Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Bastille - nowa edycja ostatniego albumu już w sierpniu
Wysłano dnia 30-07-2022 o godz. 23:42:32
Temat: Info
Info Bastille zapowiada rozszerzoną edycję albumu „Give Me The Future + Dreams of The Past”, która będzie zawierać nowe utwory, współprace i covery. Wydawnictwo promuje singel „Revolution”, który już jest dostępny w serwisach cyfrowych.Na początku tego roku Bastille wydali swój długo oczekiwany album #1 „Give Me The Future”. Krążek eksploruje wolną od ograniczeń futurystyczną krainę czarów i nową falę technologii, która pozwala zagubić się w wyobraźni i podróżować w czasie. Teraz zespół zapowiada kolejną część uznanego przez krytyków wydawnictwa, trzyczęściową rozszerzoną edycję albumu „Give Me The Future + Dreams Of The Past”.

– Chcemy dać pełny obraz tego, co zamierzaliśmy uczynić albumem oraz zbadać koncept wybierania własnej przygody – mówi Dan. – Możesz zanurzyć się w idee przyszłości i elektronicznego świata, ale możesz też się cofnąć, pogrążając się w pamięci i nostalgii, z dala od technologii. Możesz też wybrać ucieczkę na parkiet.

Druga część wydawnictwa kontynuuje niektóre tematy i narracje oryginalnego albumu, zagłębiając się w piosenki, które są przesycone motywami zależności od technologii, więzi międzyludzkich i nieograniczonych możliwości życia online. Część trzecia stanowi mały powrót do uznanej serii „Other People’s Heartache”, otwierając się na współprace, covery i bezgraniczną kreatywność.

Nowe piosenki coraz wyraźniej ukazują związek między przyszłością a przeszłością, na przykład w nostalgicznych kawałkach, takich jak inspirowane Graceland „Family Ties”. Napisany o wspomnieniach Dana Smitha z wizyty u jego zmarłej ciotki w RPA, utwór stanowi odpowiednik futurystycznego blasku podróży w czasie. Podobne emocje zapewnia nowy singel – elektroniczny przebój „Revolution”.

(Bastille / fot. Sarah Louise Bennett)

„Revolution” to jedna z głównych piosenek „Give Me The Future”, inspirowana produkcją Quincy’ego Jonesa i „Can’t Feel My Face” The Weeknd. – Refren opowiada o intymności ludzkiego połączenia w kontekście science fiction. Mówi również o wszystkich tych niesamowitych osobach, które spędzają swoje życie na próbach zmiany świata w pozytywny sposób – wyjaśnia Dan. – Naprawdę mnie zachwycają! Jeśli jesteś jednym z nich, wynalazcą, aktywistą lub naukowcem, musisz umieć wyobrazić sobie wersję przyszłości, która jest lepsza niż ta, która istnieje, i znaleźć w sobie energię do pracy, aby ta wizja stała się rzeczywistością. Wszystko to pośród innych rzeczy, z którymi się zmagasz! Chciałem więc ukłonić się w stronę tych osób. Zanim wydarzy się coś wielkiego, większość z nich będzie miała w głowie te małe rewolucje; zmianę perspektywy, która prowadzi do czegoś większego.

W trzeciej części albumu, „Other People’s Heartache”, Bastille ożywia tę energię poprzez współprace z innymi artystami: znajdziemy tu yi>„Run Into Trouble” z Alokiem, „Eight Hours” z Tyde, cover klasyka Bruce’a Springsteena „Dancing In The Dark” i nowe utwory, w tym „Remind Me” i melancholijną balladę „Running Away”.

Ostatnią piosenką na płycie jest przepiękna „Hope For The Future”, która uwydatnia świetlaną przyszłość zespołu. To utwór napisany na potrzeby ścieżki dźwiękowej do „From Devil’s Breath” – wyprodukowanego przez Leonardo DiCaprio krótkometrażowego filmu dokumentalnego o pożarach lasów, zmianach klimatycznych i sadzeniu drzew. Utwór koncentruje się na melodii gitary akustycznej i wielowarstwowym wokalu Smitha.

Czwarty album Bastille „Give Me The Future” został okrzyknięty przez wielu krytyków ich najlepszym do tej pory wydawnictwem. Od czasu premiery, Bastille ożywili motywy albumu na arenach w Wielkiej Brytanii i podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej. Na tegorocznym Glastonbury zapotrzebowanie na sekretny i niezwykle kameralny występ Bastille było tak wielkie, że organizatorzy festiwalu musieli odgrodzić okolicę namiotu

Zespół wkrótce zagra sety na kolejnych wielkich festiwalach w Wielkiej Brytanii i Europie. Już w listopadzie Bastille zaprezentują się w Polsce na żywo

(Bastille / fot. Sarah Louise Bennett)


W 2019 roku Bastille ugruntowali swoją pozycję jednej z najlepszych koncertowych grup na świecie, wyprzedając występy po obu stronach Atlantyku. Na początku 2020 roku Bastille otrzymali 6 nominacji do BRIT, w tym po raz drugi w kategorii Najlepsza brytyjska grupa. W styczniu 2021 roku ukazał się dokumentalny film „ReOrchestrated” poświęcony formacji.

Bastille ma na koncie 11 mln sprzedanych albumów, 6 singli w Top 50 i 1,5 miliarda wyświetleń klipów.

Zespół Bastille ma na koncie trzy albumy #1 UK, dwie nominacje do Grammy i dwie do American Music Awards. Dan Smith w przeszłości wielokrotnie współpracował z artystami muzyki dance, a efektem tych działań był chociażby wielki hit „Happier” nagrany z Marshmello, który dotychczas doczekał się ponad 9 miliardów streamów.


► https://pl.wikipedia.org/wiki/Bastille
► https://www.bastillebastille.com
► https://www.facebook.com/bastilleuk
► https://www.instagram.com/bastilledan/
► https://twitter.com/bastilledan
► https://www.tiktok.com/@bastille
► https://www.youtube.com/user/BASTILLEvideos
► https://www.tiktok.com/@bastille?lang=pl
► https://open.spotify.com/artist/7EQ0qTo7fWT7DPxmxtSYEc
► https://soundcloud.com/bastilleuk
► https://bastilleuk.tumblr.com


Bastille
„Give Me The Future + Dreams of The Past”
℗ An EMI / Virgin Records release; ℗ 2022 Virgin Records Limited
Lista utworów:
Premiera: 26 sierpnia 2022

PART ONE – GIVE ME THE FUTURE
1. Distorted Light Beam
2. Thelma + Louise
3. No Bad Days
4. Brave New World (Interlude)
5. Back To The Future
6. Plug In...
7. Promises (by Riz Ahmed)
8. Shut Off The Lights
9. Stay Awake?
10. Give Me The Future
11. Club 57
12. Total Dissociation (Interlude)
13. Future Holds [feat. BIM]

PART TWO – DREAMS OF THE PAST
1. Back To The Innerverse (Interlude)
2. Real Life
3. Family Ties
4. Distorted Light Beam (Reprise)
5. Revolution (3:33)
6. survivin’
7. No More Bad Days
8.Hope For The Future

PART THREE – OTHER PEOPLE’S HEART ACHE
1. Other People’s Heartache (Interlude)
2. Run Into Trouble [Alok x Bastille]
3. Remind Me
4. Eight Hours [Bastille x Tyde]
5. Dancing In The Dark
6. Running Away

(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*