Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Tina Turner. Bądź swoim szczęściem.
Wysłano dnia 13-12-2022 o godz. 01:12:59
Temat: Książki
Książki Jak mądrość buddyzmu pomogła mi pokonać przeszkody życiowe.

Poznaj niezwykłą historię duchownej podróży Tiny Turner! Wykorzystaj doświadczenia słynnej wokalistki, by odmienić własne życie.

Z jednej strony ponad 200 mln sprzedanych płyt i status ikony muzyki. Z drugiej – dysfunkcyjni rodzice, trudne dzieciństwo, toksyczne małżeństwo, próba samobójcza…Bolesne doświadczenia, a potem sukces na światową skalę. Życie Tiny Turner to istny rollercoster. Jak udało się jej odnaleźć właściwą drogę w życiu? Okazuje się, że kluczową rolę odegrał… buddyzm. I właśnie o odkrywaniu potężnej mocy duchowości traktuje ta książka. Książka niezwykła, bardzo osobista, szczera, a przy tym pełna głębokiej mądrości. O napisaniu jej Tina Turner marzyła od kilkudziesięciu lat.

Dzięki tej fascynującej książce poznasz wiele nieznanych faktów z życia amerykańskiej wokalistki, o których nie wiedzieli nawet najwierniejsi fani. Dowiesz się, jak czantowanie i medytacje pomogły Tinie Turner poradzić sobie z wieloma problemami życiowymi i osiągnąć światowy sukces. Na własnym przykładzie udowodniła ona, że pozytywne myślenie jest w stanie odmienić rzeczywistość i nadać jej wymarzony kształt,. Byś może w ten sam sposób odkryjesz własną ścieżkę rozwoju duchowego. A może nawet zaczniesz czantować!

Każdy z nas przyszedł na świat z własną, niepowtarzalną misją, z życiowym celem, który tylko my możemy wypełnić. W to przynajmniej wierzę. Wierzę również, że istnieje coś, co nas wszystkich łączy. A jest tym odpowiedzialność na naszą ludzką rodzinę, za to, by była bardziej przyjazna i szczęśliwa"

- Tina Turner

Odkryj i wykorzystaj moc buddyjskiej duchowości!


Tina Turner – urodzona jako Anna Mae Bullock, jest piosenkarką, tancerką i aktorką, której kariera trwa już ponad sześćdziesiąt lat. Uwielbiana ikona muzyki, sprzedała ponad 200 milionów płyt i więcej biletów na koncerty na żywo niż jakikolwiek inny solowy wykonawca w historii. W życiu prywatnym Tina jest osobą głęboko uduchowioną. Uważa, że jej życiową misją jest dzielenie się swoimi doświadczeniami życiowymi, które doprowadziły ją do spektakularnych zwycięstw.
Przez ponad trzy dekady sięgała głęboko do źródła swoich doświadczeń, aby udzielać krewnym i przyjaciołom osobistych wskazówek na temat najskuteczniejszych sposobów tworzenia trwałego szczęścia w ich życiu. Teraz w tej książce z radością dzieli się historią swojej duchowej podróży, aby mogła służyć innym. Tina, po zakończeniu swojej legendarnej kariery w branży rozrywkowej, osiadła na stałe w Szwajcarii. Mieszka tam ze swoim ukochanym mężem Erwinem Bachem. Są parą od trzydziestu czterech lat. Jej wspomnienia „My Love Story” stały się światowym bestsellerem.

