Arthur H. we Wrocławiu
Data: 01-03-2006 o godz. 00:30:00
Temat: na żywo


W marcu wystąpi we Wrocławiu Arthur H - wielka gwiazda francuskiej piosenki. Koncert odbędzie się w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej 12 marca o godz. 21:00 w Teatrze Współczesnym.

Arthur H. to jeden z najważniejszych artystów francuskiej sceny muzycznej. Indywidualista od najwcześniejszych lat - w wieku szesnastu porzucił szkołę, żeby wyjechać na trzymiesięczny rejs do Indii. Bardzo szybko wykazał talent muzyczny. Jego własny styl śpiewania krystalizował się pod wpływem Toma Waitsa, Sex Pistols, jazzu, bluesa i tanga. Jednocześnie jego twórczość odznacza się specyficznym połączeniem humoru, muzyki i poezji. W jego muzyce przeplatają się ze sobą: swing, musette, muzyka afrykańska, orientalna i cygańska.

Arthur H. występował w Europie, Azji, Afryce i Ameryce. Jest autorem kilku albumów: "Arthur H.", "Bachibouzouk", "Trouble fate", "Pour MadameX", "Piano Solo", "Négresse Blanche".

Oprócz tradycyjnych występów ma na swoim koncie cykl pokazów w jednym z najbardziej znanych europejskich cyrków, a także zagadkowy występ w Musée d'Orsay w Paryżu, będący muzycznym podkładem do filmu Toda Browninga z roku 1930.

Podczas występu na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej Arthur H zaprezentuje piosenki z nowego albumu "Adieu Tristesse" (Żegnaj smutku). O swojej ostatniej płycie pisze:

"Jestem wokalistą tego zespołu. Trochę podkręcam słowa. Słucham Jeana testującego różne odcienie muzyki. Nasze pecety są ze sobą połączone. Studio staje się małym statkiem kosmicznym gotowym do startu".

(Przegląd Piosenki Aktorskiej i Onet)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2284