Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Bądź swoją siłą przez 365 dni roku.
Wysłano dnia 03-12-2013 o godz. 19:04:28
Temat: Książki
Książki Życie jest niezwykłą podróżą; czasem wyjątkowych osiągnięć i bolesnych porażek – twierdzi Demi Lovato (20.08.1992 Albuquerque, Nowy Meksyk), aktorka, piosenkarka i supergwiazda. Mimo młodego wieku, Demi zetknęła się już z ciemną stroną życiaJej błyskotliwa kariera toczyła się równolegle z walką z uzależnieniami, samookaleczaniem się, bulimią i depresją. Historię jej problemów śledziły media, a sama Demi dzieliła się nią z fanami w tekstach piosenek i na Twitterze, gdzie obserwowało ją ponad 17 milionów użytkowników. Właśnie te „tweety” stały się inspiracją i początkiem książki „Bądź swoją siłą przez 365 dni roku”.

To zbiór najszczerszych i najodważniejszych spostrzeżeń Demi, poczynionych przez nią na niełatwej drodze do szczęścia i samopoznania. Autorka proponuje inspirujące cytaty na każdy dzień roku, opatrując je odpowiednimi komentarzami i stawiając cele do osiągnięcia – duże i zupełnie małe, ale nie mniej przez to ważne. Przekonuje, jak istotne są: wiara w siebie, rozwijanie swoich talentów, otwartość i pozytywne nastawienie do świata, a także nieskupianie się na negatywnych emocjach. Wiedząc już, jak to jest, gdy życie nas przytłacza, Demi daje czytelnikom pociechę i wsparcie, ucząc pogody i cennej umiejętności radzenia sobie z trudnymi chwilami. Jej książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy w tej niekończącej się podróży zwanej życiem szukają inspiracji i uzasadnienia, że warto być silną każdego dnia.

Mówiąc otwarcie o swoich osobistych doświadczeniach - anoreksji, bulimii, samookaleczeniu, prześladowaniu w szkole, Demi stała się głosem młodych ludzi z całego świata. Jej zakończona sukcesem walka z problemami inspiruje dziś wielu do tego, by być silnym. Jest oficjalną ambasadorką organizacji Free The Children, zajmującej się pomocą dzieciom w wielu krajach Trzeciego Świata. Stworzyła Lovato Treatment Scholarship Program, który wspiera ludzi borykających się ze swoim zdrowiem psychicznym i uzależnieniami.

Polskie Lovatics o Demi Lovato:

"Demi Lovato jest moją bohaterką. To ona sprawiła, że moje serce chce bić, a umysł walczyć. To nie tylko świetna muzyka, którą tworzy, ale przepiękne teksty, które są jak lekarstwo. Leczą zranioną duszę i napełniają ją siłą. Siłą do działania, siłą do kochania bliskich, a przede wszystkim siłą do życia. Dziś wiem, że to ja decyduję, o moim życiu, a nie inni. Dzięki niej przejęłam kontrolę i pozostanę w tym silna."
Wiktoria Siek

"Demi Lovato jest dla mnie wzorem do naśladowania, ponieważ sama nauczyła się, że nieważne kim się jest – jest się wyjątkową osobą. Jest silna i uczy tego innych. Jej piosenki ukazują emocje, które wszyscy kryjemy w sobie. Dzięki niej nauczyłam się, że nie warto się poddawać, tylko trzeba dążyć do spełnienia swoich marzeń! Kiedy tracę nadzieję, ona mi ją przywraca. Demi pozostanie na zawsze w moim sercu."
Agata Weronika Auguścińska

"Demi Lovato jest moją bohaterką. To ona sprawiła, że moje serce chce bić, a umysł walczyć. To nie tylko świetna muzyka, którą tworzy, ale przepiękne teksty, które są jak lekarstwo. Leczą zranioną duszę i napełniają ją siłą. Siłą do działania, siłą do kochania bliskich, a przede wszystkim siłą do życia. Dziś wiem, że to ja decyduję, o moim życiu, a nie inni. Dzięki niej przejęłam kontrolę i pozostanę w tym silna."
Bianka Bielawska

Demi ma zupełnie unikalną relację ze swoimi fanami. Kochają ją ona ich kocha. Nauczyła nas wszystkich, że musimy dawać wytchnienie swojemu sercu w chwilach przygnębienia oraz pozwalać sobie na napawanie się widokiem z drapacza chmur, gdy jesteśmy na fali.
Katie Couric - fragment ze wstępu

Demi Lovato jest piosenkarką, autorką tekstów, aktorką i supergwiazdą. Codziennie śledzi ją 17 milionów obserwatorów na Twitterze i 21 milionów fanów na Facebooku. W maju 2013 roku wydała swój czwarty album studyjny zatytułowany Demi. Demi Lovato zasiada także w jury amerykańskiej edycji programu X Factor i pojawia się w popularnym serialu młodzieżowym Glee.

Tytuł: Bądź swoją siłą przez 365 dni roku. (Staying Strong 365 Days a Year)
Autor Demi Lovato
Tłumaczenie: Dariusz Rossowski, Maria Zalasa
ISBN: 978-83-7229-360-2
Wydawnictwo: Feeria
Rok wydania: grudzień 2013 (Polska)
Format: 140 x 205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 416
Waga: około 525 g
Cena: + - 34 zł

Serdecznie Dziękuję Pani Monice Frąszczek


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.01
Głosów: 1215


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*