Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe
Wysłano dnia 22-03-2017 o godz. 21:34:25
Temat: Książki
Książki Gdy podczas koncertu Wojciech Waglewski (21.04.1953 Nowy Sącz) rozciął sobie rękę, nawet tego nie poczuł. Adrenalina sprawia, że gra, póki nie padnie.

Gdy ktoś nazywa go polskim Stingiem, dostaje piany.

Twierdzi, że muzyka pozwala ludziom poukładać swoje emocje.Jeden z najbardziej niezwykłych i wszechstronnych polskich artystów. Muzyk legendarnego Osjana i założyciel kultowego Voo Voo, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, mąż, ojciec, przyjaciel.

Z poetą Wojciechem Bonowiczem spotykał się przez ponad 10 lat, by rozmawiać o muzyce, podróżach, rodzinie, miłości, dołkach, o życiu. Ze spotkań tych powstał wielowymiarowy portret nieobecnego „na ściankach” i plotkarskich portalach antycelebryty.

Taka rozmowa zdarza się raz na pięćdziesiąt lat!

WOJCIECH BONOWICZ (ur. 10 stycznia 1967) - poeta, publicysta, dziennikarz. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia, kilkakrotnie nominowany do Nagrody Nike. Autor rozmów m.in. z Janiną Ochojską, o. Leonem Knabitem, ks. Michałem Hellerem oraz biografii ks. Józefa Tischnera.

Tytuł: Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe
Autorzy: Wojciech Waglewski, Wojciech Bonowicz
ISBN: 978-83-240-4576-1
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: marzec 2017
Format: 155x210mm
Oprawa: twarda
Stron: 384
Waga: około 650 g
Cena: + - 42zł
Książka dostępna także jako e-book

(Serdecznie Dziękuję Pani Kindze Janas)
Trudno znaleźć ekipę, którą tworzą tak niezwykłe, pochodzące z różnych muzycznych światów osobowości. Kapelę, której brzmienie, mimo trwających od 30 lat wędrówek po różnych muzycznych językach i tradycjach, jest rozpoznawalne tak samo jak charakterystyczne logo na okładkach ich płyt. Żeby zrozumieć fenomen Voo Voo , Piotr Metz rozmawia z Wojciechem Waglewskim i pozostałymi członkami zespołu.

Powstała w ten sposób fascynująca historia jednego z największych fenomenów polskiej muzyki, ale także szczera i głęboka opowieść o funkcjonowaniu skomplikowanego organizmu, jakim jest rockowa kapela.


Od początku istnienia Voo Voo pozwalaliśmy sobie na różne ekstrawagancje, nie wiedząc, czy one nagle nie zakończą naszej „kariery”. Ryzyko istnało, bo rockowa sława na pstrym koniu jeździ i zawsze możesz zostać obrzucony - jak w Jarocinie - przysłowiową lub realną maślanką. Ale ludzie zaakceptowali fakt, że jedynym, czego można się po nas spodziewać, jest to, że niczego przewidywalnego nie można się po nas spodziewać.
Wojciech Waglewski

Voo Voo od pierwszego spotkania dużo obiecuje. Otwiera muzyczne przestrzenie, w których czujesz się świetnie i do których chcesz wracać. Kiedy ponownie ich słuchasz, masz wrażenie spotkania z dobrym znajomym, który jednak zawsze cię zaskakuje. Kiedy masz okazję spotkać się z nimi w pracy - tak jak ja - spędzasz beztroski i szalony czas.
Jan Peszek

Voo Voo to zespół mi bliski i bardzo ważny w budowaniu mojego muzycznego świata. Fascynacja od pierwszego albumu. Niezwykłe teksty i muzyka Wojciecha Waglewskiego są ze mną do dziś. Dziękuję i gorąco polecam "Dzień dobry wieczór".
Smolik

Odkąd pamiętam, Voo Voo był dla mnie zespołem ważnym, a nawet bardzo ważnym, bo wypowiada się własnym, niezapożyczonym językiem, który z biegiem lat ciągle ewoluuje i jest niezmiennie interesujący. Co warte odnotowania, język Voo Voo tworzy nie tylko jego lider, Wojciech Waglewski, ale też Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Michał Bryndal. I taka jest właśnie ta książka. Opowieścią, wspomnieniem, sumą perspektyw tych czterech fenomenalnych muzyków.
Tomasz Organek


PIOTR METZ
Dziennikarz radiowy i muzyczny, jeden z twórców i do do 2001 roku dyrektor muzyczny RMF FM. Tworzył również muzyczny profil Radiostacji, Eski Kraków i kanału MTV Polska. Od 2006 do 2012 roku redaktor naczelny miesięcznika "Machina". W latach 2006-2009 był również dyrektorem muzycznym Sopot Festival. Jego kariera radiowca zaczęła się na początku lat 80., kiedy współpracował z radiową Jedynką. Jednak na dobre zainicjowały ją w 1982 roku audycje o The Beatles w radiowej Trójce. Powrócił do niej w 2005 roku - prowadzi m.in. audycję "Lista osobista", a od 2016 roku jest jej dyrektorem muzycznym.


Tytuł: Voo Voo. Dzień dobry wieczór
Rozmawiał: Piotr Metz
Konsultacja kalendarium i dyskografii: Maciej Proliński
ISBN: 978-83-268-2473-9
Wydawnictwo: Agora SA/ART2
Rok wydania: grudzień 2016
Format: 140x215 mm
Oprawa: twarda
Stron: 330
Waga: około 550 g
Cena: + - 44 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Pani Martynie Turskiej


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.34
Głosów: 3562


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*