Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

The Rolling Stones „Live At The El Mocambo” już w sprzedaży
Wysłano dnia 16-05-2022 o godz. 11:44:11
Temat: Info
Info Z okazji 45. rocznicy legendarnego występu The Rolling Stones w niewielkim klubie El Mocambo w kanadyjskim Toronto, przygotowano serię atrakcji dla fanów.Począwszy od koncertowego albumu „Live at the El Mocambo” przez wystawę, ciche aukcje, po spotkania z ekspertami w legendarnym klubie. Wszystko to pod hasłem „The Rolling Stones Revisited - Live at the El Mocambo”.

14 maja było świętem kanadyjskiego epizodu w imponującej 60-letniej karierze zespołu i wspomnieniem wydarzeń z 1977 roku, kiedy to pod szyldem The Cockroaches The Rolling Stones powrócili do klubowego wcielenia z wczesnych lat działalności i zapewnili fanom dwa niezapomniane wieczory porywającej muzyki.

13 maja po raz pierwszy oficjalnie ukazały się nagrania z dwóch słynnych, tajnych koncertów grupy, które odbyły się w marcu 1977 roku w mieszczącym 300 osób klubie w Toronto. 23 utwory, na nowo zmiksowane przez Boba Clearmountaina, wydane zostaną pod tytułem „Live At The El Mocambo” na podwójnym CD, czterech czarnych winylach, czterech neonowych winylach oraz w formacie cyfrowym.

W ramach obchodów rocznicy niezapomnianego show, 14 maja otwarte zostały drzwi klubu El Mocambo, a każdy z gości otrzymał replikę wejściówki na backstage z oryginalnego koncertu The Rolling Stones z 1977 roku. Na miejscu odbyło się spotkanie z ekspertami, wystawa, ciche aukcje pamiątek i wydawnictw grupy, a przede wszystkim premiera płyty „Live at the El Mocambo”. Całe przedsięwzięcie „The Rolling Stones Revisited - Live at the El Mocambo” było transmitowana ba YouTube.

(The Rolling Stones)

Spotkanie z panelistami odbyło się między 20:00 a 23:00 czasu polskiego, a poprowadził je popularny radiowiec, Jeff Woods. Wśród ekspertów byli:

Duff Roman - Były dyrektor programowy CHUM FM, który odegrał kluczową rolę w zorganizowaniu dwóch tajnych koncertów Rolling Stonesów w El Mocambo w 1977 roku

Rob Bowman - Nagrodzony Grammy muzykolog, któremu udało się wejść na jeden z koncertów bez przepustki. Bowman był także w posiadaniu wielu z bardzo poszukiwanych utworów, które po raz pierwszy ukazują się na nowym albumie „Live at the El Mocambo”

David Marskell - Dyrektor generalny TheMuseum w Kitchener-Waterloo, które ostatnio gościło wystawę The Rolling Stones Unzipped. W 1977 roku David był jednym z fanów, którzy ustawili się w kolejce na występy w Elmo, ale nie udało mu się wejść

David Bluestein - Booker w El Mocambo w czasach tajnych koncertów The Rolling Stones. Był obecny na obu koncertach i ma wiele wspaniałych historii do opowiedzenia o tych historycznych muzycznych wieczorach

Michael Wekerle - Właściciel obecnego El Mocambo. Jest zagorzałym fanem Rolling Stonesów, przez lata zbierał pamiątki po nich i ma wiele opowieści, którymi chętnie się podzieli

Koncert w El Mocambo był niezwykłym wydarzeniem, gdyż The Rolling Stones, którzy mieli za sobą 15 lat kariery, pojawili się w małym klubie w Toronto incognito. Na afiszu widniała nazwa kanadyjskich rockmanów April Wine oraz tajemniczych The Cockroaches, którymi okazali się właśnie Stonesi. Bilety można było wygrać w radiowym konkursie. W trakcie dwóch wieczorów to oczywiście April Wine byli supportem, a The Rolling Stones zapewnili muzyczne doznania, o których w Toronto i całej Kanadzie wspomina się do dziś.

Na setliście występów z marca 1977 roku znalazły się interpretacje utworów Muddy'ego Watersa („Mannish Boy”) czy Bo Diddleya („Crackin' Up”) oraz takie szlagiery, jak „Let's Spend The Night Together”, „Tumbling Dice”, „Honky Tonk Woman” i „Hot Stuff”. Ponadto w trakcie show The Rolling Stones po raz pierwszy wykonali na żywo utwór „Worried About You”, który dopiero w 1981 roku ukazał się w studyjnej wersji na albumie „Tattoo You”.

45 lat później to podróż do nieposkromionej energii z początków istnienia The Rolling Stones.

The Rolling Stones
„Live At The El Mocambo”
℗ 2022 Promotone B.V., under exclusive licence to Universal International Music B.V.
Lista utworów:
Premiera: 13 maja 2022

CD 1 (49:21)

1. Honky Tonk Women (3:36)
2. All Down The Line (4:12)
3. Hand Of Fate (4:27)
4. Route 66 (3:13)
5. Fool To Cry (4:57)
6. Crazy Mama (4:59)
7. Mannish Boy (6:02)
8. Crackin' Up (4:14)
9. Dance Little Sister (4:52)
10. Around And Around (3:53)
11. Tumbling Dice (4:56)

CD 2 (57:56)

1. Hot Stuff (5:28)
2. Star Star (4:24)
3. Let's Spend The Night Together (3:48)
4. Worried Life Blues (5:26)
5. Little Red Rooster (4:50)
6. It's Only Rock 'n' Roll (But I Like It) (4:56)
7. Rip This Joint (2:11)
8. Brown Sugar (3:24)
9. Jumpin' Jack Flash (5:26)
10. Melody (4:42)
11. Luxury (5:11)
12. Worried About You (8:10)

https://pl.wikipedia.org/wiki/The_Rolling_Stones
https://rollingstones.com
https://www.facebook.com/therollingstones
https://www.instagram.com/therollingstones/
https://twitter.com/RollingStones
https://www.youtube.com/user/therollingstones
https://tidal.com/browse/artist/573
https://open.spotify.com/artist/22bE4uQ6baNwSHPVcDxLCe
https://www.pinterest.co.uk/rollingstones50/


(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*