Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Zmarł Jeff Hanneman
Wysłano dnia 03-05-2013 o godz. 23:13:00
Temat: R.I.P
R.I.P W wieku 49 lat w USA zmarł Jeff Hanneman (31.01.1964 w Oakland † 2.05.2013 Kalifornia), gitarzysta legendarnej grupy metalowej Slayer. Bezpośrednią przyczyną zgonu była niewydolność wątroby. Przy muzyku do końca czuwała żona,

Od 2011 roku Hanneman chorował na martwicze zapalenie powięzi, chorobę tkanki łącznej, na którą zapadł po ukąszeniu przez pająka.

Nawet nie poczuł ugryzienia. Jednak po pewnej chwili zaczął się źle czuć, miał mdłości, wymioty, gorączkę, bolała go głowa i tracił przytomność. Szybko trafił do szpitala. Tam na ręce Jeffa Hannemana ze Sleyera zauważono obumierający naskórek. Diagnoza: martwicze zapalenie powięzi, rodzaj rzadko spotykanego, ostrego zakażenia podskórnej tkanki łącznej, które szerzy się wzdłuż powięzi okrywających grupy mięśni tułowia i kończyn. To śmiertelna choroba. Z reguły, by ją pokonać, lekarze muszą amputować kończynę, na której występuje zakażenie. Inaczej pacjent umiera. Antybiotyki nie powstrzymują jej rozwoju. Ale w przypadku Hannemana amputacja oznaczałaby jedno - koniec jego kariery.

Szybko wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej na pięć dni. Operacja, jedna, druga kolejna. Trzeba było usunąć zakażone tkanki. Inaczej muzykowi groziła śmierć. Lekarze zalecali amputację dłoni. Ale Jeff Hanneman błagał i mówił, że to pozbawi go muzycznej kariery. Amerykańscy lekarze, tylko i wyłącznie dlatego, że jest znanym gitarzystą, zdecydowali się walczyć o ramię muzyka.

Udało się. Choć po wybudzeniu ze śpiączki musiał np. uczyć się na nowo chodzić. Jeff Hanneman ma obie ręce. Przez rok przeszedł pięć przeszczepów skóry i rehabilitację. Może grać. Ale nie odzyskał jeszcze pełnego władania w chorej ręce. Choć był cień nadziei, ostatnie oświadczenie Slayera nie pozostawia złudzeń.

Agencja AP poinformowała, że ukąszenie przez pająka jest najprawdopodobniej kluczową przyczyną śmierci Jeffa Hannemana, gitarzysty Slayera. Rzeczniczka zespołu podała informację, że po incydencie Jeff za późno zgłosił się do lekarza, co mogło wpłynąć na szybki rozwój zakażenia.

Nie wiadomo, jaki typ pająka ukąsił Hannemana. Zwierzęcia nigdy nie odnaleziono - poinformowała Robinson-Fitzgerald. Do incydentu doszło dwa lata temu, w domu znajomych muzyka

Heidi Robinson-Fitzgerald, rzeczniczka Slayera, wyznała, że Hanneman był na dobrej drodze do wyleczenia się z choroby. Pisał nowe utwory i wspólnie z pozostałymi kolegami z zespołu myślał o kolejnej płycie studyjnej.

Jeff Hanneman cierpiał na martwicze zapalenie powięzi. W ciągu ostatnich miesięcy muzyk przeszedł szereg operacji w celu usunięcia martwych i obumierających tkanek z ramienia.

Zakażenia mięsożernymi bakteriami są niezwykle rzadkie. Rząd amerykański szacuje, że rocznie występuje około 750 takich przypadków, głównie przez paciorkowca. Statystycznie na pięć zakażonych osób zdarza się jeden przypadek śmiertelny. Szczególnie narażone są osoby z osłabionym układem odpornościowym.

Mięsożerne bakterie nie powodują bezpośrednio niewydolności wątroby. Istnieje jednak określony typ paciorkowca, który wywołuje zespół wstrząsu toksycznego, a ten może doprowadzić do niewydolności wątroby.

(PAP/TVP Info) 
Pokrewne linki
· Więcej o R.I.P
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o R.I.P:
Andrzej Siewierski nie żyje


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*