Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Artur Dutkiewicz Trio CD ''Prana'' już w sklepach
Wysłano dnia 17-02-2014 o godz. 22:24:05
Temat: Info
Info Artur Dutkiewicz (12.12.1958 Pińczów), wybitny pianista jazzowy, po solowych "Mazurkach" wydał płytę w trio pt. PRANA."Prana" to w sanskrycie - najstarszym języku świata - siła i energia życia, przejawiająca się jako entuzjazm, radość i kreatywność.

W nagraniu płyty, oprócz lidera – Artura Dutkiewicza, wzięli udział: Michał Barański - kontrabas i Łukasz Żyta - perkusja - znakomici muzycy, z którymi pianista od 3 lat koncertuje na całym świecie.

Kompozycje Artura Dutkiewicza to słowiańska śpiewność (Polish Mazurka), rytm i improwizacyjny idiom współczesnego jazzu (Prana) oraz spokój i medytacyjność fraz (Om Namo Bagawate). Ostatni utwór (Wujek Tomek) przywołujący bluesowe korzenie jazzu, poświęcony jest pamięci legendarnego saksofonisty - Tomasza Szukalskiego, z którym pianista występował przez wiele lat.

Materiał umieszczony na płycie został po raz pierwszy, jako "prapremiera", zaprezentowany w grudniu 2013 r. na Jazz Juniors Festival w Krakowie. Koncert został entuzjastycznie przyjęty i uznany za najciekawsze wydarzenie festiwalu.

„Prana” tria Artura Dutkiewicza ma moc uzdrawiającą, nastawia pozytywnie do świata, niesie radość życia, inspiruje do działania. By wywołać fale pozytywnych emocji wystarczy dziesięć minut z płyty i nasza wrażliwość. Życiodajna energia zyskała postać jazzowego tria. Ta muzyka zapadnie nam w pamięci i uzależni. Będziemy do niej wracać by nabrać nowych sił. Na każdy dzień, każde wyzwanie.
Marek Dusza, Rzeczpospolita


(Hanna Dutkiewicz) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.22
Głosów: 307


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*