Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

'Śpiewaj!'/'Marsz' podwójny singel Madamme już 22 kwietnia.
Wysłano dnia 19-04-2021 o godz. 21:07:18
Temat: Info
Info W czasach, gdy głównym nośnikiem pozwalającym przenieść się słuchaczom w muzyczny świat była płyta winylowa, single występowały w wersjach dwustronnych. W swoim najnowszym tworze zespół Madamme postanowił przypomnieć o tym swojej publiczności przez wydanie w tym samym czasie dwóch utworów.

22 kwietnia Madamme wydaja swojego drugiego singla w tym roku.
Co więcej! Jest to podwójny singel, jak to się kiedyś wydawało na płytach winylowych. Strona A - "Śpiewaj" i B - "Marsz".

“Śpiewaj!” to radosny, porywający do tańca numer o szukaniu miejsca idealnego, gdzie nikogo się nie wyklucza i każdemu daje się szansę. Jak to często ma miejsce w twórczości tego zespołu, na koniec następuje pewien zwrot akcji, o czym można się przekonać słuchając utworu w serwisach streamingowych. Umowną drugą stronę singla wypełnia utwór “Marsz”, opowiadający o człowieku próbującym nie poddać się obojętności, egocentryzmowi i przekonaniu, że jest się ważniejszym od innych. Oba utwory zostały napisane wspólnie przez wszystkich członków zespołu, czyli Basię Białkowską, Miłosza Całujka, Kamila Jeziorskiego, Jakuba Kulika i Jędrzeja Wołka (który odpowiada także za warstwy tekstowe). Po raz kolejny utwór został także nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez samo Madamme.


Zespół dał się poznać ogólnopolskiej publiczności podczas licznych koncertów, w szczególności zeszłorocznej trasy “Twarzą w twarz z Madamme”, podczas której grali w miejscach umożliwiających jak najlepszy kontakt z publicznością, takich jak porty, skwery, czy ulice. Trasa obejmowała południowo - i północno-wschodnią część naszego kraju. W planach jest tegoroczna odsłona trasy, która ma objąć swoim zasięgiem głównie północną i północno-zachodnią część Polski. W swoim dorobku mają także EP-kę i minialbum “Tadamm”, które można odsłuchać na wszystkich serwisach streamingowych i YouTube’ie.


Madamme
"Śpiewaj!”/”Marsz”" SP
℗ 2021 Madamme Records!
Premiera: 22 kwietnia 2021

(Madamme: od lewej Jędrzej Wołk, Kamil Jeziorski, Basia Białkowska, Jakub Kulik, Miłosz Całujek)


Madamme Bio

Przystań na chwilę. Wsłuchaj się. Słyszysz? To my, Madamme. Przyszliśmy, żeby poruszyć w Tobie strunę, o której zapominasz. Żeby przypomnieć Ci o radości, zakochaniu i szczęściu, ale też o żalu, smutku i osamotnieniu. O tym, że emocje są częścią nas. Tacy jesteśmy my i taka jest nasza muzyka.

Spotkaliśmy się we wrześniu 2016 roku dzierżąc gitarę, ukulele, bas, siedząc przy pianinie i perkusji, aby tworzyć muzykę, której punktem wyjścia są gatunki folk i folk rock. Od początku wiedzieliśmy jednak, że co prawda zespoły takie jak Mumford & Sons, The Lumineers, czy Of Monsters And Men będą naszą inspiracją, ale swoją muzyczną drogę musimy odnaleźć sami.

Rok 2020 stoi u nas pod znakiem wydania naszego minialbumu “Tadamm!” a także niezwykłej letniej trasy Twarzą w twarz z Madamme, na której to graliśmy wszędzie tam, gdzie mogliśmy być jak najbliżej słuchacza - w portach, miejscach spotkań, na rynkach, czy ulicach. Teraz wracamy do klubów, kawiarni i ośrodków kultury, żeby dzielić się kolejnymi przemyśleniami i dawać nadzieję, że o dobrych rzeczach zapomina się tylko na chwilę.

W poprzednich latach mieliśmy wielką przyjemność zagrać w ponad 70 miejscach w całej Polsce i na Ukrainie, wydaliśmy czteroutworową EP-kę, opowiedzieliśmy też swoją historię podczas wielu wywiadów i rozmów z dziennikarzami radiowymi i prasowymi. Jak dalej potoczy się ta historia? Przyjdź, posłuchaj i stań się jej częścią!

Skład zespołu Madamme:
Basia Białkowska - wokal
Jakub Kulik - gitara akustyczna
Miłosz Całujek - gitara basowa
Jędrzej Wołk - pianino, ukulele, wokal, kompozytor, autor tekstów
Kamil Jeziorski - perkusja, perkusjonalia

http://madamme.eu/
https://www.facebook.com/MadammeBand/
https://www.instagram.com/madamme_official/
https://www.youtube.com/c/MadammeBand/featured
https://tidal.com/browse/artist/9823263
https://open.spotify.com/artist/64TH0UycKA7zFJVErbVYLs
https://soundcloud.com/madammeband


(Jakub Kulik z zespołu Madamme) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.07
Głosów: 65


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*