Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Charles Lloyd & The Marvels zapowiadają nowy album (K)
Wysłano dnia 18-02-2021 o godz. 01:13:51
Temat: Info
Info „Tone Poem” Charlesa Lloyda (15.03.1938 Memphis, Tennessee) zostanie wydany 12 marca nakładem Blue Note Records jako pierwsze nowe wydawnictwo w serii „Tone Poet Audiophile Vinyl Series”.W skład kolektywu The Marvels wchodzą Charles Lloyd, Bill Frisell, Greg Leisz, Reuben Rogers oraz Eric Harland.

Charles Lloyd & The Marvels zaprezentowali „Ramblin”, swawolną wersję utworu Ornette’a Colemana, który jest pierwszym singlem legendarnego saksofonisty Charlesa Lloyda zapowiadającym album „Tone Poem”, który ukaże się 12 marca nakładem Blue Note Records. Winylowe wydanie tego albumu będzie pierwszym nowym wydawnictwem w cenionej serii „Tone Poet Audiophile Vinyl Series”, ukazującej się pod kierownictwem Joego Harleya, z masteringiem Kevina Graya, tłoczonej przez Record Technology, Inc. (RTI) wydawanej w okładkach premium Stoughton Printing typu gatefold tip-on jacket. To właśnie Lloyd jako pierwszy nazwał Harleya określeniem „Tone Poet”.

(Charles Lloyd)


Lloyd po raz pierwszy zaprezentował swój kolektyw The Marvels – w składzie: Bill Frisell (gitara), Greg Leisz (gitara hawajska), Reuben Rogers (kontrabas) oraz Eric Harland (perkusja) – na wydanym w 2016 roku albumie „I Long To See Yu” z gościnnym udziałem Norah Jones i Williego Nelsona. Saksofonista ponownie zebrał zespół w 2018 roku na płycie „Vanished Gardens”, tym razem zapraszając do współpracy Lucindę Williams. „Tone Poem” to szósty album artysty wydany przez Blue Note od jego powrotu pod skrzydła wytwórni w 2015 roku, gdzie Lloyd po raz pierwszy prezentuje The Marvels w wersji bez gościnnego udziału wokalistek i wokalistów. To dynamiczna kompilacja dziewięciu utworów, wśród których pojawiają się nowe kompozycje Lloyda, ale również znane już klasyki Ornette'a Colemana, Theloniousa Monka, Leonarda Cohena, Gábora Szabó i Bola de Nieve.

Unikalne brzmienie The Marvels splata kilka wątków amerykańskiej muzyki – jazz, blues, Americanę, rock i muzykę country – w porywającą i podnoszącą na duchu muzyczną hybrydę, charakterystyczną dla wizjonera, który w swojej muzyce nie wyznacza żadnych granic:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Lloyd
http://www.charleslloyd.com
https://www.facebook.com/CharlesLloydSax
https://www.instagram.com/charleslloydsax/
https://twitter.com/CharlesLloydSax
https://www.youtube.com/channel/UCJHWF7HhOoMQ2cpGOMUL7cw
https://tidal.com/browse/artist/7447144
https://tidal.com/browse/artist/3544517
https://open.spotify.com/artist/0GC1oqEWpiAjfE7jm5LQO5


– To nie byłoby właściwe dla tradycji, której służę – wyjaśnia Lloyd. – Musisz mieć swój eliksir, a eliksir jest w dźwięku i tonie. Kiedy jesteś u stóp Wszechświata, on zawsze będzie nas błogosławić i opiekować się nami. To nie polityków potrzebujemy, ale mędrców. Wielu wyciąga po coś rękę, ale ja staram się pozwolić, by moje serce było wypełnione tak, aby niczego nie pragnąć. Żyję w zachwycie, upojony muzyką.

W utworze „Ramblin’”, jak i na całej płycie, słuchacz odnajdzie dźwięki wzmacniające ducha, wszystkie zasilane przez ogniwo słoneczne saksofonu Lloyda i uwalniane w strumieniu melodycznej energii: – Niektórych nut i krzyków nie było w mojej młodzieńczej grze. One przemawiają teraz. Te wszystkie współprace, które powołuję do istnienia, służą wyższemu celowi. Wrażliwców jest wielu na naszej planecie; ale ta cecha nie wystarcza, by być dostrzeżonym i docenionym. Bycie pijanym, a jednocześnie nietoksycznym i nieszkodliwym dla świata, to wkład, który warto wnieść, to pieśń, którą warto zaśpiewać.

Charles Lloyd & The Marvels
"Tone Poem”
℗ Blue Note Records; ℗ 2021 Charles Lloyd, under exclusive license to UMG Recordings, Inc.
Lista utworów:
Premiera 2LP: 12 marca 2021

Strona A
1. Peace (Ornette Coleman)
2. Ramblin’ (Ornette Coleman) (4:58)
3. Anthem (Leonard Cohen)

Strona B
4. Dismal Swamp (Charles Lloyd)
5. Tone Poem (Charles Lloyd)

Strona C
6. Monk’s Mood (Thelonious Monk)
7. Ay Amor (Villa Fernandez Ignacio Jacinto)

Strona D
8. Lady Gabor (Gábor Szabó)
9. Prayer (Charles Lloyd)

Charles Lloyd: tenor saxophone
Bill Frisell: guitar
Reuben Rogers: bass
Eric Harland: drums
Greg Leisz: steel guitar

Produced by Dorothy Darr & Charles Lloyd.

(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.2
Głosów: 25


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*