The Sisters Of Mercy - już mało biletów!
Data: 24-02-2009 o godz. 01:12:58
Temat: Koncerty


Ostatnie wejściówki na warszawski występ The Sisters Of Mercy są dostępne wyłącznie za pośrednictwem Shortcut.pl. W otwartej sprzedaży znajdują się natomiast bilety na koncert krakowski. Bilety można nabywać za pośrednictwem Ticketpro.pl, Eventim.pl, w sklepie Mayer oraz w klubie Studio.

W otwartej sprzedaży znajdują się natomiast bilety na koncert krakowski. Bilety można nabywać za pośrednictwem Ticketpro.pl, Eventim.pl, w sklepie Mayer oraz w klubie Studio.

Zainteresowanie warszawskim koncertem The Sisters Of Mercy przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów i muzyków. Odpowiadając na ogromne zapotrzebowanie fanów na występy tej legendarnej formacji oraz entuzjazm zespołu, który chce zaprezentować się jak największemu gronu polskich fanów, organizatorzy postanowli zaproponować drugi koncert w czasie polskiej trasy, w krakowskim Klubie Studio.

Za wejściówki na koncert w stolicy 30 marca trzeba zapłacić 105 złotych. W dniu imprezy cena wzrośnie do 120 złotych. Na występ w Krakowie 31 marca kosztują one odpowiednio 95 i 110 złotych. .

Grupa The Sisters Of Mercy powstała w Leeds w 1980 roku. Nazwa została zaczerpnięta z tytułu słynnej ballady Leonarda Cohena. Na początku grupę tworzyli: Andrew Eldritch (wokal, gitara elektryczna), Craig Adams (gitara basowa), Gary Marx (gitara elektryczna) oraz tzw. Dr. Avalanche, czyli automat perkusyjny. W 1980 roku zespół wydał pierwszy singiel "Damage Done" w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy. W kwietniu 1982 roku ukazał się kolejny singiel grupy, "Body Electric", a największe uznanie zdobył singiel "Alice" wydany w listopadzie 1982 roku. Kolejny minialbum nosił tytuł "The Reptile House" (1983). Jeden z najlepszych singli grupy to "Temple Of Love". Kolejne single - "Body And Soul", "Walk Away", "No Time To Cry" - do tej pory mają ogromną wartość kolekcjonerską i sprzedawane sa jako białe kruki. Pełnowymiarowy studyjny album grupy ukazał się dopiero 1985 roku. "First And Last And Always" okazał się absolutnym sukcesem. Jednak po tournee promującym ten liryczny album i odejściu Gary'ego Marxa w czerwcu 1985 roku, zespół przestał istnieć.

Grupa wznowiła działalność dwa lata później, tym razem jako duet w skład którego weszli Andrew Eldritch i Patricia Morrison. Nagrana w tym czasie płyta "Floodland" uznawana jest przez wielu za najlepszą w historii zespołu. Pochodzące z niego utwory "This Corrosion" czy "Dominion (Mother Russia)" weszły na stałe do kanonu muzyki rockowej.

W 1990 odeszła Patricia Morrison, a do The Sisters Of Mercy dołączył Tony James (gitara basowa) i Andreas Bruhn (gitara elektryczna) oraz Tim Bricheno (gitara elektryczna. Nagrana w tym składzie płyta"Vision Thing", zawierająca przepiękną balladę "Something Fast" czy porywający "Ribbons".

30 kwietnia 1991 roku The Sisters of Mercy po raz pierwszy odwiedzili Polskę. Dali wtedy pamiętny koncert we wrocławskiej Hali Ludowej. W 1992 roku światło dzienne ujrzała składanka "Some Girls Wander By Mistake 1980-1983", na której znalazły się wszystkie utwory Sióstr z tytułowego okresu.

Dalsze lata wzmogły konflikt z wytwórnią muzyczną i w następnym okresie grupa skupiła się tylko na działalności koncertowej. W tym czasie do grupy doszedł drugi gitarzysta, Mike Varjak, którego później zastąpił Chris Sheehan. W 2005 r. miejsce Chrisa Sheehana zajął kolejny gitarzysta, Chris May, który występuję również solo jako Robochrist.

30 kwietnia 1991 roku Sisters Of Mercy po raz pierwszy odwiedzają kraj nad Wisłą, grając porywający koncert we wrocławskiej Hali Ludowej.

(independent/cgm)





Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=6496