Elton John i Years & Years razem w „It’s a Sin” Wys³ano dnia 12-05-2021 o godz. 22:51:33
Temat: Info
W serwisach cyfrowych pojawi³a siê nowa wersja „It’s a Sin” w wykonaniu Eltona Johna (25.03.1947 Pinner, Londyn) i Years & Years . Arty¶ci zaprezentowali premierowo utwór podczas ceremonii rozdania BRIT 2021.
Spektakularny wystêp Eltona Johna i Years & Years z BIRT Awards mo¿na obejrzeæ poni¿ej.
To wystêp niezwykle adekwatny do czasów, w których ¿yjemy. W latach 80. panowa³a epidemia AIDS, w 2021 ¶wiat mierzy siê z pandemi± COVID-19. Duet i wystêp zosta³y zainspirowane serialem Russella T Daviesa „It’s a Sin” („Bo to grzech”). W samej Wielkiej Brytanii produkcja gromadzi³a 18-milionow± widowniê i sprawi³a, ¿e temat HIV/AIDS powróci³ do debaty publicznej. Olly Alexander zagra³ w serialu g³ówn± rolê, która spotka³a siê ze ¶wietnym przyjêciem ze strony widzów i krytyki.
(Olly Alexander i Elton John / fot. Instagram)
Producentem wspólnej wersji „It’s a Sin” Eltona Johna i Years & Years jest Stuart Price (The Killers, Madonna, Scissor Sisters, Dua Lipa). Singel wspiera Elton John AIDS Foundation za³o¿on± w 1992 roku.
Niedawno Elton John i David Furnish zorganizowali uroczyste ogl±danie ceremonii Oscarów, w trakcie którego zebrali 3 mln dolarów na walkê z AIDS. Gala odby³a siê po raz pierwszy w sposób wirtualny, a jej go¶æmi byli m.in. Lady Gaga, Dua Lipa, Cynthia Erivo i obsada serialu „It’s a Sin”.
100% zyków ze sprzeda¿y singla „It’s a Sin” Eltona Johna i Years & Years zasili konto Elton John AIDS Foundation.
Elton John · Years & Years "It's a sin" (4:14)
℗ An EMI release; ℗ 2021 HST Recording Limited, under exclusive licence to Mercury Records Limited
Premiera: 11 maja 2021
Komentarze s± w³asno¶ci± ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialno¶ci za ich tre¶æ.
W³a¶ciel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrze¿one
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, P³ytoteka Zbyszka, info z kraju i ze ¶wiata *