Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Przewróciło się. Pierwsza i jedyna biografia Elektrycznych Gitar
Wysłano dnia 23-01-2017 o godz. 21:20:00
Temat: Książki
Książki Od domowych prób w pokoju do występu na Woodstocku. Od nagrywania własnych piosenek na magnetofony szpulowe do rejestracji utworów w studiach we współpracy z uznanymi inżynierami dźwięku. Można by napisać: historia, jakich wiele. Wszyscy znamy całe mnóstwo zespołów, które pokonały długą drogę na szczyt muzycznego Olimpu. Jednak w wypadku Elektrycznych Gitar ważniejsze od sławy, sukcesu i imponującej ilości sprzedanych płyt jest coś innego.To opowieść o wieloletnich przyjaźniach, o uporze i wytrwałości i o umiejętności zachowania stoickiego spokoju w obliczu przewrotnego losu.

Ale to także opowieść o twórczości. Dorobek Kuby Sienkiewicza, Piotra Łojka i pozostałych muzyków zespołu jest rozległy i uniwersalny, a poszczególne utwory, zarówno te z początku lat 90., jak i bardziej współczesne, interpretowane są przez autorytety, jak m.in. prof. Antoni Dudek, Jurek Owsiak, prof. Izabella Bukraba-Rylska, salezjanin Andrzej Szapk, Kazik, Piotr Bakal, specjalista od walki z nałogami dr Bohdan T. Woronowicz, Milosz Brzeziński oraz socjologowie i psychologowie.

Oprócz tego grona znakomitości na łamach książki wypowiadają się oczywiście muzycy i ich współpracownicy. Dzięki temu po raz pierwszy możemy przekonać się, jakl wyjątkową i fascynującą koncepcję Artysty wypracowali panowie z Elektrycznych Gitar.

Lektura książki zmusi z pewnością niejednego czytelnika do spojrzenia na Elektryczne Gitary w inny niż do tej pory sposób. Ci, którzy uważali ten zespół za grupkę wesołków, będą zaskoczeni, jak wiele powagi i refleksji zawiera twórczość kapeli. Ci, którzy wrzucają zespół do worka z nieskomplikowaną muzyką harcerską, zdziwią się, jak wiele ciekawych kompozycji mają do zaproponowania Elektryczne Gitary. Wreszcie ci, którym wydaje się, że wiedzą o twórczości zespołu wszystko, odkryją, z ilu rzeczy nie zdawali sobie sprawy.

Tytuł: Przewróciło się. Pierwsza i jedyna biografia Elektrycznych Gitar
Autor Przemysław Zieliński
ISBN: 978-83-7823-820-1
Rok wydania: 2016
Format: 150x 210 mm
Oprawa: miękka
Stron: 232 + 12 stron ze zdjęciami
Waga: około 350 g
Cena: + - 29 zł

(Dziękuję wydawnictwu Bernardinum)

Autobiograficzna opowieść Kuby Sienkiewicza (24.11.1961 Warszawa) , lidera kultowych Elektrycznych Gitar (ponad milion sprzedanych płyt), twórcy kilkudziesięciu przebojów, a jednocześnie lekarza neurologa.

Nie wyobrażam sobie, jak można czytać książkę o jakim szarpidrucie. Może na zachętę powiem, pe przedstawione tu studium upadku człowieka ma szczęśliwy koniec. Jestem lekarzem i pieśniarzem, ojcem dzieci (nie powiem ilu, bo wciąż ich przybywa). Jaki jest koszt życia w takim tempie? - pytali mnie, zakładając, że łączenie tylu aktywności nie może się uadać. Mieli rację.

Oto pełna sprzeczności i pułapek autobiografia Kuby Sienkiewicza, jakie nie znacie.

Jakub SIENKIEWICZ znany szerzej jako Kuba Sienkiewicz jest polskim lekarzem znanym szerzej jako muzyk. Jako lekarz specjalista neurolog zajmuje się zaburzeniami ruchowymi, w tym leczeniem choroby Parkinsona. Jako muzyk rockowy jest liderem, założycielem i gitarzystą zespołu Elektryczne Gitary, realizuje też projekty muzyczne firmowane szyldem solowym. Zgadzał się na próby aktorskie, ale nie chciał kariery w tej dziedzinie.

Tytuł: Kubatura, czyli elektryczne wagary
Autor: Kuba Sienkiewicz
ISBN: 978-83-7700-176-9
Wydawnictwo: czerwone i czarne
Rok wydania: kwiecień 2015
Format: 140x225 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 280
Waga: około 400 g
Cena: + - 39 zł

(Serdecznie Dziękuję Sebastianowi Orłowskiemu)
 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.26
Głosów: 3405


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*