Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Ray Dalton i Alvaro Soler pozdrawiają z Manili
Wysłano dnia 17-10-2021 o godz. 13:06:05
Temat: Info
Info Dwukrotnie nominowany do Grammy Ray Dalton (10.05.1991 Washington) i Álvaro Solerem! (9.01.1991 Barcelona) prezentują nowy singel „Manila”, który 15 października wykonali razem w programie The Voice Of Poland.„Zaledwie wczoraj, będąc na lotnisku w drodze do Niemiec, przyszła mi do głowy melodia, którą szybko odśpiewałam do telefonu komórkowego, zanim zdążyła się ulotnić”, mówi amerykański piosenkarz, producent i autor tekstów Ray Dalton podczas pobytu w Lipsku, gdzie nagrał występ w niemieckim programie telewizyjnym.

„Zawsze żyję chwilą”, kontynuuje Ray. „W zależności od tego, gdzie jestem w danym momencie, moje pomysły na melodie i piosenki całkiem się różnią. To właśnie jest tak wspaniałe w muzyce”.

Kilka miesięcy temu Ray Dalton pojechał nad morze w tropikalnym regionie Meksyku, aby nakręcić teledysk, w którym impulsywnie przemknął mu przez głowę kolejny utwór muzyczny: „Manila”. Na szczęście nagrał również jej sekwencję melodyczną.

(Álvaro Soler i Ray Dalton / fot. Olivia Rudnitzky)

Alvaro Soler (ponad 80 złotych i platynowych certyfikatów) natychmiast zachwycił się „Manilą”. Wspomina: „Kiedy Ray zagrał mi tę piosenkę po raz pierwszy i poprosił, żebym wziął udział w projekcie, od razu dałem się w to wciągnąć. Już następnego dnia przesłałem mu moje pomysły. Jeśli piosenka ma rozmach, musisz od razu wykorzystać ją jak najlepiej. Bardzo się cieszę, że mam wspólną piosenkę z tak niesamowicie uzdolnionym piosenkarzem i autorem tekstów, jak Ray”.

Zwięzły, trwający 2 minuty i 30 sekund, przyjemnie pulsujący nowy singel rodem z Seattle zawiera wszystko, czego potrzebuje ogromny hit. „Manila” nawiązuje bezpośrednio do przeboju Raya „In My Bones”. Utwór stał się hitem podczas zeszłorocznych lockdownów, generując ponad 94 miliony odtworzeń audio, 17 milionów wyświetleń wideo, plasując się na potężnych pierwszych miejscach na francuskich i szwajcarskich listach przebojów, osiągając 2. miejsce w Polsce, 3. w Niemczech, 4. w Austrii i 8. w Belgii.

Dzięki „Manili” muzyk z Seattle oferuje kolejny obiecujący hit. Po zakończeniu pracy przed kamerą, Ray spędzał wiele wieczorów na meksykańskim wybrzeżu Pacyfiku z jedną lub dwiema tequilami w ręce. W związku z tym poczucie relaksu i radości tworzy w umyśle Raya melodię i rytm, który jest tak płynny i elektryzujący, jak może być tylko globalny przebój.

„Piosenka opowiada o tęsknocie za wyluzowaniem, relaksem i oddaniem się temu wszystkiemu”, wyjaśnia Ray. „Kiedy bawimy się razem, zawsze mówię moim kumplom: «Hej, dlaczego nie zostaniemy trochę dłużej, aby cieszyć się chwilą?». Po prostu dobrze jest być w towarzystwie ludzi, z którymi czujesz się komfortowo. Coraz częściej staje się to kwestią uboczną w erze cyfrowej. Szkoda!”.

Ale jest jeszcze jedna warstwa dołączona do „Manili”, która przemawia do każdej duszy: szczególnie teraz, gdy świat jest w zamieszaniu, a niektóre głowy państw krzyczą o ponownym wzniesieniu murów – ambicja Raya, aby wzmocnić poczucie wspólnoty wśród ludzi na całym świecie dzięki „Manili”.

Współpracując z Alvaro Solerem, wieloletnim bywalcem hiszpańsko-niemieckich list przebojów, Ray Dalton wymyśla relaksujący, porywający hymn popowy, który przywołuje przyjaźń jako antidotum na segregację. „Manila” okazała się być wieloaspektowa nie tylko dzięki współpracy z Alvaro, bo jedno jest wiadome: bez względu na kolor skóry i pochodzenie, łączy nas dążenie do bliskości.


W ciągu zaledwie czterech lat Alvaro Soler, który żył w Tokio 7 lat i mówi sześcioma językami, osiągnął coś, co innym artystom zajmuje dekady: ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 4,5 miliardów streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. Dzielił scenę z Jennifer Lopez w Las Vegas i Miami, był jurorem „X Factor” we Włoszech, gościem programu telewizyjnego „Sing meinen Song – das Tauschkonzert” czy trenerem niemieckiej edycji „The Voice Kids”. Album „Magia” to powrót po półtorarocznej przerwie wydawniczej. Tytułowy singel ukazał się w marcu tego roku i podbił listy przebojów w całej Europie, a od premiery zdobył już ponad 50 mln streamów.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Álvaro_Soler
http://alvarosoler.com/en/
https://www.facebook.com/alvarosolermusic
https://www.instagram.com/alvarosolermusic/?hl=pl
https://twitter.com/asolermusic
https://www.tiktok.com/@asolermusic?
https://www.youtube.com/channel/UCe24PRI-Jy5sOz0nmYXQMSA
https://tidal.com/browse/artist/6685882
https://open.spotify.com/artist/2urF8dgLVfDjunO0pcHUEe
https://music.apple.com/pl/artist/alvaro-soler/977177120„Melody” to kolejny kamień milowy w nadal rozwijającej się karierze Raya Daltona. Chwytliwe refreny, które tworzy stały się standardem, który inni starają się dogonić. Przykładem może być światowy hit „Can’t Hold Us” Macklemore’a & Ryana Lewisa. Solowe utwory Daltona, wydane w 2020 roku nakładem Epic Records, do tej pory pomogły mu zdobyć ponad milion miesięcznych słuchaczy w Spotify. Ray dość szybko przezwyciężył swoje wątpliwości i z pełnią pozytywnego nastroju wszedł na salony. Ten triumf potwierdza jego zdolność do przewyższenia statusu gościnnego artysty, gruntując jego pozycje samodzielnej gwiazdy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ray_Dalton
https://www.raydalton.com
https://www.facebook.com/RayDaltonMusic/
https://www.instagram.com/raydaltonmusic/
https://twitter.com/RayDaltonMusic
https://www.tiktok.com/@raydaltonmusic?lang=en
https://www.youtube.com/channel/UCPlAEWkWA4qsvDmxPriPsTw
https://tidal.com/browse/artist/6184690
https://open.spotify.com/artist/4e0nWw2r4BoQSKPQ2zpU13
https://music.apple.com/us/artist/ray-dalton/457021381


Álvaro Soler Ray Dalton
"maniLa" (2:21)
℗ 2021 Epic Records Germany a division of Sony Music Entertainment Germany GmbH
Premiera: 15 października 2021

(Barbara Popiołek - Sony Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*