► https://pl.wikipedia.org/wiki/Tina_Turner
► https://www.tinaturnerofficial.com
► https://tina-turner.rocks
► https://www.facebook.com/TinaTurner
► https://www.instagram.com/tinaturner/
► https://twitter.com/LoveTinaTurner
► https://www.youtube.com/tinaturnerofficial
► https://tidal.com/browse/artist/9214
► https://open.spotify.com/artist/1zuJe6b1roixEKMOtyrEak
► https://www.deezer.com/de/artist/1454
► https://music.apple.com/de/artist/tina-turner/488075
► https://music.amazon.de/artists/B001Q5CWGI/tina-turner
► https://soundcloud.com/tina-turner-official


Taro Gold – jest autorem siedmiu bestsellerowych książek. Jedna z nich, „Living Wabi Sabi: The True Beauty of Your Life”, stała się ulubioną książką Tiny Turner. Pozostałe to: „The Tao of Mom”, „The Tao of Dad”, „What Is Love?” oraz „Open Your Mind, Open Your Life”. Publikował także wiele artykułów na temat buddyzmu na łamach „World Tribune” i magazynu „Living Buddhism”.
W młodości Taro był częścią pierwszej obsady spektaklu „Evita” na Broadwayu, a także występował w wielu innych musicalach, w tym „Falsettos” i „Peter Pan”. Przez większość życia mieszkał poza granicami rodzinnego kraju, co bardzo pomogło mu poszerzyć światopogląd. Odwiedził ponad 40 krajów, w tym Australię, Hiszpanię i Japonię, gdzie zatrzymał się na dłużej. Był pierwszym Amerykaninem, który ukończył Soka University of Tokyo. Taro mieszka obecnie w Stanach Zjednoczonych ze swoim najlepszym przyjacielem od dwudziestu pięciu lat – mężem Wendellem Brownem – i ukochanym chartem włoskim o imieniu Magic.

► https://en.wikipedia.org/wiki/Craig_Taro_Gold
► https://tarogold.com
► https://www.instagram.com/TaroGold/
► https://twitter.com/TaroGold
► https://tidal.com/browse/artist/5821341
► https://open.spotify.com/artist/0XK8nCEyrDmSHIqSkkQ46Y
► https://www.deezer.com/en/album/778176
► https://music.apple.com/us/artist/taro-gold/272392840
► https://www.amazon.pl/Książki-Taro-Gold/s


Regula Curti – multiinstrumentalistka, muzykoterapeutka, pedagożka i założycielka Domu Sztuki Sakralnej Seeschau nad Jeziorem Zuryskim. W 2007 roku stworzyła globalną platformą cyfrową „Beyond Music”. Po uzyskaniu tytułu magistra sztuki ekspresyjnej i muzykoterapii pasją Reguli jest dzielenie się uzdrawiającą i jednoczącą mocą muzyki. „Beyond Music” promuje współpracę między piosenkarzami i muzykami reprezentującymi różne kultury w celu wspierania pokoju i tolerancji.
Regula wyprodukowała i wokalnie wystąpiła na czterech najlepiej sprzedających się albumach międzywyznaniowych, które zdobyły złote i platynowe nagrody, w tym za współpracę z Tiną przy albumach „Beyond Buddhist i Christian Prayers”, „Children Beyond”, „Love Within Beyond” i „Awakening Beyond”. Regula mieszka w Szwajcarii. Od prawie trzydziestu lat żyje z mężem i współzałożycielem Fundacji Beyond, Beatem Curti.

►https://www.instagram.com/regula.curti/
► https://www.beyondmusic.org
► https://www.facebook.com/people/Regula-Curti/
► https://www.facebook.com/Beyond
► https://www.instagram.com/beyondmusic/
► https://tidal.com/browse/artist/5935348
► https://open.spotify.com/artist/75I4bazNBPrF7qN9WA8Pen
► https://www.deezer.com/pl/artist/4576915
► https://music.apple.com/us/artist/regula-curti/318125877
► https://www.amazon.co.uk/Regula-Curti/e/B01L5IDKQ6


Tytuł: Tina Turner. Bądź swoim szczęściem.
Tytuł oryginalny: Happiness Becomes You: A Guide to Changing Your Life for Good
Autor: Tina Turner współautorzy: Taro Gold i Regula Curti
Tłumaczenie: Bartosz Palocha
Redakcja: Mariusz Golak
Skład: Krzysztof Remiszewski
Projekt okładki: Krzysztof Remiszewski
Zdjęcie na okładce Vera Tammen
ISBN: 978-83-8301-073-1
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 16 września 2022 (Polska)
Format: 145 x 210 mm
Oprawa: miękka
Stron: 240 + 8 stron ze zdjęciami
Waga: około 380 g
Cena: + - 59 zł
Książka dostępna także jako e-book

