Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Paramore wracają po 5-letniej przerwie.
Wysłano dnia 29-09-2022 o godz. 22:31:04
Temat: Info
Info Paramore wracają z nowa muzyką po raz pierwszy od 2017 roku. Uwielbiane na całym świecie trio z Nashville wznowiło działalność i przedstawia piosenkę "This Is Why", która już jest uważana za jedną z najlepszych w ich imponującym repertuarze.Zespół, który tworzą Zac Farro, Hayley Williams i Taylor York, ogłosił również premierę szóstego studyjnego albumu "This is Why". Płyta, którą wypełnia 10 utworów, ukaże się 10 lutego 2023 roku. Materiał powstawał w Los Angeles w Kalifornii pod czujnym okiem wieloletniego współpracownika grupy, Carlosa de la Garzy. Zdjęcie na okładkę wykonał Zachary Gray.

Wracając do świata - i na mapę kulturalną - znacznie różniącego się od tego, który zostawiali, Paramore przygotowali swoją nowa piosenkę właśnie o tym. "This Is Why" to smakowicie zaraźliwy numer dla świata post-prawdy.

- "This Is Why" było ostatnią piosenką, którą napisaliśmy na album - opowiada wokalistka, Hayley Williams. - Szczerze mówiąc, byłam już zmęczona pisaniem tekstów, ale Taylor przekonał Zaca i mnie, żebyśmy popracowali nad ostatnim pomysłem. W efekcie powstał utwór tytułowy. Podsumowuje on mnóstwo absurdalnych emocji, rollercoaster bycia żywym w 2022 roku, przeżycia choćby tych ostatnich 3 czy 4 lat. Można by pomyśleć, że po globalnej pandemii o kuźwa biblijnych rozmiarach i w obliczu zbliżającej się zagłady umierającej planety, ludzie powinni znaleźć w sobie coś, co pozwoliłoby im być bardziej uprzejmymi czy empatycznymi..

Teledysk do "This Is Why" powstał w ubiegłym miesiącu, w Malibu, w Kalifornii, a za kamerą stanął Brendan Yates z Turnstile. - Świetnie było pracować z Brendanem - wspomina frontmanka. - Znam chłopaków z Turnstile już od jakiegoś czasu i bardzo się ucieszyłam, że nasze światy zderzyły się w ten sposób. Jest między naszymi zespołami fajne pokrewieństwo. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję zagrać z nimi koncert.

(Paramore)


Kiedy Paramore ujawnili w styczniu 2022 roku, że znów nagrywają, reakcja fanów na całym świecie była natychmiastowa i entuzjastyczna. Od ostatniego, nagrodzonego Grammy, multiplatynowego albumu "After Laughter", Hayley Williams wydała dwa bardzo dobrze przyjęte, solowe albumy, a Paramore stali się bardziej popularni niż kiedykolwiek.

W ciągu ostatnich kilku lat wpływ i popularność Paramore wzrosły, ponieważ era streamingu organicznie doprowadziła ich do pozycji jednego z największych zespołów rockowych na świecie. Kapela, którą założyli nastolatkowie z Tennessee, w ciągu 20 lat wyrosła z młodzieńczych outsiderów na prawdziwe ikony popkultury, przenikając muzyczny krajobraz i inspirując kolejne pokolenia.

Paramore znani są z tego, że wypełniają areny i są gwiazdami festiwali, więc możliwość zobaczenia ich po raz pierwszy od wielu lat w niewielkiej sali była wielkim newsem. Seria intymnych koncertów formacji wyprzedała się w ciągu kilku minut. Część wpływów ze sprzedaży biletów zespół przekazał organizacjom działającym na rzecz lokalnych społeczności, w tym ARC Southeast, Kansas Abortion Funds, Shelter Safe Canada oraz Support & Feed.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Paramore
►https://www.facebook.com/paramore
►https://www.instagram.com/paramore/
►https://twitter.com/paramore
►https://www.tiktok.com/@paramoreofficial
►https://www.youtube.com/paramore
►https://tidal.com/browse/artist/19981
►https://open.spotify.com/artist/74XFHRwlV6OrjEM0A2NCMF
►https://music.apple.com/us/artist/paramore/75950796
►https://soundcloud.com/paramore

Paramore
"This is why" (3:27)
℗ 2022 Atlantic Recording Group LLC
Premiera: 28 września 2022

(Joanna Kleszcz - Warner Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*