Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Julia Rocka przedstawia „Oficjalną wersję zdarzeń”
Wysłano dnia 05-11-2021 o godz. 13:57:09
Temat: Info
Info

Choć na TikToku obserwuje Julię Rocka (24.09.1999 Warszawa) prawie 200 tysięcy użytkowników, a jej debiutancki singel „Jeep” stał się jednym z największych viralowych hitów tego roku - to jej czas dopiero nadchodzi.

Między innymi za sprawą nowego utworu, „Oficjalna wersja zdarzeń”, który jeszcze przed premierą, zaledwie po dwudziestosekundowym teaserze, pokochało dziesiątki tysięcy fanów!

Kim jest Julia Rocka? I od czego się to wszystko zaczęło?

(Julia Rocka)


W lipcu 2020 roku Julia wraz ze swoim kolegą z liceum spontanicznie nagrała i opublikowała utwór „Jeep”. Piosenka powstała pod wpływem pandemicznej nudy i możliwości poświęcenia się pasjom z powodu większej ilości wolnego czasu. Chwilę przed świętami Bożego Narodzenia nieśmiało poprosiła użytkowników TikToka o świąteczny prezent – posłuchanie jej piosenki oraz udostępnienie. Kilka dni później utwór znalazł się na 1. miejscu Spotify Viral w Polsce, a dziś „Jeep” ma już ponad 7 milionów odsłuchań!

Muzykę Julki wyróżniają świadomie prowokujące teksty z elementami storytellingu. Wraz z Michałem Głomskim tworzą nieszablonowe utwory z pogranicza pop, urban i alternatywy. „Oficjalna wersja zdarzeń”, podobnie jak „Jeep”, z charakterystycznym przymrużeniem oka traktuje o relacji damsko-męskiej. W zestawieniu z nieco klubowym, hipnotyzującym refrenem powoduje, że to utwór, który zostaje ze słuchaczem na dłużej…

„Oficjalna wersja zdarzeń” to pierwszy singel Julii pod szyldem wytwórni Sony Music Entertainment Poland. Teledysk do utworu wyreżyserował Wojtek Skrzypczyński. Za pomocą motywu przewodniego, nieco teatralnego oświetlenia, teledysk uzupełnia historię opowiedzianą przez Julię w tekście piosenki. Podglądamy Julię, a tym samym jej nieoczywistą relację z mężczyzną. Widzimy urywki ich życia które stanowią tytułową oficjalną wersję zdarzeń, ale także to co nie jest dostępne dla postronnych obserwatorów.

„Myślę, że niektóre momenty z życia są na tyle wyjątkowe i intymne, że chcemy je zachować tylko dla siebie, bez wystawiania ich na ocenę innych ludzi. Chciałam, żeby piosenka była afirmacją takich momentów, bycia „tu i teraz”, bez oczekiwań, bez oceniania i kalkulacji. Cieszę się, że mogę nareszcie podzielić się tym utworem. Mam nadzieję, że historia którą opowiadam w tym numerze i cały vibe utworu, który stworzyłam wspólnie z Michałem znajdzie swoich odbiorców.” – opowiada artystka

Aktualnie Julia, oprócz tworzenia muzyki, studiuje aktorstwo na łódzkiej filmówce. Jej dyplomowy spektakl „Mary Page Marlowe” w reżyserii Adama Orzechowskiego jest wystawiany w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Obserwacjami i przeżyciami ze szkoły dzieli się także na swoim profilu, opakowując to nierzadko w humorystyczną i ironiczną formę.

https://pl-pl.facebook.com/julia.rocka1
https://www.instagram.com/juliarocka/?hl=pl
https://www.tiktok.com/@julia_rocka?
https://www.youtube.com/channel/UCVSKnLkv-2AhPrPnfSu27YA
https://tidal.com
https://open.spotify.com/artist/3KK1cO0sCWl01U14rS7wwN


(Julia Rocka / fot. Estella Dandyk)

Julia Rocka
"Oficjalna wersja zdarzeń" (3:07)
℗ 2021 2251781 Records DK
Premiera: 5 listopada 2021

Słowa: Julia Rocka
Muzyka: Julia Rocka, Michał Głomski
Produkcja: Michał Głomski
Miks/Mastering: Piotr Przedbora

(Barbara Popiołek - Sony Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*