Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Lang Lang świętuje stulecie The Walt Disney Company
Wysłano dnia 20-09-2022 o godz. 23:14:11
Temat: Info
Info W ramach obchodów stulecia firmy Walt Disney Company, znany i ceniony na całym świecie pianista – Lang Lang (14.06.1982 Shenyang, Chiny) przeniesie miłośników kina oraz muzyki do świata baśni, na swoim najnowszym albumie „The Disney Book”.

Album to czarująca muzyczna podróż przez kultowe melodie filmowe, prezentowane w nowych wersjach, przygotowanych specjalnie dla potrzeb tego projektu przez wybranych, wiodących aranżerów, w unikalnych interpretacjach Lang Langa.

Album zostanie wydany przez Deutsche Grammophon 16 września 2022 roku, we współpracy z Disney Music Group i jest rezultatem zrealizowanej z rozmachem międzynarodowej produkcji, z sesjami nagraniowymi odbywającymi się w Londynie, Nowym Jorku, Szanghaju i Paryżu.

„The Disney Book” pokazuje przekrojowo historię muzyki w filmach Disneya, począwszy od lat 20. XX wieku do dzisiaj, a także odzwierciedla osobistą muzyczną podróż Lang Langa. Artysta wyjaśnia: – Filmy animowane rozbudzały moją wyobraźnię i przenosiły mnie do innych niejako światów. Muzyka była dużą częścią tego doświadczenia i także ona doprowadziła mnie do mojej życiowej miłości, do muzyki klasycznej. W muzyce tworzonej do filmów Disneya jest wiele stylów, które mogą zainspirować każdego niemal słuchacza. Mam nadzieję, że słuchacze bez względu na wiek będą cieszyć się tymi nagraniami i doświadczą radości, którą czuł każdy z nas, gdy pierwszy raz widział którykolwiek z filmów Disneya.

(Lang Lang / fot. Richard Harbaugh)

Pierwszy singel z albumu to temat „Feed the Birds” z filmu „Mary Poppins”, który sam Walt Disney nazywał swoim ulubionym tematem muzycznym z filmów wytwórni. Współkompozytorzy muzyki do tego obrazu, bracia Richard i Robert Sherman, byli regularnie zapraszani do biura Walta Disneya w piątkowe popołudnia, by grać tę melodię dla niego i kontynuowali tę tradycję nawet po śmierci Walta Disneya w 1966 r. Wideo do „Feed the Birds” zarejestrowano przed Zamkiem Śpiącej Królewny w kalifornijskim Parku Disneyland

Artysta dodaje: – Kiedy miałem trzynaście lat, odwiedziłem Disneyland w Tokio, wtedy po raz pierwszy usłyszałem „It’s a Small World” i ta melodia pozostała ze mną cały dzień oraz długo potem.

W 2016 roku artysta wystąpił na ceremonii otwarcia Shanghai Disney Resort, wykonując wyjątkową interpretację „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”.

Lista repertuarowa albumu „The Disney Book” to nowe wersje tematów z filmów od „Pinokia” i „Księgi dżungli”, po „Krainę lodu” i „Nasze magiczne Encanto”, nagranych z udziałem znakomitych gości. Andrea Bocelli wykonał partię wokalną w „You’ll Be in My Heart” – temacie z filmu „Tarzan”, Jon Batiste wraca z Oskarowym „It’s All Right” z filmu „Co w duszy gra”, a kolumbijski artysta Sebastian Yatra prezentuje nominowaną do Oskara piosenką „Dos Oruguitas” z filmu „Nasze magiczne Encanto”. Ponadto, gościnnie wystąpili: Milos, pianistka Gina Alice (prywatnie żona Lang Langa) oraz mistrz gry na erhu Guo Gan. Solistom w części nagrań towarzyszy Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Roberta Zieglera.

