Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki
Wysłano dnia 22-11-2012 o godz. 21:26:26
Temat: Książki
Książki 21 września odbyła się premiera Jesteś Bogiem Leszka Dawida - długo wyczekiwanego filmu o Paktofonice według scenariusza Macieja Pisuka. Tego samego dnia ukazała się specjalna edycja książki Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki.Dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hiphopowym w Polsce. Losy Magika , Rahima i Fokusa to historia o marzeniach (spełnionych i nie) oraz trudach ich realizacji w brutalnej rzeczywistości ubogiego Śląska i raczkującego przemysłu muzycznego. Paktofonika stała się symbolem czasów kapitalistycznej transformacji i pokolenia, które chciało więcej.

Unikatowe zdjęcia z planu filmu w reżyserii Leszka Dawida , wywiad z reżyserem i scenarzystą. A także: skany zeszytów z tekstami Magika i Rahima , fotografie rodzinne, klatki z niepublikowanych filmów. Efekt kilku lat pracy faktograficznej i literackiej Macieja Pisuka.

Maciej Pisuk  –  scenarzysta, pisarz, fotograf. Publikował teksty m.in w "brulionie" i antologii Macie swoich poetów. Autor sztuki telewizyjnej Gwiazdy i los człowieka oraz scenariusza o Jacku Kuroniu. Absolwent Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi. Mieszka w Warszawie

Tytuł: Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki
Autor: Maciej Pisuk
ISBN: 978-83-62467-78-5
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Rok wydania: wrzesień 2012
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 312
Waga: około 400 g
Cena: + - 34 zł

Serdecznie Dziękuję Magdzie Majewskiej

Sukces frekwencyjny filmu o legendzie hip-hopu - grupie Paktofonika "Jesteś Bogiem". Obraz Leszka Dawida zanotował trzecie najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat. Historię „paktu przy dźwiękach głośnika" w trzy dni obejrzało 373 796 widzów.
Otwarcie "Jesteś Bogiem" przechodzi do historii jako najwyższy wynik ostatnich dwóch dekad, osiągnięty przez polski film, który nie jest ekranizacją lektury, ani komedią romantyczną. Lepiej poradziły sobie tylko „Pan Tadeusz” (424 895 widzów w weekend otwarcia) i „Kochaj i tańcz” (393 803 widzów).
Równocześnie film o Paktofonice zanotował najlepsze otwarcie 2012 roku
W drugiej połowie stycznia zaplanowano w ośmiu miastach cykl spotkań z wokół książki Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej. Wezmą w nich udział m.in. autor publikacji (Maciej Pisuk) oraz jej bohaterowie Fokus i Rahim - współzałożyciele zespołu, a także Paweł Sito, Robert Leszczyński i Roman Kurkiewicz.

O KSIĄŻCE

Dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hip-hopowym w Polsce. Rozgrywająca się w Bogucicach i Mikołowie oraz w rzeczywistości medialnej historia Magika , Rahima i Fokusa , czyli trzech być może najbardziej charakterystycznych reprezentantów swojego pokolenia i czasów transformacji. Prawdziwych bohaterów naszych czasów.

Nieznane dotąd fakty, wydarzenia, anegdoty, interpretacje, które rzucają nowe światło na dzieje autorów kawałka "Jestem bogiem". Na kanwę fabularną składają się przede wszystkim ukazane z perspektywy Rahima oraz Fokusa dzieje życia i samobójczej śmierci Magika - najbardziej wyrazistej postaci polskiej kultury przełomu wieków.

Tom bogaty w materiał wizualny, którego do tej pory nie znali fani, m.in. skany zeszytów z tekstami Magika i Rahima, fotografie rodzinne, klatki z niepublikowanych filmów. Efekt kilku lat pracy faktograficznej i literackiej Macieja Pisuka.

Maciej Pisuk – scenarzysta, pisarz, fotograf. Publikował teksty m.in w "brulionie" i antologii Macie swoich poetów. Autor sztuki telewizyjnej Gwiazdy i los człowieka oraz scenariusza o Jacku Kuroniu. Absolwent Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi. Mieszka w Warszawie

Tytuł: Paktofonika. Przewodnik krytyki politycznej
Autor: Maciej Pisuk
ISBN: 978-83-61006-49-7
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Rok wydania: 2008
Format: 120x165 mm
Oprawa: miękka
Stron: 352
Waga: około 300 g
Cena: + - 29 zł


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.29
Głosów: 1227


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*