Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Carly Rae Jepsen ogłasza premierę albumu
Wysłano dnia 03-08-2022 o godz. 22:14:24
Temat: Info
Info Nominowana do Grammy, Juno i nagrody Polaris wokalistka oraz kompozytorka Carly Rae Jepsen (21.11.1985 Mission, Kolumbia Brytyjska) ogłosiła premierę nowego albumu.Krążek zatytułowany „The Loneliest Time” ukaże się 21 października 2022.

Artystka zapowiada „The Loneliest Time” jako swoje najbardziej introspektywne dzieło w dotychczasowej karierze. Carly Rae Jepsen rozwija brzmienie, które zaprezentowała między innymi na wydanej w 2015 i świetnie przyjętej przez krytykę oraz fanów płycie „E*MO*TION”. Nad nowym krążkiem Jepsen pracowała między innymi z takimi twórcami jak Tavish Crowe, Rostam Batmanglij (który wyprodukował wiodący singel z „The Loneliest Time”, „Western Wind”), Bullion, Captain Cuts, John Hill, Kyle Shearer oraz Alex Hope.

(Carly Rae Jepsen / fot. Jasmine Safaeian)

„E*MO*TION” okazało się kamieniem milowym w twórczości Jepsen. Wydawnictwo trafiło na podsumowania najlepszych albumów roku w takich mediach jak Pitchfork, Stereogum, Noisey, NPR i wielu innych. W 2019 ukazał się następca krążka, „Dedicated”, nad którym Carly pracowała z gronem sprawdzonych producentów i kompozytorów (w tym gronie znaleźli się m.in. John Hill, Jack Antonoff, Captain Cuts, Patrick Berger oraz Tavish Crowe). Jepsen na „Dedicated” zaczęła jeszcze większe eksperymenty ze swoim brzmieniem. Opłaciło się – „The Atlantic” nazwało album „wybitnym” i z „boskimi hymnami”. W maju następnego roku ukazała się niespodzianka dla fanów – „Dedicated Side B”, czyli zbiór dancefloorowych bangerów, które ugruntowały pozycję Carly jako niepokonanej ambasadorki miłosnego popu.

Szansa na przedsmak nowego albumu Carly nastąpi pod koniec września, kiedy artystka rozpocznie trasę koncertową po USA. The So Nice Tour obejmie 23 daty, w tym w słynnych miejscówkach jak Radio City Music Hall w Nowym Jorku czy The Greek Theatre w Los Angeles. Każdy dolar ze sprzedanego biletu zasili konto The Ally Coalition, organizacji wspierającej bezdomną oraz potrzebującą młodzież LGBTQ.

Carly Rae Jepsen
"Move Me" (3:59)
℗ 2022 Profil de Face
Premiera: 14 lipca 2022

(Carly Rae Jepsen)


Nominowana do nagród Grammy, Juno i Polaris, multiplatynowa Carly Rae Jepsen, zachwyca krytyków i fanów na całym świecie. Piosenkarka zyskała światowy rozgłos w 2012 za sprawą figlarnego hitu „Call Me Maybe”. Piosenka-blockbuster z albumu „Kiss” trafiła na szczyty list przebojów w ponad 47 krajach, a singel sprzedał się w liczbie przekraczającej 47 mln egzemplarzy. Utwór ma status diamentu w Stanach Zjednoczonych. Przyniósł również dwie nominacje do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy solowy występ pop i Piosenka roku.

Od tego czasu Carly zdobyła jeszcze większe uznanie w branży muzycznej. Przy swoim synth-popowym oszałamiającym „E*MO*TION” z 2015 roku Jepsen współpracowała z Sią, Devem Hynesem z Blood Orange i Rostamem Batmanglij z Vampire Weekend, poszerzając swoją paletę dźwiękową o migoczące syntezatory i euforyczne taneczne bity. Album znalazł się na wielu listach najlepszych płyt roku, w tym w Pitchfork, Stereogum, Noisey, NPR i wielu innych, podczas gdy radosny singel „I Really Like You” zdobył platynę.

Na wydanej w 2019 roku płycie „Dedicated” Carly Rae Jepsen poruszyła jeszcze więcej muzycznych oraz emocjonalnych obszarów, a The Atlantic nazwał krążek „genialnym”, wypełnionym „niemal boskimi hitami”. Carly zaprosiła do prac nad albumem zespół zaufanych songwriterów i producentów, w tym m.in. takie nazwiska jak John Hill, Jack Anotonoff, Captain Cuts, Patrik Berger czy wieloletni współpracownik Tavish Crowe. Artystka pozwoliła sobie na jeszcze więcej dźwiękowych eksperymentów.

W maju 2020 Jepsen wróciła z prezentem dla swoich fanów: „Dedicated – Side B”, porywającym zestawem parkietowych melodii. W 2022 artystka wystąpiła na festiwalu Coachella, gdzie uraczyła fanów nową piosenką „Western Wind” napisaną wspólnie z Rostamem Batmanglijem, który był także producentem utworu.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Carly_Rae_Jepsen
►https://www.carlyraemusic.com/
►https://www.facebook.com/Carlyraejepsen
►https://www.instagram.com/carlyraejepsen/
►https://twitter.com/carlyraejepsen
►https://www.tiktok.com/@carlyraejepsen/
►https://www.youtube.com/channel/UC-4NAdFIP6h9BmtGUFL94Pg
►https://tidal.com/browse/artist/3877793
►https://open.spotify.com/artist/6sFIWsNpZYqfjUpaCgueju
►https://soundcloud.com/carlyraejepsen
►https://www.amazon.com/Carly-Rae-Jepsen/e/B003BWVPTO
►https://music.apple.com/us/artist/carly-rae-jepsen/284363062
►https://www.shazam.com/pl/artist/carly-rae-jepsen/284363062


(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*