Nystrom (z Katatonii) gra na Mayones Regius-6 Gothic Custom
Data: 02-02-2006 o godz. 00:20:00
Temat: Info


Wyjątkowy Regius powstał w naszym custom shopie dla Andersa Blakkheima Nystroma, lidera szwedzkiej "Katatonii".

Gdańska firma Mayones Guitar & Basses powstała w 1982 roku. Dziś jest największym producentem gitar elektrycznych i basowych w Polsce. Rocznie firmę opuszcza kilka tysięcy instrumentów, z czego większość znajduje nabywców poza granicami kraju. Wprowadzili na rynek trzy autorskie marki - Mayones, Zak i Flame

W Mayones Custom Shopie zamawiało gitary wielu znanych polskich muzyków, m.in. Grzegorz Skawiński, Olo Walicki czy Wojtek Pilichowski, a w roku 2004 również muzycy zespołów Behemoth i Hell-Born. Z zagranicy - m.in. Hiram Bullock, Tuomas Saukkonen (Before The Dawn), Maik Hoffmann ( Hexenhammer), Kristoffer Gildenlow (Pain of Salvation), Darryl Anders (Tower of Power), Steve Logan (John Scofield Band) czy David Osrin (Tom Jones, Ricky Martin, i in.).

Już od ich pierwszej epki z 1991r, i dalej przez wszystkie 6 albumów studyjnych, Katatonia zawsze była wpływowym zespołem, który inspirował całe pokolenie fanów mrocznego, gotyckiego grania.

Teraz - wspólnie z samym Blakkheimem, założycielem zespołu, stworzyliśmy dla was nową, prawdziwie gotycką gitarę. Regius Gothic to jesionowy top... surowe matowe wykończenie... DiMarzio D-sonic pod mostkiem + Fernandes Sutainer... Krzyże maltańskie zdobiące podstrunnicę i gałeczki kontroli brzmienia...

Kontakt Blakkheima z naszą firmą nastąpił za sprawą dwóch faktów. Po pierwsze Anders przyjaźni się z innym naszym szwedzkim muzykiem - Ronniem Backlundem (grupa Amaran). Miał w rękach gitarę, którą zrobiliśmy dla Ronniego - model SeGTM Custom - i tak zainteresował się naszymi gitarami. Po drugie - miał również okazję widzieć modele Flame Signum Gothic, będące własnością muzyków formacji Behemoth i bardzo wpadło mu w oko nasze matowe wykończenie gothic (słoje drewna wyczuwalne pod palcami).

Początkowo Anders myślał o modelu Signum, ale cała nasza linia instrumentów stylizowanych - marka Flame - jest dostępna wyłącznie na polskim rynku, więc zaproponowaliśmy Regiusa, jako nasz topowy model z logo Mayo przeznaczony do ostrego grania. Tak powstała idea połączenia tego, co w Regiusie najbardziej charakterystyczne - czyli konstrukcji neck-thru z szyjką klejoną z kilku różnych gatunków drewna - oraz tego, co tak oczarowało Andersa w modelach Signum - tj. wykończenia Gothic.

Specjalnie dla Blakkheima zatem - na standardowy korpus Regiusa z jesionu bagiennego wstawiliśmy płytę wierzchnią z tego samego drewna. Top otrzymał kolor czarny transparent, a tył gitary pozostał w naturalu - całość wykończona na gothic mat.

Jesionowy top i wykończenie Gothic to dwie główne różnice od wersji podstawowej Regiusa (top klon płomienisty, wysoki połysk). Ponadto, za prośbą i sugestią Andersa - po raz pierwszy do gitary naszej produkcji wstawiliśmy układ Sustainer 101 firmy Fernandes. Od tej pory opcja ta wchodzi do naszej oferty jako kolejna opcja custom na zamówienie w naszych gitarach.

Ponadto - na hebanowej podstrunnicy wygrawerowaliśmy specjalne markery w postaci krzyży maltańskich... Motyw krzyży zdobi również zastosowane tu gałki potencjometrów Q-parts Dome Metal 3D Cross. Aby dodatkowo spersonalizować gitarę - prywatny Regius Gothic Andersa ma na 12-tym progu grawerkę z pseudonimem muzyka. Taka opcja custom jest dostępna w każdym instrumencie Mayo/Flame wykonywanym na zamówienie.

W standardzie serii Regius jest już w cenie pełna paleta przetworników Seymour Duncan i DiMarzio. Anders wybrał dla siebie model DiMarzio D-Sonic, który świetnie dopełnia brzmienie jesionowej deski i bardzo ciekawie brzmi w zestawie z Sustainerem.

A oto co o nowym Regiusie mówi sam Anders Blakkheim Nystrom:
"Wszystkie elementy specyfikacji, które opracowano specjalnie pod kątem mojego Regiusa odzwierciedlają mój charakter, mój styl i moje brzmienie. Gitara ta wygląda bardzo surowo w swej gotyckiej okazałości, brzmi ostro i soczyście zarazem, przy niewyobrażalnych wręcz możliwościach brzmieniowych. Przykładałem dużą wagę do tego, aby związać swoje nazwisko z gitarą, która jest naprawdę wyjątkowa, nieco abstrakcyjna i chłodna w swoim wyrazie... tak, że kiedy na niej grasz, czujesz się tak odlegle od całego świata, jakby od wszystkiego oddzielała cię jakaś wielka mroźna pustka... (aluzja do tytułu najnowszej płyty Katatonii "The Great Cold Distance" - przyp. tłum.).

(Mayones Team)





Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2208