frame”. To zbiór głębokich, subtelnych popowych piosenek, pełnych odniesień do art rocka, złotej ery jazzu i kompozycji neoklasycznych; album zachowuje powściągliwą i przejrzystą melodyjność, z której artysta jest tak dobrze rozpoznawany. Charlie wraz z długoletnim producentem Sam Hudson Scottem stworzyli materiał pełen kruchości, mocy i napięcia, o ponadczasowym brzmieniu, a jednocześnie w świeżym wydaniu. Jego autobiograficzne teksty łączą sprawy osobiste z politycznymi. Jest tu i motyw złamanego serca, temat duchowości, żalu oraz niepokoju związanego z klimatem.

Historia Charliego jest równie fascynująca jak jego muzyka. Pomimo dysleksji, która prawie uniemożliwiała mu czytanie nut, Cunningham zdobył muzyczne wykształcenie zakończone oficjalnym dyplomem! Jako dwudziestolatek wykonywał pracował dorywczo, a w wolnym czasie pisał piosenki. Podjął odważną decyzję o przeprowadzce do Sewilli, gdzie "utonął" w muzyce flamenco – jego pierwsza, planowana na trzy miesiące wizyta przekształciła się w trzyletni pobyt. Po powrocie do Wielkiej Brytanii zarabiał na skromne życie grając na gitarze w barach w Londynie i Oksfordzie, zanim wydał dwa albumy: („Lines” i „Permanent Way”) oraz cztery EP-ki.

(Charlie Cunningham)


Charlie Cunningham po raz pierwszy ugruntował swoją pozycję serią EP-ek (2014-2016). Jego pierwszy oficjalny album, „Lines” z 2017 roku, został nagrany z producentem Duncanem Tootillem i wydany w Dumont Dumont – labelu artystów, takich jak RY X i Josin. Po tym, jak wielu odkryło jego talenty utworami jak „Minimum” i „Lights Off”, Charlie powrócił z „Permanent Way” w 2019 roku, wyprodukowanym przez Sama Scotta i Rodaidha McDonalda (Sampha, King Krule) i zmiksowanym przez Cherif Hashizume (Jon Hopkins, Brian Eno). Jego najnowszym wydawnictwem jest EP-ka „Pieces” z 2020 roku.

Następny na horyzoncie jest „Frame”, kolejna wyrafinowana ewolucja brzmienia Charliego, w której zgłębia on główne tematy ludzkiej kondycji: złamane serce, duchowość, żal i niepokój klimatyczny. Charlie Cunningham przekształcił uniwersalne emocje z niuansów swoich osobistych obserwacji i doświadczeń w najdoskonalsze jak dotąd dzieło.

►https://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_Cunningham_(musician)
►http://www.charliecunningham.com
►https://pl-pl.facebook.com/charliecunninghammusic/
►https://www.instagram.com/cunninghamcharlie/
►https://www.tiktok.com/@deffodiffirent
►https://www.youtube.com/user/cunninghamcharlie
►https://tidal.com/browse/artist/6199695
►https://open.spotify.com/artist/78CiW0UJbHspFaVuVexOK6
►https://www.deezer.com/pl/artist/6937983
►https://music.apple.com/gb/artist/charlie-cunningham/932376762
►https://soundcloud.com/charliecunningham

Charlie Cunningham
„Frame”
℗ 2023 BMG Rights Management (UK) Limited
Lista utworów: (czas. 40:52)
Premiera: 31 marca 2023

1. Intro (1:01)
2. Shame I Know (3:21)
3. So It Seems (5:02)
4. Bird’s Eye View (3:29)
5. A Friend of Mine (4:11)
6. Starlings (2:55)
7. Watchful Eye (4:35)
8. Downpour (2:48)
9. Pathways (3:32)
10. Water Tower (3:39)
11. End of the Night (2:27)
12. Frame (3:52)

Charlie Cunningham niedawno ogłosił szczegóły trasy koncertowej, która rozpocznie się dwoma solowymi koncertami w Ameryce Północnej, a następnie w Wielkiej Brytanii I Europie w kwietniu i maju br. Szczegóły trasy dostępne tutaj.

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com
Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl
PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl

(Jakub Wojewódzki - Dream Music & Books) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*