Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Nigel Kennedy z orkiestrą
Wysłano dnia 01-06-2006 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty
Koncerty Koncerty Nigela Kennedy i Polskiej Orkiestry Kameralnej w Filharmonii Pomorskiej organizują Fundacja Sinfonia Varsovia, Centrum Sztuki Studio im. S. I. Witkiewicza i Filharmonia Pomorska dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


8 i 9 czerwca 2006, Fiharmonia Pomorska w Bydgoszczy

W koncertach udział wezmą: światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy i Polska Orkiestra Kameralna, dyrygować będzie maestro Jacek Kaspszyk.

W programach koncertów znajdą się utwory kompozytorów polskich - Koncert skrzypcowy A - dur op.8 M. Karłowicza i II Koncert skrzypcowy D – dur op. 16 E. Młynarskiego., oraz Serenada na orkiestrę smyczkową e – moll op. 20.

Koncerty w Filharmonii Pomorskiej poprzedzą nagrania Nigela Kennedy i Polskiej Orkiestry Kameralnej dla firmy fonograficznej EMI. Płyta z koncertami skrzypcowymi Karłowicza i Młynarskiego ukaże się w nakładzie setek tysięcy egzemplarzy i będzie dystrybuowana na całym świecie.

Zaproszenie do udziału w projekcie wykonawców na najwyższym światowym poziomie daje gwarancję wybitnej kreacji artystycznej. Ogromna popularność Nigela Kennedy i Polskiej Orkiestry Kameralnej działają w sposób magnetyczny na szeroką publiczność, (również tę bardzo młodą), z której część, być może po raz pierwszy będzie miała szansę wysłuchania koncertów skrzypcowych Karłowicza i Młynarskiego. Taka prezentacja utworów Karłowicza i Młynarskiego niezaprzeczalnie przyczyni się do popularyzacji tych wyjątkowych w polskiej literaturze muzycznej dzieł a także do ogólnego wzrostu zainteresowania muzyką polską.

(Imprezy w PL)


 
Pokrewne linki
· Live
· Więcej o Koncerty
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Koncerty:
Międzynarodowy Festiwal Romów w Ciechocinku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.45
Głosów: 44


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*