Jurek Owsiak. Obgadywanie świata
Data: 07-02-2018 o godz. 22:47:59
Temat: Książki


Jurek Owsiak (6.10.1953 Gdańsk) pierwszy raz o swoim życiu, podróżach i przygodach!

Zawsze był w trasie. Kiedyś przejechał autostopem ludową ojczyznę od Tatr po Bałtyk. Potem wyruszył przed siebie, taszcząc kamerę – a wszystko po to, by pokazywać ciekawskim telewidzom dalekie kraje. Dotarł nie tylko do Wietnamu, afrykańskiej dżungli czy Himalajów – objechał cały świat!

W charakterystycznym dla siebie stylu, ze swadą i z (nie zawsze) lekkim dowcipem Jurek Owsiak zdradza, dlaczego postanowił przenieść do Polski festiwal Woodstock, przyznaje się do przemytu wódki przez libijską granicę (w butelkach po polskiej mineralnej!), a poszukiwaczom egzotycznych smaków ze spokojem wyjaśnia, co może stać się z człowiekiem po spożyciu białego jedzenia w Indiach (nie zgadniecie!).

Dzięki tej książce, z którą – skręcając się ze śmiechu – ruszycie w podróż z Jurkiem Owsiakiem.

Tytuł: Obgadywanie świata
Autor: Jerzy Owsiak
ISBN: 978-83-240-5006-2
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: listopad 2017
Format: 153x211 mm
Oprawa: twarda
Stron: 416
Waga: około 700 g
Cena: + - 44 zł

(Serdecznie Dziękuję Oli Parzyszek)
Oto książka o 20 latach "grania" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niemal kalendarium jej działalności. Opowiada o skromnych początkach, oryginalnych pomysłach, nietuzinkowych postaciach, niezwykłych miejscach, a przede wszystkich o tym, jak obudzić w ludziach ducha i chęć pomocy i jak z zabawy dla wszystkich zrobić wielki pożytek dla "małych", czyli jak zebrać miliony na sprzęt ratujący życie.

A wszystko zaczęło się od audycji, którą Jurek Owsiak (6.10.1953 w Gdańsku) prowadził w Rozgłośni Harcerskiej... "

- To nie tylko zapis dziejów Orkiestry, ale też historia wydarzeń w kraju i na świecie - powiedział o książce Jerzy Owsiak. Poza tym ma tę cudowną właściwość, że nie trzeba jej czytać od początku. Można zacząć ją w dowolnym momencie, nawet od końca.

Tytuł: Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat grania
Autor: Jurek Owsiak
ISBN: 978-83-7799-014-8
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2011
Format: 165x215 mm
Oprawa: miękka
Stron: 528
Waga: około 980 g
Cena: + - 45 zł


"Przystanek Woodstock. Historia Najpiękniejszego Festiwalu Świata" to pozycja, na którą wszyscy czekali - obszerna, bo spisana na 320 stronach. Jej autorami są Jurek Owsiak (6.10.1953 w Gdańsku) i Jan Skaradziński (22.06.1947). Książka pełna jest niezwykłych historii opowiadanych zarówno przez gospodarza festiwalu, muzyków jak i obsługę techniczną. Porywającą historię Przystanku Woodstock ilustrują zdjęcia i grafiki – często prywatne, wyciągnięte z najgłębszej szuflady; aby "pokolorować" tę książkę, wykorzystano ich prawie 1000 ! Przystanek Woodstock, organizowany jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w podziękowaniu wolontariuszom. Festiwal odbywał się w wielu miejscach, a prócz koncertów, na "Przystanku" organizowane są spotkania z osobistościami ze świata mediów, polityki, kultury.

W książce znalazła się dokładna dokumentacja: chronologia wydarzeń, występujący artyści, goście specjalni i bogaty zestaw ilustracji z archiwum WOŚP.

Ja nie lubię się przyznawać szczególnie do pomyłek. A tutaj jest jedna z moich życiowych pomyłek. Otóż ja nie dawałem tej inicjatywie więcej jak pięć lat. A zaskoczenie - trwacie piętnaście lat. Więc przyznaję się do pomyłki, podziwiam, kłaniam się Owsiakowi i tym innym, którzy wytrwali (...) To jest wielka rzecz... - to powiedział Lech Wałęsa, były Prezydent RP gość ASP w 2009 roku

Tytuł: Przystanek Woodstock: Historia najpiękniejszego festiwalu świata
Autor: Jurek Owsiak Jan Skaradziński
ISBN: 987-83-247-2068-2
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: lipiec 2010
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 320
Waga: około 500 g
Cena: + - 27 zł

(Serdecznie Dziękuję Marcie Broniarek)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=17027