Atari Teenage Riot wystąpi w Krakowie
Data: 11-09-2010 o godz. 00:43:16
Temat: na żywo


Dziś w sobotę (11 września) w Krakowie odbędzie się jedyny polski koncert pionierów stylu digital hardcore grupy Atari Teenage Riot

Muzyka reaktywowanego w 2010 roku zespołu to ekstremalna mieszanka punkowej energii, metalowych riffów, połamanych breakcorowych beatów z elementami charakterystycznymi dla noise, techno i hip hopu.

Grupa powstała w 1992 roku. Od początku w jej skład wchodzili: Alec Empire, Hanin Elias oraz Carl Crack. Nieco później dołączyła do nich amerykańska producentka muzyki elektronicznej Nic Endo

Na rewolucyjną pod względem muzycznym i tekstowym - jak na ówczesne czasy - twórczość wpływ miała muzyczna przeszłość każdego z członków grupy. Alec i Hanin w młodości występowali w zespołach punkowych. Carl i Nic wywodzili się z kręgów muzyki elektronicznej. Razem stworzyli zespół ponad podziałami muzycznymi, który miał jednoczyć ludzi różnych subkultur.

W 1994 grupa założyła w Londynie własną wytwórnię Digital Hardcore Recordings. Pod jej szyldem ukazywały się produkcje Atari Teenage Riot, a sama nazwa stała się określeniem dla całego muzycznego gatunku.

W 2000 roku po ciężkich i intensywnych trasach koncertowych oraz śmierci Carla (zmarł w wieku 30 lat z powodu przedawkowania narkotyków) muzycy postanowili od siebie odpocząć.

W marcu tego roku formacja wznowiła działalność z nowym wokalistą - MC CX Kidtronik. Grupa od razu wyruszyła w trasę, w ramach której w najbliższą sobotę wystąpi w krakowskim klubie Rotunda. Bilety na to wydarzenie dostępne są w cenie 75 i 90 zł.

(organisator)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8506