
To historia z tych zaskakuj±cych. Lilly Hates Roses s± debiutantami. Premiera ich p³yty dopiero za miesi±c (30 lipca), a za nimi ju¿ debiut na falach amerykañskiego eteru w kultowej stacji radiowej KEXP.
Singiel „Youth” wziê³a na warsztat Sarah Blackwood - autorka s³ynnych coverów (pamiêtacie Gotye „Somebody That I Used to Know”? A video, na którym piêæ osób gra na jednej gitarze? To w³a¶nie ona J). Tak¿e stwierdzenie, ¿e wielki ¶wiat zainteresowa³ siê Lilly Hates Roses jest jak najbardziej uzasadnione.
Na naszym polskim podwórku, „to co¶” odnalaz³a w Kasi i Kamilu Maria Peszek:
„Jest w was czysto¶æ i co¶ bardzo niewinnego. Mam strasznie wielk± nadziejê, ¿e uda wam siê to zatrzymaæ.”
Jarek Szubrycht, redaktor naczelny serwisu T-Mobile Music widzi w naszym mi³ym duecie du¿y potencja³ –
„Wszystkie fajne amerykañskie filmy o trudach dojrzewania chcia³yby mieæ Lilly Hates Roses na soundtracku. To jest w³a¶nie ten typ s³odko-gorzkich prostych piosenek o trudnych sprawach. Niby niewiele siê dzieje, a chwytaj± za gard³o.”
Lilly Hates Roses ma te¿ wsparcie ze strony Piotra Metza - „Stworzyli¶cie magiczny, niepowtarzalny klimat. Widaæ, ¿e jeste¶cie mocno skupieni na sztuce."
Zdanie dziennikarza radiowej Trójki podziela równie¿ Piotr Rogucki (Coma) – „(…) skoncentrowali¶cie siê na waszym dziele. Na tym co tworzycie w skryto¶ci swoich serc. Potrafili¶cie - nie jakim¶ spektaklem, nie efektami specjalnymi - zainteresowaæ swoj± muzyk± . Dziêki za tê magiê.”
O Kasi i Kamilu bardzo pochlebnie wypowiada siê Maciej Cie¶lak (¦cianka, Lenny Valentino), producent muzyczny p³yty „Something to happen”:
„Bardzo zdolni, ¶wietnie ¶piewaj±, a¿ trudno uwierzyæ ¿e Kasia ma 18, a Kamil 23 lata. No i melodie - dawno nie s³ysza³em tak dobrych melodii. Oprawianie tych pere³ek w stosowne koronki codziennie przypomina³o mi dlaczego lubiê byæ producentem.”
Tyle ciep³ych s³ów pod adresem debiutantów musi byæ znakiem nadchodz±cej jako¶ci.
(Sony Music Polska)
|