Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

James Vincent McMorrow już czeka na nowy album.
Wysłano dnia 13-04-2021 o godz. 19:26:45
Temat: Info
Info James Vincent McMorrow (17.08.1981 Dublin, Irlandia) zapowiedział w ubiegły piątek swój nadchodzący album „Grapefruit Season”. Krążek pojawi się na sklepowych półkach już 16 lipca.

Fani mogli cieszyć się także towarzyszącym zapowiedzi singlem „Waiting”.


„Za każdym razem kiedy wychodzi nowy kawałek, albo album dostaje wiadomości z prośbą o opisanie różnych historii o tym jak te utwory powstawały, skąd wzięły się na nie pomysły i co one znaczą. Prawda jest taka, że ja po prostu żyje, a pomysły pojawiają się w naturalny sposób. Kiedy już je nagram, zaczynam się martwić czy są wystarczająco dobre, czy ja sam znaczę wystarczająco dużo, żeby one miały wartość. W tym roku wszyscy dostaliśmy ogromną lekcję cierpliwości. Nie czuje się, jakbym nauczył się cierpliwości, właściwie to czuje się odwrotnie - niecierpliwy. Skończyłem ten album w zeszłym roku i nagle świat się zatrzymał, więc ja też musiałem się zatrzymać. Pamiętam jak płakałem w moim samochodzie, kiedy dowiedziałem się że musimy przełożyć premierę albumu na 2021 i wtedy napisałem singiel „Waiting”. To utwór o współczuciu do samego siebie i o rozmawianiu z jedyną osobą w moim życiu, która rozumie w jak dziwnym miejscu jestem i która kocha mnie za to kim jestem jako człowiek, a nie za to co przedstawiam i tworzę, bo ludzie ode mnie tego oczekują. Nie wiem czy to ma jest logiczne, ale „Grapefruit Season” mówi, że nic nie ma sensu. Nic nie może być stałe. Muzyka to nie artefakt zawierający jakieś głębsze znaczenie, tylko sposób na przeniesienie się w inne miejsce. Nie mówię, że muzyka nie może zawierać umykającego zrozumieniu elementu. Uważam, że ten album jest naprawdę dobrze zrobiony. Po prostu twierdze, że koniec końców muzyka to prosta, surowa idea, która nie musi błyszczeć, żeby działać.” – mówi James Vincent McMorrow.

(James Vincent McMorrow)


Kariera Jamesa była nieprzewidywalna, a na albumie „Grapefruit Season” artysta obiera kolejne zaskakujące kierunki. Krążek został wyprodukowany przez samego McMorrowa we współpracy z takimi artystami jak: Paul Epworth, Kenny Beats, Lil Silva, czy Patrick Wimberly (Chairlift). Piąty projekt Jamesa był nagrywany w Londynie, Los Angeles i Dublinie, głównie przed początkiem pandemii. Opowiada on o życiu jako permanentnym chaosie, ale także o braku kontroli nad życiem mimo upływających lat. Każdy z utworów zawiera charakterystyczny cząstkę artysty – jego głos i wyobraźnię. Brzmienie na płycie krąży na przestrzeniach dancehallu, soulu, country i R&B. Sam tytuł „Grapefruit Season” jest zainspirowany czasami, kiedy piosenkarz był jeszcze dzieckiem. Obserwował wtedy swoją matkę jedzącą grejpfruta. Dotarło do niego wtedy, że nie wszystko co jest dla Ciebie dobre, musi być przyjemne. W nowym projekcie James ukazuje emocjonalne wzloty i upadki oraz opowiada o ryzyku jakie musiał podjąć od czasu swojego debiutanckiego albumu „Early In The Morning”.

https://en.wikipedia.org/wiki/James_Vincent_McMorrow
https://www.jamesvmcmorrow.com
https://www.facebook.com/jamesvincentmcmorrow
https://www.instagram.com/jamesvmcmorrow/
https://twitter.com/jamesvmcmorrow
https://www.tiktok.com/@jamesvmcmorrow?
https://www.youtube.com/channel/UCOITHNIR9N23Z3S0ZOEuKEg
https://tidal.com/jamesvincentmcmorrow
https://open.spotify.com/artist/7FDlvgcodNfC0IBdWevl4u
https://soundcloud.com/jvmcmorrow


(Barbara Popiołek - Sony Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.05
Głosów: 70


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*