Aby zaprezentować w możliwie najpełniejszy sposób wszechstronność fortepianu, Lang Lang zwrócił się do najlepszych aranżerów na świecie, w tym do Sir Stephena Hougha, Natalie Tenenbaum i Randy’ego Kerbera, z prośbą o zmierzenie się z zadaniem stworzenia aranżacji (czy to na fortepian solo, czy z towarzyszeniem orkiestry) utrzymujących istotę melodyczno-harmoniczną tematów oryginalnych ale jednocześnie przywołujących światy muzyczne bliskie dziełom Debussy’ego czy Chopina oraz wielkie tradycje pianistycznej wirtuozerii, symbolizowane przez Liszta, czy Horowitza.

Sir Stephen Hough komentuje: – Byłem wielbicielem sztuki Lang Langa przez lata i byłem zachwycony, że zostałem poproszony o aranżacje muzyki Disneya. Pokochałem to wyzwanie przekształcenia popularnej, ukochanej przez pokolenia dzieci i rodziców muzyki, w muzykę fortepianową, zakorzenioną w naszej klasycznej tradycji.

„The Disney Book” jest także swoistą kontynuacją znanej powszechnie i kontynuowanej z pasją na całym świecie działalności edukacyjnej Lang Langa. Oprócz wydanego – także w Polsce przez PWM – podręcznika „The Lang Lang Piano Method”, artysta wydał także album „Piano Book” (DG 2019), na którym zarejestrował wybór swoich ulubionych utworów na fortepian, który zachęcać ma uczących się gry na fortepianie do dalszego rozwijania swoich umiejętności. Także nowy album może być inspiracją do poznawania świata muzyki klasycznej. To wspaniały prezent Lang Langa dla wszystkich pokoleń słuchaczy, znaczący też wiele dla samego artysty, który niedawno został ojcem.

Album opowiadający historię magicznego stulecia firmy Walta Disneya, tworzącej świat szlachetnej, duchowej rozrywki dla wszystkich, będzie dostępny we wszystkich formatach cyfrowych, a także różnych wersjach fizycznych, w tym w edycjach standardowych, Deluxe oraz wersjach limitowanych. Zaplanowany jest także cykl koncertów na głównych międzynarodowych rynkach muzycznych, w tym w USA i w Wielkiej Brytanii.

Lang Lang jest dzisiaj jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów na świecie. Sprzedał miliony albumów, zdobywając szczyty klasycznych list bestsellerów. Ogłoszony jednym ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie przez magazyn „TIME”, w czasie ostatnich dziesięciu lat wystąpił przed największymi osobistościami współczesnego świata, prezydentem USA – Barackiem Obamą, Królową Elżbietą II czy Papieżem Franciszkiem, a także dał olbrzymią ilość wyprzedanych całkowicie koncertów na całym świecie, z udziałem najlepszych orkiestr oraz dyrygentów.

Artysta dotarł do ogromnych rzesz telewidzów na całym świecie, występując na ceremonii otwarcia Olimpiady w Pekinie (2008) czy w finale Pucharu Świata FIFA (2014), a także u boku artystów takich jak Metallica, Pharrell Williams czy Herbie Hancock, w trakcie uroczystości wręczania nagród Grammy. Lang Lang otrzyma także swoją gwiazdę w Hollywood Walk of Fame Class of 2023, obok gwiazd takich, jak między innymi Paul Walker, Uma Thurman, Lenny Kravitz, Mindy Kaling, Jonas Brothers, Melba Moore czy Pentatonix.

Podkreślić trzeba koniecznie niezwykłą aktywność Lang Langa na polu edukacji, głównie poprzez

The Lang Lang International Music Foundation oraz Keys of Inspiration®. Artysta jest Ambasadorem Dobrej Woli oraz UNICEF oraz Posłańcem Pokoju ONZ. Zainspirował ponad 40 milionów dzieci do nauki gry na fortepianie i rozwinął niezwykle udane programy edukacyjne. Najnowsze albumy Lang Langa, „Piano Book” (2019) oraz „Goldberg Variations” (2020) stały się międzynarodowymi bestsellerami. Jeden z najbardziej wpływowych muzyków klasycznych na świecie, ma ponad 20 milionów obserwatorów w mediach społecznościowych.

