Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

KING! Muniek Staszczyk - Autobiografia
Wysłano dnia 08-10-2019 o godz. 02:29:15
Temat: Książki
Książki Z Rakowa, robotniczej dzielnicy Częstochowy, na największe polskie sceny klubowe i festiwalowe. Muniek Staszczyk (5.11.1963 Częstochowa) opowiada całe swoje życie niezawodnemu Rafałowi Księżykowi.

„W piosenkach T.Love zawsze była refleksja, autorski przekaz” – wyznaje Zygmunt Staszczyk, lider zespołu T.Love.

Sam o sobie mówi: „podwórkowy chłopak”. Kochany za szczerość i otwartość artysta podbił serca publiczności nie tylko poprzez buntowniczy styl, ale przede wszystkim przez jedyne w swoim rodzaju teksty. W autobiografii znajdziemy osobiste wyznania muzyka na temat jego wzlotów i upadków, a także czerpanych z życia inspiracji, które stały się pożywką dla twórczości artysty. Odbędziemy pozbawioną showbiznesowej otoczki podróż za kulisy, począwszy od transformacji Zygmunta (Zygi, Mongoła) w Muńka, początków kariery i kreowania wizerunku, poprzez burzliwe dzieje zespołu, aż po aktualną aktywność artystyczną i prywatną.

KING! to szczera, nietuzinkowa opowieść o buncie, przezwyciężaniu własnych słabości oraz poszukiwaniu wiary i samego siebie, którą powinien poznać każdy fan polskiego rocka

"Moim ganem jest moja własna droga, moja intuicja, wierność sobie. To, co mnie kształtowało, stało się drogowskazem. Robotnicze pochodzenie, podwórko, punk"
MUNIEK STASZCZYK


Jednym tchem przeczytałem. I zobaczyłem innego Muńka, nie tego fajnego "kumpla z podwórka", którego znam ze sceny, ale wrażliwego, pokomplikowanego faceta, który potrafi być też niefajny. Polubiłem go za to jeszcze bardziej, bo zobaczyłem w nim po prostu człowieka. Ze wszystkimi jego wadami, niedoskonałościami i upadkami. Otworzył się w tych swoich opowieściach, rozebrał do golasa. Szacunek. Znakomita rockandrollowa podróż. Jazda. Jest tu materiał na przejmujący scenariusz.
ARKADIUSZ JAKUBIK


Wywiady-rzeki Rafała Księżyka to najwyższa jakość sama w sobie. Stworzył on nowy, odrębny i najwyższej jakości rodzaj tej formy literackiej. Zaliczam się do bardzo wąskiego grona szczęśliwców, którzy mieli ten zaszczyt, że zechciał z nimi coś takiego przeprowadzić. Teraz do tego grona dołączył Zygmunt Staszczyk. Mój mentalny brat, menel (jak ja) i równocześnie człowiek ceniący wartość rodziny ponad wszystko (jak ja). Artysta potrafiący zainteresować słuchaczy od kilkudziesięciu lat bez chwili przerwy i przede wszystkim jedna z najwybitniejszych postaci naszej sceny. Ileż gwiazd w tym czasie pofrunęło do góry i równie szybko spadło, podczas gdy on trwa, inspiruje i zachwyca. Ten duet sprokurował dzieło – nie waham się użyć tego słowa – arcywybitne. Książka ma tylko jedną poważną wadę. Że się kończy. Mógłbym czytać bez końca”.
KAZIK STASZEWSKI

Muniek Staszczyk. Na scenie od 1982 roku, sprzedał przeszło milion płyt, jego piosenki stały się niezapomnianym Komentarzem życia współczesnej Polski. Z T.Love zdobył pozycję klasyka polskiego rocka. Z zespołem Szwagierkolaska trafił w masowy gust. Jako solista zaczyna na nowo.

Rafał Księżyk. O autobiografiach Tomasza Stańki, Roberta Brylewskiego, Tymona Tymańskiego, Marcina Świetlickiego, które powstały z jego rozmów, mówi się, że wyznaczyły nową jakość w polskiej biografistyce.

Tytuł: KING! Muniek Staszczyk - Autobiografia
Autor: Muniek Staszczyk
Rozmawia: Rafał Księżyk
Opieka redakcyjna: Waldemar Popek
Redakcja: Tomasz Kunz
Wybór fotografii: Andrzej Najder
Przygotowanie ilustracji do druku: Piotr Kołodziej
Opracowanie graficzne: Robert Kleemann
Korekta: Maria Rola, Jolanta Stal, Aneta Tkaczyk
Redakcja techniczna: Robert Gębuś
Zdjęcie autora na okładce: Jacek Poremba
ISBN: 978-83-08-06934-9
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: październik 2019
Format: 155x212 mm
Oprawa: twarda
Stron: 552
Waga: około 990 g
Cena: + - 58 zł

(Serdecznie Dziękuję Januszowi Jabłońskiemu)


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.88
Głosów: 646


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*