Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

„Domówka z Dwójką” – Iwona Sobotka i Zofia Łałak (K)
Wysłano dnia 18-02-2021 o godz. 19:14:45
Temat: Info
Info W najbliższej „Domówce z Dwójką” wystąpią sopranistka Iwona Sobotka oraz pianistka Zofia Łałak. – Będą mieli Państwo okazję posłuchać bardzo różnorodnego programu, w którym zagoszczą arie, te słynne i te mniej znane – zapowiada Zofia Łałak.Transmisja wydarzenia w sobotę 20 lutego o godz. 19.00 – na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie internetowej, Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

(fot. Michał Heller, Magdalena Krajewska)

Iwona Sobotka to absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wychowanka Toma Krause'a w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie. Znakomita śpiewaczka jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, w tym: I nagrody w East and West International Artists Audition w Nowym Jorku oraz Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Królowej Elżbiety w Brukseli. Nagrała m.in.: płytę solową ze zbiorem pieśni Karola Szymanowskiego dla Channel Classics, uhonorowaną nagrodą Fryderyk; albumy z pieśniami Szymanowskiego (jesienią 2006, EMI Classics z udziałem City of Birmingham Symphony Orchestra pod dyrekcją Sir Simona Rattle'a, a rok później „Pieśni z orkiestrą”, z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Kazimierza Korda). Śpiewaczka we wrześniu 2007 roku zadebiutowała na deskach Opéra National de Paris pod batutą Sylvaina Camberlinga. Od tego czasu regularnie pojawia się scenach operowych całej Europy.

Zofia Łałak grę na fortepianie studiowała w Królewskim Konserwatorium w Brukseli (dyplom z wyróżnieniem). Swoje umiejętności doskonaliła podczas studiów podyplomowych w Accademia di Musica di Pinerolo, a w zakresie kameralistyki – w Konilijk Konservatorium van Brussel. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, m.in. w Paryżu, Pradze czy Izraelu. Odbyła również serię kursów wykonawczych i koncertów na instrumentach historycznych (pianoforte i fortepian romantyczny). W latach 2012-2018 pracowała jako wykładowca w klasie fortepianu Królewskiego Konserwatorium w Brukseli oraz międzynarodowych szkołach na terenie Belgii i Włoch. Koncertowała w większości krajów europejskich, a także w Azji oraz Australii. Nagrywała z Polskim Radiem, Telewizją Polskią i Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Była stypendystką polskich i zagranicznych instytucji kulturalnych, otrzymała nagrodę im. Sary Lahat, nagrodę specjalną „Prix du patrimoine” i „Prix Belvaux” za wybitne sukcesy artystyczne.​ Jej bogaty repertuar skupia się głównie na literaturze XIX wieku, co daje rezultat w chęci przybliżenia publiczności oryginalnego brzmienia poprzez użycie fortepianu z epoki romantyzmu.

Podczas spotkania ze słuchaczami Programu 2 Polskiego Radia artystki zaprezentują arie – nie tylko te znane z oper Giacomo Pucciniego.

Transmisja koncertu w sobotę 20 lutego o godz. 19.00 : na stronie Polskie Radio "Dwójka", na Facebooku Dwójki  oraz na Kanale  YouTube Polskiego Radia

(Maria Polska-Polskie Radio S.A. • Agencja Promocji) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.13
Głosów: 38


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*