Artysta głęboko wierzy w to, że „Muzyka czyni nasze życie lepszym – uzdrawia, jednoczy oraz inspiruje, a to wszystko sprawia, że jesteśmy lepszymi ludźmi”.

Najbardziej rozchwytywany artysta na planecie muzyki klasycznejThe New York Times

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Lang_Lang
►https://www.langlangofficial.com
►https://www.facebook.com/LangLangPiano/
►https://www.instagram.com/langlangpiano/
►https://twitter.com/lang_lang
►https://www.bandsintown.com/a/29615
►https://tidal.com/browse/artist/17093
►https://open.spotify.com/artist/1YZhNFBxkEB5UKTgMDvot4

Lang Lang
"The Disney Book"
℗ 2022 Deutsche Grammophon GmbH, Berlin
Lista utworów: (czas. 99:13)
Premiera: 16 września 2022

STANDARD ALBUM CD 1
13. ALADDIN - A Whole New World
14. TARZAN - You’ll Be in My Heart (featuring Andrea Bocelli vocals)

1. Beauty and the Beast (From "Beauty and the Beast") (4:09)
2. It’s a Small World (3:12)
3. Let It Go (From "Frozen") (3:41)
4. The Bare Necessities (From "The Jungle Book") (2:40)
5. Dos Oruguitas (From "Encanto" (Feat. Sebastián Yatra vocals)) (4:48)
6. Rainbow Connection (From "The Muppet Movie") (4:10)
7. Reflection (From "Mulan" (Feat. Guo Gan Chinese erhu)) (4:14)
8. Someday My Prince Will Come (From "Snow White and the Seven Dwarfs") (1:56)
9. It's All Right (From "Soul" (Feat. Jon Batiste vocals & piano)) (3:29)
10. We Don’t Talk About Bruno (From "Encanto") (4:04)
11. Remember Me (From "Coco" (Feat. Miloš Karadaglić guitar)) (4:52)
12. When You Wish Upon a Star (From "Pinocchio" (Feat. Gina Alice vocals)) (3:49)
13. A Whole New World (From "Aladdin") (4:16)
14. You'll Be in My Heart (From "Tarzan" / Italian Version (Feat. Andrea Bocelli vocals)) (5:22)

DELUXE ALBUM CD 2

1. Beauty and the Beast (From "Beauty and the Beast" / Solo Version) (2:55)
2. Mary Poppins Fantasy (From "Mary Poppins") (4:26)
3. Feed the Birds (From "Mary Poppins") (4:21)
4. Who’s Afraid of the Big Bad Wolf? (From "Three Little Pigs") (2:03)
5. Do You Want to Build a Snowman? (From "Frozen") (2:39)
6. Whistle While You Work (From "Snow White and the Seven Dwarfs") (3:32)
7. Bluddle-Uddle-Um-Dum (The Dwarf's Washing Song) (From "Snow White and the Seven Dwarfs") (2:06)
8. I'm Wishing (From "Snow White and the Seven Dwarfs") (1:56)
9. A Dream Is a Wish Your Heart Makes (From "Cinderella") (2:58)
10. My Own Home (From "The Jungle Book") (3:05)
11. Life is a Highway (From "Cars") (3:28)
12. Baby Mine (From "Dumbo") (4:52)
13. Can You Feel the Love Tonight? (From "The Lion King") (2:36)
14. When You Wish Upon a Star (From "Pinocchio") (3:34)

Royal Philharmonic Orchestra (CD 1: / 1, 3, 7, 9, 11, 14; CD 2: / 11)
Robert Ziegler conductor
LANG LANG piano

(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*