Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Już jest debiutancki album Martina Lange
Wysłano dnia 13-05-2022 o godz. 21:50:01
Temat: Info
Info Długo zapowiadany i wyczekiwany debiutancki album cenionego duetu producenckiego Martin Lange nareszcie jest!

Martin Lange to, jak sami o sobie mówią, duet „muzyczno-liryczny”, który po latach pracy producenckiej dla wielu polskich artystów, wreszcie zdecydował się wyjść z cienia. Marcin Makowiec i Michał Lange tworzyli m.in. z Rosalie, Kasią Lins czy Michałem Szpakiem, teraz pokazują, co im prywatnie w duszach gra.

- Płyta „Kontrasty” to zbiór piosenek napisanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat – opowiadają artyści. - To nasza wrażliwość w różnych barwach, często kontrastowych. Z jednej strony chcieliśmy tą płytą pokazać nasz minimalizm w formach typowo balladowych, z drugiej chcieliśmy pokazać drugą, bardziej rockową twarz.

Na płycie znalazło się 14 utworów – część z nich jak „Oddychaj” czy „Kłamiesz”, są już doskonale znane słuchaczom, ale na płycie znajdziemy też kilka zupełnie świeżych, świetnych kawałków.

- „Kontrasty” powstawały w sposób niewymuszony i całkowicie spontaniczny. – opowiadają Martin Lange - Wydaje nam się, że podświadomie dążyliśmy trochę do oczyszczenia się z pewnych emocji, przeżyć, które gdzieś w nas tkwiły i czekały, by zostać obnażone i opisane w najlepszy sposób, jaki potrafimy, czyli za pomocą piosenek.

Płytę promuje klip do piosenki „To koniec”, który z premedytacją został wybrany na zakończenie pewnego etapu od stworzenia formacji Martin Lange, do wydania na świat tego, czym naprawdę muzycznie się stał.

- Przez te dwa lata szukaliśmy i - mamy nadzieję - odnaleźliśmy swój język - dodają - by oddać to, co umiemy robić najlepiej - nagrywać piosenki o czymś, w sposób dla nas bliski - jak najbardziej jakościowo pod względem kompozycji i brzmienia.

Na płycie znajdziemy zarówno bardzo dynamiczne kawałki, jak chociażby właśnie „To koniec” ale i całkiem melancholijne i spokojne, jak poruszająca ballada „Pod nosem”. Wszystko to jednak łączy się w swoistą całość pod szyldem wrażliwości artystycznej Martin Lange.

- Takie są właśnie „Kontrasty” – mówi Michał. – Szukaliśmy słowa, które połączy wszystkie te skrajne emocje, nasze osobowości, gatunki muzyczne, które w nas grają. I znaleźliśmy właśnie to idealne - „Kontrasty”.

Panowie zapowiadają, że w przyszłym roku usiądą do zupełnie nowego materiału, a w tym skupią się wreszcie na graniu koncertów. Martina Lange będzie można zobaczyć na letnich festiwalach muzycznych w całej Polsce, a na jesień szykują trasę koncertową promującą album.

(Marcin Makowiec i Michał Lange / fot. Piotr Pytel)


Debiutują, choć trudno nazwać ich debiutantami. W portfolio mają współprace z Rosalie, Reni Jusis, Michałem Szpakiem i Kasią Lins, a to tylko część długiej listy. Po kilku latach pracy studyjnej nad muzyką innych artystów, prezentują intensywnie emocjonalną, osadzoną w indiepopowym klimacie, autorską odsłonę.

https://www.facebook.com/martinlangeofficial
https://www.instagram.com/martin_lange_official
https://listen.tidal.com/artist/13476435
https://open.spotify.com/artist/0jpeSCWhlRHpyOYP2NvuUN


Martin Lange
"Kontrasty"
℗ 2022 Polydor, a division of Universal Music Polska
Lista utworów: (czas. 51:53)
Premiera: 13 maja 2022
pre-order

1. We mnie (3:00)
2. Chcemy więcej (3:07)
3. Strach (3:38)
4. Kłamiesz (3:50)
5. Pod nosem (4:55)
6. Szept (4:13)
7. Kameleon (3:10)
8. Luz (3:14)
9. Dawniej (3:41)
10. Dom (3:49)
11. Oddychaj (4:06)
12. Gdzieś daleko stąd (3:59)
13. To koniec (3:31)
14. Obiecaj mi (3:34)

- Niecierpliwych zapraszamy już 24 maja do Warszawy do Fabryki Norblina – zagramy tam nasz pierwszy koncert promocyjny. Wstęp wolny – Wpadajcie!

Martin Lange ruszają w trasę promującą debiutancki krążek ! Już tej jesieni usłyszycie ich na żywo podczas trasy „Kontrasty Tour”. Zespół odwiedzi największe miasta w kraju gdzie zagrają swoją płytę w nowych aranżacjach. To nasza pierwsza trasa ! Nie możemy się doczekać kontaktu z publicznością i już teraz zapewniamy - zapamiętacie nasze spotkania na długo - mówi duet Martin Lange. Tego lata spodziewajcie się ich na festiwalowych scenach m.in. Męskie Granie, Enea Edison Festival.

07.10 / Wrocław / Akademia
09.10 / Katowice / Królestwo
14.10 / Kraków / Żaczek
15.10 / Poznań / 2Progi
05.11 / Gdańsk / Drizzly Grizzly
18.11 / Warszawa / Hybrydy

(Karolina Strzałkowska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*