Już za dwa dni Metalmania 2006
Data: 02-03-2006 o godz. 00:05:00
Temat: na żywo


4 marca 2006, Katowice, Spodek odbędzie się XX edycja Metalmanii, największego festiwalu heavymetalowego w Europie Środkowej

Therion, mistrzowie symfonicznego metalu gwiazdą Metalmanii 2006! Testament w związku z nieporozumieniem zawinionym przez agenta koncertowego, firmę Maximus Entertainment, nie może zawitać do Polski. Główną scenę festiwalu przejmą Szwedzi, łączący w swojej muzyce metal, elementy muzyki klasycznej i opery. Zespół podczas niesamowitego 80-minutowego koncertu z towarzyszeniem chóru zaprezentuje się w najlepszym repertuarze! Grupa gościła ostatnio w Polsce na czterech wyprzedanych koncertach w 2004 roku.

Kolejna gwiazda jest już bardzo dobrze znana polskiej publiczności. Portugalski Moonspell ostatni raz gościł na Metalmanii 2 lata temu, kiedy to promował swój najnowszy album - "The Antidote". Genialny występ na który złożyły się zarówno starsze utwory, jak i nowości doprowadził publikę do wrzenia. Tym razem Fernando i spółka na pewno nie zawiodą swoich polskich fanów, tym bardziej, że grupa przygotowuje się do wydania w kwietniu nowej płyty!

Nevermore to jedna z najbardziej długo oczekiwanych formacji, która po raz pierwszy będzie gościć na Polsce! Zdecydowanie jedna z najbardziej topowych grup, jeśli chodzi o ciężkie, acz melodyjne granie, co potwierdza ostatnia studyjna płyta grupy - "This Godless Endeavour".


O łagodniejszą i bardziej klimatyczną oprawę festiwalu zadba brytyjska Anathema, która w Polsce posiada już swoich wiernych fanów. Po ostatniej studyjnej płycie "A Natural Disaster" sprzed 2 lat, grupa już pełną parą pracuje nad nowym krążkiem, o którego brzmieniu będzie można juz prawdopodobnie przekonać się na przyszłorocznej Metalmanii!

Bardziej eksperymentalne metalowe dźwięki natomiast zapewni szwedzki Soilwork (po raz pierwszy na koncercie w Polsce!), który promuje swój najnowszy studyjny krążek - "Stabbing The Drama"
Death metalowe dźwięki pojawią się za sprawą szwedzkiej formacji - Unleashed, która juz od 15 lat doskonale znana jest wielbicielom takiej muzy.

Klasyczne heavy metalowe brzmienie natomiast reprezentować będzie podwalina niemieckiego metalu, również po raz pierwszy w Polsce - U.D.O., który doskonale znany był jako lider legendarnej formacji Accept (w U.D.O. gra jeszcze jeden muzyk Accept - Stefan Kaufmann). Bardziej nowoczesne brzmienia przedstawią rodacy U.D.O - Caliban, którzy już w lutym wydadzą swój najnowsyz krążek - "The Undying Darkness", to zdecydowanie jedna z najlpeszych formacji na metal - corowej scenie!

Tradycyjnie też pojawią się goście zza wschodniej granicy - elektryzujący techno death metal z Rosji - Hieronymus Bosch, zespół, który furorę zrobił na tegorocznej edycji fińskiego festiwalu Tuska.
Polskie barwy na dużej scenie reprezentować będą 2 znakomite grupy: klasyczny Acid Drinkers oraz Hunter.
Na dużej scenie planowany jest koncert jeszcze jednej grupy, będzie to specjalna niespodzianka dla polskich fanów!!

Zespoły:
THERION
MOONSPELL NEVERMORE
ANATHEMA ACID DRINKERS
U.D.O. HUNTER UNLEASHED
SOILWORK HIERONYMUS BOSCH
CALIBAN
+ goście specjalni!!
oraz MAŁA SCENA!!!

OTWARCIE BRAM: 9.00 MAŁA SCENA: 9.30 GŁÓWNA SCENA: 10.30

2 sceny – 25 zespołów – 25 godzin muzyki na żywo!!!

Ceny biletów:
125/ 135 zł płyta i sektory czerowne
155/ 165 zł sektory H i J
200/ 210 zł loża

(Metal Mind Productions)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2287