Zdjęcia wewnętrzne:
1,3,4,5: Johnson Publishing Company Archive. Dzięki uprzejmości The Ford Foundation, J. Paul Getty Trust, Johna D. oraz Catherine T. MacArthur Foundation, Andrew W Mellon Foundation i Smithsonian Institution
2,8,10: Carol Holladay
6,7: © 1981 Lynn Goldsmith
9: Brian Lanker Archive
11: Paul Warner/WireImages via Gerry Images
12: Tina Turner
13: Xaver Walser/Urs Gantner
14: Xaver Walser/Taro Gold

Fragment "Let Go Let God" przedrukowany dzięki uprzejmości Amy Sky i Olivii Newton-John.
Fragment "Woodstock" przedrukowany dzięki uprzejmości Joni Mitchell.

Wszystkie japońskie symbole kaligraficzne przedrukowane dzięki uprzejmości Taro Golda.

Copyright © 2020 Tina Turner
© Copyright for the Polish edition by Studio Astropsychologii, Białystok 2021
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form

www.studioastro.pl
www.psychotronika.pl
www.talizman.pl
- detal

(Serdecznie Dziękuję Natalii Paszko i Mariuszowi Golak)


www.studioastro.plOpowieść o barwnym życiu Tiny Turner, jednej z najbardziej charyzmatycznych piosenkarek w historii muzyki rozrywkowej. Sprzedała miliony płyt, a jej kariera trwa od ponad pół wieku. Zawsze przebojowa i pełna energii.

Tina Turner (ur. 1939) - niestrudzona wokalistka obdarzona charakterystycznym zachrypniętym głosem. Karierę rozpoczęła ponad pół wieku temu od występów gospel. Sławę przyniósł jej duet z Ikiem Turnerem, z którym związała się też w życiu prywatnym. Choć ich toksyczne małżeństwo i głośne rozstanie zachwiało pozycją Tiny, dzięki wytrwałości i niezwykłej charyzmie udało jej się w wielkim stylu powrócić na szczyty list przebojów. Jako megagwiazda estrady i symbol seksu odniosła wiele sukcesów, a utwory takie, jak Private Dancer , The Best czy Typical Male do dziś rozbrzmiewają w audycjach radiowych na całym świecie.

W tej zajmującej biografii Mark Bego przybliża czytelnikowi nie tylko kolejne etapy kariery scenicznej artystki. Poznajemy też jej dzieciństwo w stanie Tennessee, burzliwe małżeństwo zakończone spektakularnym rozwodem, a także życie Tiny jako matki.

Mark Bego - pisarz i uznany biograf gwiazd muzyki pop. Opublikował ponad 58 książek o rock and rollu i przemyśle rozrywkowym. Jest autorem m.in. biografii Michaela Jacksona, Whitney Houston , Madonny , Eltona Johna i Cher .

*****
W 1984 roku, kiedy Tina w wielkim stylu wróciła na estradę, najbardziej zadziwiła bajecznym wyglądem, a także żywotnością i energią, którymi emanowała ze sceny. Nieważne, że miała czterdzieści pięć lat - była zachwycająca i jaśniała wewnętrznym światłem. Wręcz promieniowała. Keith Richards zauważył wówczas: Ma chyba teraz więcej energii niż dwadzieścia lat temu. Słuszne spostrzeżenie - z sukcesem było Tinie to twarzy. Jeszcze nigdy tak dobrze nie wygląda.

Mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy, że nigdy nie paliłam ani nie brałam narkotyków. Ufam homeopatii - wyjaśniła Tina. - Nie biorę żadnych substancji, które mogłyby zniszczyć organizm. W moim ciele nie ma nic szkodliwego. Nigdy nie piję w czasie pracy. Jestem silną, zdrową osobą, dzięki temu, że zdrowo się odżywiam, leczę się homeopatycznie i dbam o siebie. Lubię swoją pracę. Jestem nietuzinkową osobą. Mogę zaraz stanąć na scenie i dać występ. Gdybym zniszczyła sobie zdrowie na początku kariery, nie osiągnęłabym swojej dzisiejszej pozycji. Ale jestem zdrowa i panuję nad swoim życiem (str. 137)

*****

Tytuł: Tina Turner. Po prostu najlepsza. (Tina Turner: Break Every Rule)
Autor: Mark Bego
Tłumaczenie: Barbara Cendrowska-Werner
ISBN: 978-83-245-9316-3
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: czerwiec 2013 (Polska)
Format: 170x245 mm
Oprawa: twarda
Stron: 240
Waga: około 650 g
Cena: + - 39 zł


(Serdecznie Dziękuję Marcinowi Wolnemu)
Z tej serii muzycznej tego wydawnictwa ukazały się książki:


Jim Morrison - Stephen Davis

Bob Dylan - Moje kroniki (tom I)

José Torres - Salsa na wolności

Dzikie lata. Muzyka i mit Toma Waitsa - Jay S. Jacobs

Eric Clapton. Autobiografia - Eric Clapton

To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego - Krzysztof Gajda

Pokój pełen luster (Room Full Of Mirrors - A Biography Of Jimi Hendrix) - Charles R. Cross

Amerykański buntownik. Życie Clinta Eastwooda

Pops. Życie Louisa Armstronga - Terry Teachout

Johnny Cash. Biografia - Michael Streissguth

Freddie Mercury. Biografia legendy - Lesley-Ann Jones


Niezwykła,prawdziwa historia życia i kariery TINY TURNER-jej długiej drogi z Nut Bush w Tenessee do Hollywood, z The Kings of Rhythm Ike'a Turnera do koncertów z Bryanem Adamsem, Rodem Stewartem, Mickiem Jaggerem i The Rolling Stones Opowieść o cierpieniu, odwadze i wielkim sukcesie.

Anna Mae Bullock, która pewnego dnia stanie się Tiną Turner, urodziła się u schyłku poprzedniej epoki,. W 1939 roku długo wzbierające na świecie napięcie doprowadziło do wrzenia. We wrześniu, kiedy wspomagani przez Sowietów naziści napadli na Polskę. Anglia i Francja wypowiedziały tym wojowniczym Hunom wojnę. W Paryżu fizyk Frederic Juliot-Curie po raz pierwszy zademonstrował łańcuchową reakcję nuklearną. W Stanach Zjednoczonych Albert Einstein pracował nad skonstruowaniem bomby atomowej... (str. 12)

TINA O SOBIE

O przeszłości

Kiedyś nie wiedziałam tyle, co teraz. Ale tak jest z każdym

O teraźniejszości

Kocham być kobietą. Kocham wszystko, co się z tym wiąże

O seksie

Oczywiście, cnotę straciłam na tylnym siedzeniu samochodu. Przecież to były lata pięćdziesiąte

O miłości

Mężczyźni są jak deser. Ale ja swego deseru jeszcze nie dostałam. I nie spieszy mi sięCzyta się zapartym tchem!
(People)

Wspaniałe... historia rocka pisana życiem
(Susan Brownmiller) - NewsdayTytuł: Ja, Tina. Historia mojego życia (I, Tina. My Life Story)
Autor: Tina Turner i Kurt Loder
Tłumaczenie: Joanna Kazik, Małgorzata Kierska
ISBN: 83-7089-013-X
Wydawnictwo: OPUS
Rok wydania: 1993 (Polska)
Format: 105 x 175 mm
Oprawa: miękka
Stron: 304 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 275 g
Cena: + - 50,000 zł (starych)
 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*